Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sinus 154 dsl internet przez wan lub lan

nasturcjo 22 Sep 2010 00:01 3129 6
Tespol
    nasturcjo
    Level 9  
    Witam. Posiadam router t-com sinus 154 dsl ze zmienionym firmwarem - obecnie na smc wbr708 - router jest pod annex B, choc firmware mam wgrany pod annex a.

Bedac klientem dialog media - jestem zmuszony do korzystania z ich modemu, ktory jest podlaczony pod gniazdo lan 1 mojego routera kablem sieciowym. Nie jestem w stanie skonfigurowac router tak, by rozdzielal internet poprzez wbudowanego switcha i wifi. Nie dziala internet. Co dziwne - z internetem laczy sie, tak jakby za posrednictwem modemu - tzn, jeden komputer jest w stanie polaczyc sie z netem poprzez login i haslo dodane w kreatorze polaczen windowsa, ale rozlacza to inne komputery w sieci - tylko jeden na raz moze sie zalogowac w ten sposob (dziala to zarowno pod wifi, jak poprzez kabel lan). Zalezy mi na "normalnym" rozdzieleniu sygnalu - tj, zeby jakkolwiek - czy z portu lan, czy z wan (do ktorego moge podlaczyc normalny kabel RJ45). Probowalem podlaczyc rozdzielaczem oba modemy do sieci tel - ale nie chca dzialac rownoczesnie - albo jeden nadaje sygnal z lini tel dialog media na dekoder - a wtedy router sinus nie chce widziec sygnalu z lacza dsl, albo odwrotnie - sinus 154 widzi dsl, laczy sie, nadaje internet, ale telewizor nie ma obrazu, gdyz modem podlaczony do tv nie widzi dsl... :( Dla martwiacych sie, ze firmware jest annex a - byl annex b, gdy mialem wgrany z modemu belkin - tez nie udalo mi sie skonfigurowac, probuje obecnie pod smc. Brak mi pomyslo, probowalem nawet podlaczyc modem dialogu lanem do sinusa, ale nic nie daje :/
  • Tespol
    piterus99
    Level 43  
    Jeśli mając lan od dialogowego modemu musisz wybierać login i hasło to nie ma siły - musisz zmienić router.
  • Tespol
    nasturcjo
    Level 9  
    Nawet mimo, ze laczy sie z internetem przez login i haslo w porządku 1: logowanieZpc---(lan/wifi)-->sinus--->modemDialogu--->ISDN ?
    skoro w wersji 2: pc--->sinus--->ISND da sie logowac poprzez oprogramowanie sinusa, to mimo tego, sinus sie "sam" nie zaloguje, podlaczony do dialogowego?

I jeszcze jedno - niby ja musze uzywac loginu i hasla logujac sie z pc, ale dioda "internet" (dialogowego) swieci sie w przypadku korzystania tv z portu lan dedykowanego dla tv dialog, czyli dekoder nie potrzebyje hasla do logowania... czyzby dekoder mial jakis "uniwerslany" login, czy modem dialogu jest tak skonfigurowany, zeby na LAN 2 podawac sygnal dla okreslonego, rozpoznanego uzadzenia? bo moze daloby sie podlaczyc switchem sinusa TV+SINUS--->modemDialogu(gniazdoLAN2)--->ISDN bez logowania..? Czy juz majacze? :)

PS- dekoder dziala tylko na wyjsciu lan2 switcha wbudowanego w mod.dialogowy.
    piterus99
    Level 43  
    Dekoder TV ma puszczony odpowiedni tunel przez odpowiednie PVC(patrz wideostrada, o tym jest dużo info w necie). Na Internet puszczony jest osobny PVC(Taka jakby rura) docierający do koncentratora PPPoE, który wymaga loginu/hasła.
    Sam widzisz, że na danym loginie/haśle aktywne połączenie może być tylko jedno, stąd schemat z samego początku postu odpada. Logowanie musi wykonywać router wifi i routować połączenie pppoe.

PS. Z ISDNem to nie ma nic wspólnego, chyba że masz cyfrową linię, a gdzieś po drodze wisi Aethra, tudzież inne klienckie zakończenie cyfrowej linii.
    nasturcjo
    Level 9  
    Hm, przepraszam z gory za wszystko, czego moglem nie zrozumiec - ale nurtuje mnie jeszcze, czy faktycznie nie ma mozliwosci, zeby tym jedynym dzialajacym polaczeniem byl router, podlaczony do portu lan? Musialby to byc "zwykly" modem z portem Wan, np tp link 340g? Tylko intryguje mnie to, ze ten sinus, na gniezdzie do podlaczenia kabla tel do lini adsl, ma gniazdo do ktorego pasuje RJ45. Czyli niby powinien dzialac jak "normalny" Wan... Te dodatkowe styki, to tak dla kamuflazu? ;) (pasuja obie wtyczki - i LAN i Tel.) Chyba, ze ten router, mimo, ze ma cos na ksztalt portu wan, dziala wylacznie jako bridge(via LAN, do modemu dialogu), lub modem i na tym sie koncza alternatywy? Tylko po kiego wtedy te dodatkowe sytki na RJ45?

Z gory dziekuje za cierpliwosc ;)
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    Na liniach cyfrowych stosuje się wtyki właśnie RJ-45 - stąd w sinusie taka wtyczka na porcie WAN - nie jest kompatybilna ze standardem Ethernet.
    A we wtyczce są "dodatkowe" styki dlatego, że... no takie jest gniazdo, kupują hurtem gniazda i co, mają piny wyrywać dla zasady?;)
    Jedyne co może z niego zostać, to Access Point. Czyli kupujesz byle bzdurę-router bez wifi z portem WAN rj-45(ale żeby miał możliwość nawiązywania PPPoE) i do niego dopinasz sinusa w trybie AP. Robią Ci się 3 urządzenia, ale co kto lubi;)
    nasturcjo
    Level 9  
    Heh, to tez jakies wyjscie, chocby tymczasowe ;) Dziekuje za wyjasnienia :)