Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd karty SD- problem z odzyskaniem zdjęć

jacstan 22 Wrz 2010 03:26 8104 26
  • #1 22 Wrz 2010 03:26
    jacstan
    Poziom 9  

Witam
    bardzo proszę o pomoc bo będąc na wakacjach robiłem zdjęcia i w pewnym momencie wyskoczył mi "błąd karty". oczywiście już było po robieniu zdjęć;/ Po powrocie do domu od razu zabrałem się za odzyskiwanie tych zdjęć. najpierw bez formatowania a później sformatowałem kartę. Używałem chyba 10 programów i niby odzyskałem zdjęcia bo mam wszystkie pliki na dysku i mają odpowiedni rozmiar ale niestety nie mogę ich podglądnąć;/ Próbowałem już wszystkiego..... W załączniku jest przykładowe zdjęcie które mam po odzyskiwaniu.
    Pomóżcie proszę!!!!!

0 26
  • #2 22 Wrz 2010 06:15
    cepilek
    Poziom 26  

W załączniku nic nie ma. Popraw załącznik.

0
  • #3 22 Wrz 2010 13:08
    jacstan
    Poziom 9  

przepraszam za błąd - teraz jest już chyba ok:)

0
  • #4 22 Wrz 2010 13:20
    65469
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 22 Wrz 2010 13:28
    jacstan
    Poziom 9  

Kurcze nie zwróciłem na to uwagi, ale wiekszość ma ok 300KB;/ dodam kilka innych.... a są też takie po kilkanaście MB, sam nie wiem.... POMÓŻCIE

Proszę zamieszczać zdjęcia według poniższego linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Ułatwi to ich przeglądanie . [dzimi]

0
  • #6 23 Wrz 2010 02:36
    jacstan
    Poziom 9  

Widzicie chcąc dodać ten obrazek tak jak napisaliście chyba się nie da bo nie ma ich podglądu;/ Sam już nie wiem;/ Macie jakiś pomysł????

Dodano po 12 [minuty]:

dodam jeszcze raz przez normalny załącznik, mam nadzieje że nie będzie problemu!!! Pomóżcie mi proszę bo to bardzo ważne dla mnie zdjęcia!!!! No chyba, że powinienem jeszcze raz próbować odzyskać zdjęcia z karty?????

0
    Załączniki:
  • #7 23 Wrz 2010 07:17
    cepilek
    Poziom 26  

Te pliki co załączyłeś to są ale nie wiem co to za pliki, niby EXIF-y tam są ale reszta to nie wiadomo co - raczej z tego nic się nie da zrobić.
    Jak sformatowałeś kartę pamięci a zwłaszcza pod aparatem fotograficznym to po ptakach, bo mój aparat fotograficzny tak formatuje, że na karcie są same 00 lub FF. Ponadto można formatować bezkarnie nośniki pamięci typu dyski twarde i odzyskiwać zdjęcia z nich czasami, ale kart pamięci nie można formatować bezkarnie, bo już wielokrotnie robiłem próby na przykład zrobiłem jedno zdjęcie, formatowałem szybko czy wolno i w żadnym przypadku tego zdjęcia nie udawało się odzyskać z karty pamięci, chociaż po formacie dysku twardego (NTFS) dawało się odzyskać. To dlatego zalecany jest bezwzględny zakaz formatowania czegokolwiek jak chcemy odzyskiwać zdjęcia, bo format formatowi nierówny – zwłaszcza ten z aparatu wykonuje dokładne ERASE całej karty pamięci nawet w miejscach na dane, nośnik pamięci nośnikowi nierówny no i program do odzysku programowi nierówny: jeden da sobie rade a drugi nie da sobie rady. Nie wróżę Ci sukcesów jak wykonałeś format. Ja mam kilka programów do odzysku i żaden po formacie karty pamięci xD (FAT 16) nie radzi sobie z odzyskiem danych, chociaż przed formatem odzyskuję zdjęcia znakomicie uwalając na próbę na przykład kartę pamięci poprzez wyjęcie jej w czasie gdy nagrywa mi się długi plik RAW! Nie radzę jednak nikomu robić takich prób, aby nie było na mnie, że komuś siadła karta! Zwykle jestem dociekliwy i robię próby organoleptyczne jak się da oczywiście zanim cokolwiek napiszę.
    Tutaj zrobiłem format szybki pod XP SP3 i tak wygląda pamięć karty - niby są dane:
    ale mój program nie widzi żadnego pliku do odzysku:

A tutaj zrobiłem format w aparacie FUJI 6500 i brak danych całkowicie na karcie, nic się nie da odzyskać:

Zrzuty danych z karty pamięci są spod edytora szesnastkowego HxD 1.1.7.0. wykonane programem GrabIt 5.0.

0
  • #8 23 Wrz 2010 08:11
    piotr768
    Poziom 12  

A nie są one za małe? Ile masz megapikseli?
    Przykładowo: aparat o matrycy 8 Mpx robi zdjęcia o wielkości 2-3 MB.

0
  • #9 23 Wrz 2010 15:25
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Cytat:
    Ponadto można formatować bezkarnie nośniki pamięci typu dyski twarde i odzyskiwać zdjęcia z nich

Nie zawsze i nie do końca tak jest. Wszystko zależy od sytuacji i analizy tej sytuacji.

0
  • #10 23 Wrz 2010 15:26
    jacstan
    Poziom 9  

Ja najpierw odzyskiwałem bez formatowania, a później formatowałem i były dokładnie te same pliki. A formatowanie robiłem z kompa a nie z aparatu!! Co do rozmiaru plików to większość jest tak ok 300 KB, sa też takie kilku MB ale niewiele;/

1
  • #11 23 Wrz 2010 16:54
    cepilek
    Poziom 26  

Przed chwilą przetestowaem program Photo Rec 6.11.3, data Recovery Utility, May 2009 - odzyskał pliki z karty xD po formacie szybkim jak i po formacie dokładnym pod XP SP3. http://www.dobreprogramy.pl/TestDisk-PhotoRec,Program,Windows,12758.html
    Spróbuj jeszcze raz odzyskać tym narzędziem a jak odzyskasz ponownie śmieci to znaczy, że masz już dane nadpisane, poszatkowane i zepsute. POd w/w linkiem _Picia podaje sposób obsługi tego programu - u mnie zadziałał i pliki zdjęć .RAF spod FUJI 6500 program ten odzyskał po formacie w ilości 6 sztuk (wszystkie jakie robiłem do próby):
    Żaden z odzyskanych plików nie jest zepsuty i da się wyświetlić pod Photo Shopem.
    Ważne jest aby wiedzieć jaki system plików ma karta pamięci (u mnie FAT 16) i formatować dokładnie w takim samym systemie, bo jak sformatujesz kartę na inny system to właśnie wtedy dane nie będą do odzysku w pierwotnej formie - tak przypuszczam. Może wykonałeś przez nieuwagę format karty na inny system? Chociaż teraz sformatowałem swoją kartę xD szybkim formatowaniem pod XP SP3 na FAT 32 i w/w program odzyskał ale tylko 5 plików zdjęć a nie 6 i są one poprawne. Po formacie dokładnym na FAT 32 program ten odzyskał tylko 4 pliki a nie 6, które są poprawne. Może przetestowałbyś ten program u siebie? Wydaje się być niezły! Okazało się przy okazji, że mój aparat fotograficzny widzi tę kartę sformatowaną na FAT 32 prawidłowo tak jak widział ją gdy była sformatowna na FAT 16, niezależnie czy formatowałem szybko czy wolno. Czyli niestraszny mu również do obsługi system plików FAT 32. Życzę powodzenia.

0
  • #12 23 Wrz 2010 18:28
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

cepilek - Nie zawsze Ci się to uda bo w przypadku uszkodzonej logiki kiedy nie wiesz jaka jest sytuacja na dysku format może zaszkodzić. Na sprawnej logice format nie stanowi aż takiego problemu ale zasada jest by wszelkie działania edytujące dysk były poprzedzone kopią bezpieczeństwa danych posektorową. Dlatego nie wmawiaj, że edycja jest bezpieczna bo format jest formą edycji nadpisywania części informacji na dysku.

0
  • #13 23 Wrz 2010 18:55
    cepilek
    Poziom 26  

migol21 - może byś pomógł autorowi postu bo jesteś dobry w te klocki? A ja na koniec sformatowałem swoją kartę z powrotem na FAT 16 pod XP SP3 i w/w program odzyskał tylko 4 pliki z 6 pierwotnych jak w przedostatniej próbie, ale te 4 są prawidłowe. Więc udawadniam, że formatowanie nie zawsze musi prowadzić do totalnej katastrofy. No chyba, że formatowanie jest takie jak pod moim aparatem FUJI - same 00 i FF - to nie ma wtedy możliwości żadnego odzysku. Mnie chodzi o to, aby autor postu spróbował jeszcze raz odzyskać te pliki z karty pamięci tym programem albowiem wydaje mi się on dosyć sprawny po moich próbach. Mnie się wydaje, że kiedyś, kilka lat temu miałem podobny przypadek z takimi niepełnymi długościami plików i Exifami wewnątrz ich po odzysku jakimś programem DEMO niby sugerującymi plik JPG, ale nie dawało się toto wyświetlić, więc od tamtej pory jak coś robię to zapisuję sobie co i jakim programem wykonuję - jest to nauka na przyszłość aby nie używać tego programu ponownie. Zresztą takie programy i tak wędrują od razu do kosza! Szkoda, że autor nie napisał jakim programem odzyskał te pliki łącznie z wersją to mógłbym jego usterkę zasymulować i przetestować także ten program... Ponadto nie wiem, czy autor odzyskał prawidłowo jakiekolwiek zdjęcie fotograficzne czy nie? Z wypowiedzi wynika, że nie, więc bardzo mnie to dziwi i ciekawi jakimi programami odzyskiwał i co robił, że tak sknocił, iż nic się nie da odzyskać?

0
  • #14 23 Wrz 2010 19:05
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Cytat:
    nie zawsze musi prowadzić do totalnej katastrofy
    - Ja tego nie twierdziłem, że prowadzi.

Co do pomocy zawsze najpierw wykonuje się kopie posektorową i na niej działa. Jesli dane sa nadpisane lub nie można ich odczytać z karty co można stwierdzić po przez otwarcie karty w DMDE skanowanie a następnie po znalezieniu pliku wejście w edycje HEX tego pliku i zobaczenie co dokładnie widać w zajętej przestrzeni karty w edytorze HEX. Wtedy będzie dokładnie wiadomo jakie dane sa utracone lub dlaczego dany plik jest tylko widoczny w połowie. Bo np. część pliku jest w 00 lub FF .

0
  • Pomocny post
    #15 23 Wrz 2010 19:37
    cepilek
    Poziom 26  

Zadam pytanie autorowi postu: czy w ogóle to odzyskałeś poprawnie jakiekolwiek zdjęcie?

0
  • #16 23 Wrz 2010 21:45
    jacstan
    Poziom 9  

Nie udało mi się prawidłowo odzyskać żadnego;/ a używałem kilku programów, te pliki są z BadCopy PRO i Digital Image Recowery bo z tych dwóch programów udało mi się wyciągnąć chociaż tyle( z obydwu to samo)
    Zobacze jak zadziała ten o którym mówicie i dam znać!!!! Mam nadzieję że pomoże!!!!!!!!!!

Dodano po 10 [minuty]:

Niestety nic z tego:( Program nie znalazł nic;/

0
  • #17 23 Wrz 2010 23:02
    piotr768
    Poziom 12  

jacstan napisał:
    Co do rozmiaru plików to większość jest tak ok 300 KB, sa też takie kilku MB ale niewiele;/

To wybierz te największe i spróbuj czy da się je odczytać. Możesz też je zamieścić na forum. Jeszcze mam jedno pytanie: jakiej wielkości jest ta karta?

0
  • #18 24 Wrz 2010 02:34
    cepilek
    Poziom 26  

Powtarzam za kolegą piotr768 i dodaję parę innych pytań:
    1. jakiej wielkości jest ta karta SD to znaczy ile GB ma teraz a ile miała przedtem, czy ma tę samą wielkość przed sformatowaniem i po sformatowaniu,
    2. jaki producent, jaki symbol i jaki system plików ma teraz: FAT 16, FAT 32 czy NTFS, czy aparat fotograficzny ją rozpoznaje,
    3. jaki masz komputer, jaki system używasz na komputerze,
    4. jaki czytnik kart pamięci używasz: podaj symbol i producenta,
    5. czy używasz przedłużacza USB do czytnika kart, czy nie,
    6. kóry port USB używasz: z przodu komputera stacjonarnego czy z tyłu,
    7. napisałeś: niestety program nic nie znalazł - jaki program próbowałeś,
    8. co w międzyczasie robiłeś z kartą pamięci, że przedtem jakieś pliki były a teraz nie ma,
    9. czy po awarii i sformatowaniu robiłeś zdjęcia w aparacie na tej karcie?
    10. Zamieść też tutaj jeden z dłuższych plików.
    11. Wyłącz pobieranie punktów za download zamieszczonych tu swoich plików bo nie przedstawiają one żadnej wartości aby płacić za nie punktami.
    http://programy.pcworld.pl/pc/programy/3946/BadCopy.Pro.3.75.html
    W w/w linku pisze, że BAD Copy Pro nie ingeruje w nośniki pamięci więc jaki program próbował naprawiać Ci pliki i skopał dokładnie kartę? Tak jak napisał migol21 - trzeba było najpierw wykonać kopię posektorową zanim zabrałeś się za odzyskiwanie i programy, których działania może nie znałeś? Teraz to tylko migol21 może Ci pomóc. Ja wysiadam.

0
  • #19 24 Wrz 2010 14:25
    jacstan
    Poziom 9  

A więc tak:
    - karta orginlanie ma 1 GB, a teraz 483MB
    - karta A Data Speedy SD, system plików to FAT, i teraz po formatowniu działa normalnie, aparat ją rozpoznaje, zrobiłem kilka zdjęć i wszystko jest w porządku
    - komputer to laptop sony VAIO z systemem wista ultimate
    - kartę odczytuje w wbudowanym czytniku kart w kompie
    - próbowałem tak jak mówił ceplinek TestDisk
    - kiedy wyskoczył mi ten błąd karty to nie mogłem a robić anie podglądać zdjęć w aparacie, kiedy włożylem ją do czytnika to komputer ją wykrył ale wyświetlił się komunikat że chcać ją otworzyć muszę ją najpierw zformatować, nie zrobiłem tego tylko najpierw próbowałem je odzyskać, kiedy nie było rezultatów to ją zformatowałem ale niestety wynik po ponownym odzyskiwaniu też nie był za ciekawy;/

0
    Załączniki:
  • #20 24 Wrz 2010 14:31
    jacstan
    Poziom 9  

Kiedy chce wyłączyć prowizję to plików nie można ściągnąć;/ Nie wiem jak mam to zrobic wpisuje -0,01 to pliki są niedostępne;/ Niby wszystko robię zgodnie z instrukcją a tu lipa, napiszcie mi jak to dodać to wyłącze tą prowizję!!!!!

0
  • #21 24 Wrz 2010 15:21
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Kolego Więc tak masz uszkodzone zdjęcia i to poważnie nikt przecież nie odtworzy obrazu przez telepatie.

Zdjęcia jpg można sprawdzać programem : JPEGsnoop Zabawa z kartą bez wykonania kopi posektorowej kończy się tragicznie bo nie ma już wzorca źródła nie jednokrotnie modyfikowanego przez ciebie.

Jedno z twoich zdjęć umieszczonych na forum w analizie.

Jeszcze jedno podaj koniecznie dokładny model aparatu i czy on ma RAW-a.

0
  • #22 24 Wrz 2010 15:33
    michal_aniol
    Poziom 32  

I podstawowa sprawa, nie rób zdjęć na tej karcie, bo nadpisujesz dane!

0
  • #23 24 Wrz 2010 16:25
    cepilek
    Poziom 26  

FAT FAT-owi nierówny, jaki masz aparat - Canon PowerShot SD750? Jaki system plików on obsługiwał pierwotnie czyli przed awarią i przed sformatowaniem: FAT 16, FAT32 czy exFAT? Popatrz może w instrukcję obsługi aparatu? Tutaj masz wykaz niektórych systemów plików: http://www.ntfs.com/ntfs_vs_fat.htm Czy faktycznie masz taką ilość pamieci (483 MB) po sformatowaniu karty? - Czy też masz na myśli, że masz tylko 483 MB wolnej przestrzeni? Jeżeli masz tylko tyle wolnej przestrzeni a cała karta ma jednak 1 GB, to utraciłeś połowę przestrzeni karty nadpisując dane, więc nie licz, że odyskasz tę połowę. A jak na tej połowie znajdowały się akurat te zdjęcia z wakacji no to już po nich! Ile mogły zajmować miejsca te zdjęcia z wakacji? Może inaczej: ile wedlug Ciebie w chwili awarii miałeś zdjęć zrobionych: na połowie karty czy więcej? Jeżeli była zrobiona połowa i teraz nadpisałeś połowę czyli 483 MB no to nie masz już co szukać zdjęć z wakacji. Masz inną kartę pamięci? Jeżeli tak to sformatuj ją w aparacie i nie rób zdjęć. Jeżeli masz edytor HEX np. HxD to zajrzyj na sformatowaną kartę a dowiesz się nie tylko jaki system aparat preferuje, ale czy formatuje dokładnie tak jak mój, że nic nie można odzyskać czy też nie? Może już nie teraz ale na przyszłość przyda Ci się ta wiedza jak Cię ciekawią te tematy. Bo w razie zaniku napięcia, otwarcia klapki karty pamięci w chwili zgrywania pliku przez aparat na kartę czy w przypadku przerwy transmisji z karty na komputer i z wielu innych powodów może nastąpić znowu taka sama awaria - będziesz wiedział, że nie wolno używać programów ingerujących w kartę pamięci... Wiedza o tym, który program ratunkowy najlepiej sobie poradzi i otworzy Ci kartę pamięci do odzysku czy też do zrobienia kopii posektorowej pomimo błędu systemowego na niej lub odzyska chociaż to co się da odzyskać na pewno przyda Ci się na przyszłość... :)
    Z tych ostatnich trzech plików co zamieściłeś to według nagłówków dwa pierwsze są AVI a ostatni JPEG - wszystkie zepsute, tylko skąd Ci się wzięły wszędzie końcówki JPG? Czy Twój aparat robi JPG czy JPEG a jak robisz filmy to jakie końcówki plików nadaje aparat? Chyba nie JPG? Widać z tego, że używałeś jakiegoś badziewia - nie wiadomo czego skoro nawet nie odzyskałeś poprawnie końcówek nazw plików... Tutaj masz podobny problem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1312619.html

0
  • #24 25 Wrz 2010 03:45
    jacstan
    Poziom 9  

widzicie jak człowiek nie wie o co biega to tak się to kończy;/ Po zformatowaniu tej karty zrobiłem tylko 3 zdjęcia i tyle nie ruszam jej bo mam inną, a te 483 MB to całkowita pamięć!!!!

Dodano po 9 [minuty]:

Aparat to Canon PowerShot SD750, w chwili awarii miałem ok 100-120 i to wszystko, oczywiście w tym kilka fimików. Formaty plików jakie robi aparat to JPEG i AVI. I może tak być jak mówisz Cepilek bo ja zamiast od razu zrobić to BadCopy albo czymś to ja jakimś własnie pierwszym lepszym badziewiem to chciałem zrobić, no chyba że to ten błąd wszystko tak załatwił.

0
  • #25 25 Wrz 2010 04:55
    cepilek
    Poziom 26  

Z moich przygód z tego typu błędami w czasie używania aparatu przypuszczam, że nie była to wina tego błędu, że nie możesz odzyskać danych bo ja zawsze odzyskiwałem wszystkie zdjęcia po takich błędach, no może oprócz jakiegoś jednego - ostatniego lub jakiegoś środkowego zdjęcia. Zastanawiam się skąd masz tylko 483 MB pamięci po formacie skoro karta miała pierwotnie 1 GB - czy dobrze zrozumiałem? Możesz też wykonać kopię posektorową całej karty do dalszych prób odzysku jak radzi migol21 ale ja nigdy takiego czegoś nie robiłem więc kończy się tu moja rola. Czy czasem nie tworzyłeś jakichś partycji a teraz są one nieczynne? Spróbuj po wykonaniu kopii posektorowej sformatować ją na taki system jaki tworzy aparat. A jaki system tworzy aparat to sprawdź pod HxD na tej drugiej karcie - w początkowych sektorach będzie o tym informacja. Formatuj początkowo na komputerze jak nie wiesz jak formatuje Twój aparat. Pisałem o tym abyś sprawdził jak formatuje Twój aparat karty pamięci, czy robi same 00 i FF czy też pozostawia wnętrza klastrów z danymi nienaruszone? Jeżeli pozostawia nienaruszone, to można wtedy formatować pod aparatem i on przywróciłby chyba całą przestrzeń karty do użytku. A wtedy byłby możliwy chyba odzysk z tej pozostałej połówki niedostępnej teraz pamięci na karcie. Możesz próbować odzyskiwać partycje z tej karty jakimś programem do odzysku partycji lub do tworzenia partycji w obszarze niezajętym i potem próbować odzyskiwać dane z tej partycji. Lecz są to już moje dywagacje. Po zrobieniu kopii posektorowej i po formatach na komputerze spróbuj sformatować kartę ostatecznie pod aparatem i sprawdź czy wtedy aparat przywróci całą pamięć karcie. Jak nie przywróci no to pozostaje wgrywać jakieś nowe firmware na kartę czy też jakieś bardziej specjalistyczne narzędzia aby z powrotem przywrócić karcie 1 GB lecz a tym także się nie znam bo nigdy nie robiłem tego bo nie miałem potrzeby bo zawsze wystarczyły mi w/w i używane programy przeze mnie. Po przywróceniu całej pamięci można jeszcze próbować odzyskiwać dane, ale nie wydaje mi się aby się wiele uratowało, a nie uratuje się niczego gdy nastąpi FORMAT z dokładnym ERASE wewnątrz karty jak robi to mój aparat. Po zrobieniu kopii posektorowej może poradzi Ci dalej migol21 co robić aby ew. odzyskać dane z niedostępnej połówki karty bo ja nie znam się na takim toku postępowania jak on to zaleca i robi... Tutaj masz obraz tego co pokazuje HxD w opcji Dodatkowe/Otwórz dysk dla mojej karty xD w pierwszych sektorach bezpośrednio po formacie w aparacie:

Skoro masz Vistę to czy Ty czasem nie sformatowałeś przez przypadek karty na exFAT a potem na FAT 16 czy FAT 32 ? Wczoraj o 14.25 pisałeś, że masz FAT a ja potem odpisałem że FAT FAT-owi nierówny. I dalej nie wiem jaki system plików teraz masz na karcie pamięci? Tutaj także może być przyczyna późniejszych kłopotów. Tak właśnie powstają niedomówienia i brak pomocy gdy nie odpowiesz dokładnie i na wszystkie pytania rozwijając nieco odpowiedź. W tym samym moim poście o 16.25 prosiłem także abyś ustalił jaki system plików preferuje Twój aparat czyli abyś sformatował pod nim tę drugą dobrą kartę o ile Twój aparat ma opcję formatowania i pod HxD sprawdził jaki system na karcie on tworzy w taki sposób jak na w/w zdjęciu w tym poście. Każda informacja jak widzisz może być pomocna do diagnozy i do nauki na przyszłość jak radzić sobie z takimi problemami. Może zamieścisz takie dwa obrazki jak ja teraz ze swojej drugiej dobrej karty i z tej złej dla początkowych choćby dwóch sektorów pamięci na razie?
    Informacja, że miałeś 100 czy 120 zdjęć i kilka filmików nic nie daje, gdy nie wiemy ile zdjęć i filmików robiłeś zwykle na karcie - jeżeli 200-240 no to miałeś połowę karty zapełnionej? Mnie chodziło o to aby określić ile karty miałeś zapełnionej plikami mniej więcej procentowo w chwili awarii. Zadałem pewnie pytanie nieprecyzyjnie i tak oto widzisz trzeba precyzyjnie zadawać pytania i precyzyjnie odpowiadać. Wiem, że człowiek wielu rzeczy nie pamięta, dlatego staram się tu do czegoś powoli dojść. Ile zdjęć i filmików zwykle mieściło Ci się na całej karcie? A może nigdy nie udało Ci się dojść do jej zapełnienia, co także rozumiem. A może karta pamięci od początku była felerna i nie miała nigdy 1 GB ? Wiesz na pewno jak to było? Bo bywają i oszukane karty jak czytam w internecie? I właśnie przy takich oszukanych kartach podczas nagrywania pliku przez aparat przy dojściu do określonego rzeczywistego pułapu pojemności powstają błędy - niby karta ma 1 GB a okazuje się, że w rzeczywistości o połowę mniej jak na przykład u Ciebie i jak tak jest to szkoda dalszych Twoich zachodów... Dlatego jak ja kupuję teraz kartę czy pendriva czy MP4 to od razu ładuję byle jakie pliki na maxa aby sprawdzić czy jest ta pojemność faktycznie czy jej nie ma, bo jak się okazuje to różne chocki klocki mogą nas spotkać... :) Na obudowie karty będzie pisać 1 GB i komputer będzie pokazywał 1 GB a w rzeczywistości jest o wiele mniej pamięci na oszukanych kartach.. :) I na takich oszukanych kartach powstają właśnie błędy systemowe przy próbie przekroczenia rzeczywistego obszaru podczas wgrywania pliku przez aparat na taką kartę. Dlatego jak widzisz wszelkie informacje są ważne, czasami nawet błahe z pozoru, ale dają one potem rozwiązanie... Tutaj masz podobny przypadek:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1312619.html

0
  • #26 25 Wrz 2010 07:50
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Cytat:
    A wtedy byłby możliwy chyba odzysk z tej pozostałej połówki niedostępnej teraz pamięci na karcie.

Wielkość partycji nie ma tu nic do rzeczy od tego nie jest uzależniony odzysk.

cepilek- Trochę przesadziłeś z tą opowieścią pisz treściwiej i mniej wodolejstwa a konkretne pytania i odpowiedzi to nie przypowieści.

Zasadnicze działania to :
    Kopia posektorowa
    Działanie na kopii

Koniec w temacie nie ma co dalej pisać przypowieści.

0