Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 97r immo bez zdalnego sterowania

21 Wrz 2010 18:16 3622 3
  • Poziom 13  
    Witam szanownych ekspertow, wiem temat walkowany wiele razy, przeczytalem troche postow w w/w temacie lecz nie doszukalem sie odpowiedziw konkretnie tym typie immo.
    Autko jak w temacie, posiada:
    immo siemens, petla indukcyjna,
    jeden transponder pcf7931xp oryginalnie w kluczyku, a drugi prawdopodobnie poprzedni wlasciciel przykleil na obudowie stacyjki.
    autko aktualnie nie pali dioda od immo b.szybko mruga, wersja bez pilota, petla immo sprawdzona brak zimnych lutow, do modulu immo przy stacyjce dochodzi na 1 sek zasilanie 5V podczas wlaczania zaplonu,
    Doraznie zastosowano kod z ASO, ale ciagle programowanie denerwuje wlascicielke i kobieta ma tego dosc

/nadmieniam ze sytuacja ma miejsce w UK/Londynie

moje pytanie czy jak mniemam komp zgubil kod z pcf-a w kluczyku lub zglupial poniewaz byly 2 szt w zasiegu?? czy jest mozliwosc zaprogramowania starego
    pcf na nowo i czy jest mozliwosc zaprogramowania go podobnie jak w wersji z pilotem.
    z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 23  
    Można jeszcze wywalić immo i nie będzie kłopotu.

Widzę ostatnio że Anglikom to na rękę, ostatnio robię po 5 sterowników tygodniowo na UK.
  • Poziom 13  
    Wtam, Motronic, dziekuje za oddzew, wlasnie w tym sek zeby szybko sprawdzic co wysiadlo chcialbym sprubowac sparowac przynajmniej jeden transponder z immo, jezeli nie zakodowal by sie to trzeba by szukac usterki w petli lub UCH jak napisales.
    Podejzewam jednak ze bez fejsu sie nie obejdzie, mialem nadzieje ze istnieje analogiczna prosta metoda przypomnienia ECU o zgubionym pcf-ie jak w przypadku pilotow IR. Przydala by mi sie podpowiedz czy petla powinna byc zasilana 5V z ecu caly czas po wlaczeniu stacyjki czy tylko na ok. 1 sekunde do zczytania.

Tocka, co do wyrzucenia immo czytalem ze sa problemy z moca i ecu dziala pozniej w trybie awaryjnym. Ponoc sa dwie opcje usuniecia: poprzez emulator immo lub zmiany w sw ecu (programator) Z tym raczej nie mialbym problemow ale potrzebny fejs itd. Pewnie jest jeszcze ina metoda :-) Jako ze zyje z napraw i odblokowywania telkow, elektronika samochodowa to troche pokrewna dziedzina i cos tam kumam na w/w temat, kiedys sie tym paralem w Polsce.

W kazdym badz razie nie chodzi mi tu o zarobek czy jakies inne kozysci osiagniete na znajomej tylko chcialbym jej zwrocic pewien dlug wdziecznosci ot tyle.
    :D
    pozdrawiam Soltys