Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 1,8 gt 90KM 92r. benzyna+gaz nie pali zimny

21 Wrz 2010 23:09 5756 9
  • Poziom 9  
    Witam, problem jak w temacie. Od dwóch tygodni silnik nie chce zapalić, jak postoi ponad 4 czy 5 godzin. Pali na gazie, ale kręcić trzeba z 7 lub więcej razy. Jak odpali choć na kilka sekund, to pali już na dotyk. Po wlaniu benzyny bezpośrednio na przepustnicę, odpala od razu - podobnie po pryśnięciu samostartem. Po odpaleniu czasem silnik pracuje równiutko, a czasem skaczą obroty i gaśnie na wolnych obrotach. Pompka podaje paliwo, wymienione kable WN, świece, kopułka, cewka. Jak odpalę i odłączę czujnik temperatury to spadają obroty przy zimnym silniku, a przy ciepłym nic się nie zmienia, więc chyba czujnik ok. Proszę o pomoc, bo już sprawdziłem chyba wszystko co sam wymyśliłem i co wyczytałem na forum.
  • Poziom 31  
    To że pompka podaje nic nie znaczy. Wtrysk się otwiera?
  • Poziom 12  
    Jeżeli nie pali to sprawdź czy się wtrysk otwiera i podaje paliwo. Odkręć górę z wtrysku i zobacz czy w momencie kręcenia robi się mgiełka czy tylko strumień leci. Jeżeli mgiełka to ok. Jeżeli będzie lał to do wymiany wtrysk a jeżeli nic to sprawdź pompkę paliwa, następnie filtr paliwa powinien być koło baku, i szczelność przewodów paliwowych. Daj znać o efektach lub zauważonych usterkach, lub sukcesach
  • Poziom 9  
    Na ciepłym silniku we wtrysku powstaje mgiełka, ale też kapie paliwo. Jednak na ciepłym silniku nie ma problemu z odpaleniem. Na zimnym sprawdzę jutro rano. Co do filtra paliwa to był zmieniany jakieś trzy miesiące temu. Układ paliwowy raczej szczelny, bo paliwo przez noc się nie cofa. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
  • Poziom 9  
    Panowie, wtrysk jednak leje paliwo a nie rozpyla. Po wymianie dam znać czy pomogło na odpalanie zimnego silnika.
  • Poziom 12  
    Mam pytanie do ciebie. Czy kontrolka pokazywała błąd???
  • Poziom 9  
    Nie paliła się i nie pali żadna kontrolka. Wtrysku jeszcze nie wymieniłem, gdyż ostatnio krucho u mnie z czasem, a do mechanika nie mogę postawić, bo konieczne jest mi auto. Odpalam tymczasem z pryskając samostartem.
  • Poziom 23  
    A zdejmij wtyk z czujnika temperatury , odepnij aku na nocke i sprubuj palic.Kolega w Audi na takim wtrysku mial takie jazdy z odpalaniem - w momencie odpalania wtrysk lal paliwem zalewajac silnik.Na probe odpielismy czujnik temp. i jak reka odjal .Teraz trza tylko zalozyc nowy czujnik i powinno byc ok.
  • Poziom 1  
    Miałem ten problem.Wymieniałem po kolei wszystko co się da a okazała się błahostka !!! Czujnik temperatury wody.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie!
    W końcu po długich walkach znalazła się przyczyna. Stare paliwo w zbiorniku zepsuło się zżerając uszczelkę na zbiorniku i części pompki. Do wymiany była pompka paliwowa, uszczelka na zbiornik, filtr paliwa oraz przewody paliwowe, ale i sama benzyna już nie za bardzo chciała się palić. Koszt to 400PLN plus wymienione wcześniej nie do końca potrzebnie przewody WN, kopułka, świece, wtryskiwacz.
    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.