Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-2160 żółty toner się nie rozprowadza

22 Wrz 2010 10:36 2489 5
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam problem z drukarką wymienioną w temacie, a mianowicie dzisiejszego ranka zaczęła drukować na żółto tylko z jednej strony.
    Wymieniłem toner i zrobiłem wszystko co było w instrukcji, niestety nie było tam nic sensownego.
    Narzędzia dołączone do drukarki nie pozwalają na żadne czyszczenie, kalibrację, czy cokolwiek co mogło by pomóc.
    Nie chcę oddawać jej do serwisu, gdyż biuro przez miesiąc nie może być pozbawione możliwości drukowania. W związku z czym proszę o jakieś pomysły rozwiązania tego problemu.
    Załączam skany wydruków.
    Samsung CLX-2160 żółty toner się nie rozprowadza Samsung CLX-2160 żółty toner się nie rozprowadza

ps. Jeszcze taka informacja(nie wiem czy przydatna) pojawiła mi się informacja "wymień pojemnik na zużyty toner" mimo że był pusty.
    pss. Jeszcze jedna informacja. Używane są tonery regenerowane. Reszta części jest oryginalna(nie wymieniane).

• Poziom 34  
    Do naprawy jest zespół wywoływaczka. Należy oczyścić, udrożnić i najlepiej zastosować inny toner. Pojemnik na zużyty toner można opróżnić, tylko trzeba pamiętać by oczyścić soczewkę czujnika.
  • Poziom 9  
    Witam, problem w zasadzie rozwiązany.
    Drukarka w zasadzie sprawna, nie bardzo wiem czy postąpiłem wg twojego planu bo nie wiem czy to wywoływaczka, ale wyczyściłem moduł który rozprowadza toner i oczyściłem te świetlne elementy. Po kilkunastu stronach toner się rozprowadził wewnątrz i drukuje ładnie na całą stronę.
    Oczyszczenie soczewki w pojemniku na zużyty toner nic nie dało, co jakiś czas się pokazuje żeby go wymienić. Chyba że złą soczewkę oczyściłem.

• Poziom 34  
    moduł który rozprowadza toner, to wywoływaczka, a soczewki są w pojemniku na zużyty toner, jeżeli czyszczenie soczewek nie pomaga to spróbuj przeczyścić czujniki w tym samym module co sa wywoływaczki.
  • Poziom 9  
    Czyli postąpiłem wg. twojej instrukcji :) jeśli chodzi o pojemnik to oczyściłem wszystko co było mi dostępne. Może czas już po prostu na nowy. Z resztą jak pisałem nie bardzo to przeszkadza.
    Dzięki za pomoc!
  • Poziom 9  
    Odnawiam temat, problem z wysypującym się tonerem z żółtej wywoływaczki.
    Być może coś uszkodziłem, jestem amatorem. Dało by się może zakupić samą wywoływaczkę? Bo cały zespół przetwarzania obrazu to spory koszt.