Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prasa zwijająca Welger RP12. Warto kupić? Awaryjność.

21 Wrz 2010 20:56 11082 4
  • Poziom 9  
    Co myslicie o tej prasie ? chcialbym ja zakupic i nie wiem czy sie psuje czy nie i ile potrzeba do niej koni WELGER RP12
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jeśli prasa nie była rozerwana mocnym ciągnikiem ( chodzi o to czy rolki w prasie są mocowane fabrycznie czy też była któraś wyrwana i jest spawana) to będzie chodzić długo i bezawaryjnie. Mam taką, tylko że z firmy Blanchot, ale to to samo tylko że w innej firmie składane, nawet taka informacja jest na naklejce. Z prasą dobrze daje sobie radę C-360. Jest regulacja zgniotu o dużej rozpiętości, co się nieraz przydaje. Codziennie przed wyjazdem trzeba nasmarować łańcuchy olejem (moja nie ma centralnego smarowania) i nie miałem z nią żadnych problemów. Ile chcesz przeznaczyć na prasę? Jaki masz ciągnik?
  • Poziom 9  
    Mam 3p a na prase 11000 .
    Myslalem tez o prasie claas rolant
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Widzę że wybierasz prasy walcowe, też tak robiłem. Class wydaje mi się że ma większą średnicę walców, a to ma znaczenie bo jeśli prasa ma małe walce to czasami zdarza się że słoma zatrzyma się w prasie i nijak nie można jej ruszyć. Jedynym rozwiązaniem wtedy jest podniesienie komory i wyplucie słomy nie owiniętej sznurkiem. U mnie zdarza się tak raz na 400 szt ale wtedy można rozwinąć nieowiniętą sznurkiem słomę i powoli na pierwszym biegu polowym sprasować (jeśli będziesz jechał szybciej to słoma jeszcze raz się zatrzyma). W ciągniku wypadałoby zrobić małą przeróbkę wyjścia hydraulicznego bo prasa ma 2 wejścia (podbierak i komora) a Ty dysponujesz jednym wolnym gniazdem (to drugie w ciągniku służy do czegoś innego). Można nie robić tej przeróbki jeśli nie będziesz opuszczał podbieraka na polu. Ja na polu nie opuszczam, ale na łące muszę bo nie zbiera siana. 3P ma mniej mocy niż c360 więc silnik będzie mocno odczuwał prasę, ale widziałem że i 3P daje sobie radę z prasą. Za 11000 ciężko będzie wybrać coś lepszego, dobrze byłoby dołożyć jeszcze 4000. Przy wyborze sugeruj się głównie tym czy walce w prasie nie były wyrwane i spawane domowym sposobem. W takiej prasie łożysko na wyrwanym walcu wytrzyma ok 80 balotów i do wymiany bo się rozsypie. Widzę że jesteśmy z bliskich regionów...jedź do Zbuczyna, tam ludzie handlują sprzętem rolniczym i jest z czego wybierać. Ja tam właśnie swoją kupiłem.
  • Poziom 9  
    ok Dzieki za pomoc.