Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat cc 700 nie palą się kontroliki gazi i benzyny

zygi45 22 Wrz 2010 13:27 966 6
  • #1 22 Wrz 2010 13:27
    zygi45
    Poziom 2  

Witam ,
    Mam taki problem.Nie mogę odpalić swojego cienkiego kontrolki gazu i benzyny na przełączniku nie świecą.Sprawa o tyle dziwna ,że przyjechałem do brata postawiłem samochód wymyłem go chcąc wrócić do domu już nie mogłem go odpalić.Wcześniej nie miałem takiego problemu.Proszę o pomoc.

• #2 22 Wrz 2010 13:41
    dj_mati
    Poziom 23  

Możliwe, że woda się dostała do elektryki. Posprawdzaj bezpieczniki.

• #3 22 Wrz 2010 15:21
    zygi45
    Poziom 2  

Sprawdzałem Mati bezpieczniki wszystko wydaje w porządku nie wiem do prawdy jaka może być przyczyna wszystko inne działa bateria nówka wszystkie inne kontrolki świecą oprócz tych na przełączniku gaz benzyna.

• #4 22 Wrz 2010 15:42
    borrysek
    Warunkowo odblokowany

A sprawdzałeś czy jest iskra bo teoretycznie nawet jak ci przełącznik gazu siądzie to po wyjęciu bezpiecznika gazu powinieneś odpalić na samej benzynie.

• #5 22 Wrz 2010 18:06
    zygi45
    Poziom 2  

Boryssek, iskry nie sprawdzałem,sprawdzę i zobaczymy czy jest.Jeżeli jest tak jak mówisz to napiszę -na razie dzięki Tobie i Mtiemu.Będę wdzięczny za każde sugestie.
    Tego cienkusa mam od nie dawna wcześniej miałem malucha,i sam go naprawiałem,a cc ma więcej elektroniki i sobie nie radzę.

Dodano po 50 [minuty]:

Borrysek,iskra jest,bezpiecznik gazu wyjąłem,i nic nie pali na benzynie.wygląda na to ,że z jakiejś przyczyny jest odcięty zapłon.Sprawdzałem cewke i prąd dochodzi nie wiem co się stało.proszę pomóżcie.

• #6 24 Wrz 2010 15:20
    borrysek
    Warunkowo odblokowany

Hmm... teraz właściwie zwątpiłem nie mogę sobie uświadomić czy przypadkiem przez centralkę nie idzie jakieś odcięcie paliwa i gdyby ona się spaliła to faktycznie by nie zapalił. Ale dobra patrzyłeś jak tam stan paliwa w gaźniku do chodzi ono w ogóle. Przy instalacji gaźnikowej powinna być cewka odcinająca paliwo (na wężu wchodzącym do gaźnika) i jeżeli ona nie przepuszcza paliwa to niema też możliwości zapalenia co też nie usprawiedliwia nieświecących kontrolek ale załóżmy że cewka się nie otwiera przez tą centralkę to proponuje zrobić motyw typu otwarcie cewki na krótko czyli pociągnięcie przewodu plusowego z aku oczywicie podłączamy na "+" i wtedy ta cewka powinna pyknąć znaczy się otworzy. jeżeli nie pyknie daj osobną masę. Co następuje mamy wyjęty bezpiecznik gazu i odtamowany przepływ paliwa raczej powinien zapalić w takim wypadku na benzynie. Powiem tak ciężko zgadywać jak się tego nie widzi ale spróbować można (zakładając że ta cewka się tam znajduje jak myślę)

A tak w ogóle sprawdziłeś czy masz prąd na kabelku gazowym (bezpiecznik) i to samo tyczy się masy zdarza się że kabelki pośniedzieją przy akumulatorze i po prostu niema prądu albo masy i to by się zgadzało (nieświecąca centralka)

• #7 28 Wrz 2010 10:34
    zygi45
    Poziom 2  

Borrysek,miałeś racje przeczyściłem kabelki i problem się rozwiązał Wielkie dzięki Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME