Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dwufunkcyjny piec gazowy do domu 140 m

kbuczen 21 Sep 2010 22:24 7361 3
 • #1
  kbuczen
  Level 1  
  Prosze o pomoc w wyborze pieca gazowego do domu o powierzchni 140 m ,dwukondygnacyjnego, z pomieszczeniem na piec.Obecnie zainstalowana jest nectra i z uwagi na wiek pieca oraz częste usterki chcę dokonać zmiany.Pod uwagę wziąłem Vailant atmotec pro 24 kw.Czy to dobry wybór?
 • #3
  kabee84

  Level 24  
  Biorąc pod uwagę stale rosnące ceny paliw - obowiązkowo kocioł KONDENSACYJNY.
  Ale czy dwufunkcyjny? Nie jest to najlepsze rozwiązanie na dom jednorodzinny. Dużo większy komfort wody użytkowej da nam zestaw kocioł + zasobnik, a jeszcze lepszym rozwiązaniem była by centrala wisząca z wbudowanym zasobnikiem. Osobiście polecam WOLF CGS - dla 140m2 w zupełności wystarczy 20kW. Wbudowany zasobnik warstwowy o pojemności 50L daje nam wydatek c.w.u. porównywalny z tradycyjnym zasobnikiem z wężownicą o pojemności 120L. Te kotły (CGS) łączą zalety kotła dwufunkcyjnego (przepływowy) i zestawu kocioł + zasobnik. Ponadto są cichutkie i energooszczędne (wbudowana pompa obiegowa modulowana klasy energetycznej A)
  Problemem może być natomiast sposób odprowadzenia spalin, ale to będzie problem, który trzeba będzie rozwiązać bez względu na markę nowego kociołka.
  A jak chcesz coś taniego to Immergas ma tanie kotły, Ulrich lub wspomniany wcześniej Termet, ale to jest niższa półeczka jeśli chodzi o urządzenia grzewcze.
  Pozdrawiam.
 • #4
  tomaszlassota
  Level 2  
  rozejrzyj sie za serwisem zeby nie bylo ze kupisz a serwisu brak!po 2 rozwaz ceny czesci pogwarancyjnie i ich dostepnosc.irma wolf niby ok ale w moich okolicach bida total odnosnie serwisu.mysle ze rozsadny jest kociolek termetu tak jak pisza koledzy.serwis naprawde przyzwoity tanie i ogolnodostepne czesci a do tego naprawde fajne produkty.pytanie tylko do ciebie samego o komfort cieplej wody czyli ile lazienek i ile osob w rodzinie a odpowiedz typu zasobnik czy nie nasunie sie sama.pozdrawiam.


  Tu, na forum, piszemy bez błędów. Proszę poprawić pisownię.
  mod - mirrzo