Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tani podgrzewacz do roślin

draco86 22 Sep 2010 12:41 2872 7
    draco86
    Level 17  
    Witam,
    szukam pomysłu na ogrzewanie roślinek, na dworze coraz chłodniej, a mnie często
    nie ma w domu i nie ma sensu grzać centralnego, a przecież nie postawię doniczek na maszynce elektrycznej ;)
    Szukam czegoś co trzymałoby temp doniczek na poziomie ok 20stopni, zużywało mało prądu. Ja nie mam pomysłu, więc może wasza kreatywność rozwiąże mój problem.
    User removed account
    User removed account  
    draco86
    Level 17  
    Mógłbym coś na wzór szklarni stworzyć. Chodzi mi tylko o jakieś źródło ciepła które można nazwać energooszczędnym. O to głównie mi chodzi.
    DawwidW
    Level 15  
    W tym przypadku ogrzewanie raczej elektryczne, więc nie będzie specjalnie energooszczędne. Dużo masz tych roślin? Mógłbyś zrobić jakiś pojemnik ze styropianu na te rośliny i wstawić do niego termowentylator (tzw. farelka) z termostatem. Np taki: http://allegro.pl/termowentylator-farelka-2kw-grzejnik-vk2002-poznan-i1236205985.html Moc jest dość duża, ale jeśli zrobisz szczelny styropianowy pojemnik, to będzie się rzadko włączać.
    User removed account
    User removed account  
    draco86
    Level 17  
    Farelce to chyba zaczyna się moc od 1000W, a ja ziółka nie chcę suszyć ;)
    Koc 70W to na razie najciekawszy pomysł..dać na niego jakąś płytę MDF, na tym
    kwiatki, całość zamknąć w czymś zarówno przeźroczystym jak i dobrze trzymającym ciepło.
    DawwidW
    Level 15  
    No racja, mogły by być za duże skoki temperatury. Napisałem o farelce, bo w tytule jest "Tani podgrzewacz do roślin". A żeby trzymało ciepło to najlepiej zrób ze styropianu ze ściankami od strony okna i górą z pleksi / szkła. Będzie lepiej trzymać ciepło. Albo całe ze styropianu i zamontuj odpowiednią żarówkę, która będzie jednocześnie oświetlać i grzać ;) Tylko wtedy będzie trudniej z utrzymaniem odpowiedniej, stałej temperatury.
    User removed account
    User removed account