Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik NTC, Pulser, sterujący nagrzewnicą.

22 Wrz 2010 11:59 1908 4
  • Poziom 10  
    Jaki to element w czujniku TG-K 330,czujnik pracuje z PULSEREM sterującym nagrzewnicą

Ma przy 0°C/15k , a przy 30°C/10k

chciałbym coś podmienić tylko nie wiem gdzie kupić i jaki termistor ( nie chodzi mi o orginał ale o tańszą wersję)
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 15  
    Są to czujniki dedykowane do regulatorów firmy Regin - może być kłopot z ich podmiana na inny, gdzieś mam charakterystykę tego czujnika jak znajdę do prześlę.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    Dokładnie 130 PLN za ten czujnik to sporo... ale w zestawie masz przystawkę do montażu w kanale co bardzo ułatwia sprawę. Pytanie do czego go chce użyć, bo jak prześledzisz instrukcje (przynajmniej w tym 3 fazowym TCC) możesz do sterowania temperatury w pomieszczeniu użyć zwykłego termostatu on-off, możesz też wziąć dowolny on-off i sterować w taki sam sposób temperaturą nawiewu (nie polecam). To bodajże 4 rysunek w instrukcji... wejścia 1 i 4 na listwie, tylko trzeba zasilanie do termostatu jeszcze i odpowiednie ustawienie zworek na płytce. Ja steruje pomieszczeniowym, a dodatkowo tym kanałowym ograniczam temperaturę nawiewu.

Przy okazji podpytam czy dobrze myślę:
    Nagrzewnica 3 fazy 9kW czyli 3kW na fazę czyli 3000/230= 13[A]
    Pomiar dla każdej fazy to 12A, czyli 92% mocy a na zewnątrz +10C i teraz czy źle podłączyłem, czy miernik "nie nadąża" przy impulsach???

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki za zainteresowanie , charakterystykę to ja mam z niej podałem wcześniej dane przy 0° i 30 ° , zależy mi na podmianie na nieorginalny termistor bo mam podejżenia ,że źla działa. Dlatego prośba gdyby ktoś wiedział gdzie kupić taki termistor to byłbym wdzięczny ( wiadomo oszcędności) Acha czujnik współpracuje z Pulserem M (jedna lub dwie fazy), nie trzyfazowym i nie chcę sterować on/off , dlatego musi być czujnik o tej samej charakterystyce.

Bxz - napięcie w sieci może mieć więcej np.240V
  • Poziom 9  
    Wiem, że zbaczam z tematu, ale nie byłbym sobą gdybym nie zapytał:
    1. Czemu nie chcesz sterować on/off zwykłym termostatem pomieszczeniowym?
    2. To jakie masz pomiary prądu u siebie?
    3. Wie ktoś jak sprawdzić czy taki pulser działa prawidłowo?