Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP540 - paski na wydrukach

ROB-I 22 Wrz 2010 14:54 3120 5
  • #1 22 Wrz 2010 14:54
    ROB-I
    Poziom 2  

Witam!
    Od jakiegoś czasu pojawiają się paski na wydrukach-tak jak na zdjęciu. Czy jest zatkana głowica?

Wybaczcie, ale nie wiem o co chodzi z tymi punktami do moderatora. Nie zbieram ich jakby co:|

Canon MP540 - paski na wydrukach

Moderowany przez rys57:

Poprawiłem wklejanie obrazka. Link. Proszę stosować tę metodę i nie będzie pretensji o punkty.

0 5
  • Konica Minolta
  • #2 22 Wrz 2010 14:59
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Konica Minolta
  • #3 22 Wrz 2010 16:13
    endriuf
    Spec od drukarek

Zatkana głowica. Metody udrożnienia opisywane były już wielokrotnie na forum. Poczytaj.

0
  • #4 22 Wrz 2010 16:39
    ROB-I
    Poziom 2  

endriuf napisał:
    Zatkana głowica. Metody udrożnienia opisywane były już wielokrotnie na forum. Poczytaj.

Dzięki za odpowiedź!
    Czy warto kupować specjalne kartridże do czyszczenia głowic?

0
  • #5 22 Wrz 2010 16:53
    endriuf
    Spec od drukarek

Nigdy nie kupowałem. Wyciągam głowicę i wkładam na kilka dni do płynu udrożniającego. Ew. wpuszczam trochę takiego płynu w kartridże z tuszem i puszczam czyszczenie głowicy.

0
  • #6 16 Paź 2010 17:05
    ROB-I
    Poziom 2  

Witam ponownie!:D
    Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami związanymi z udrażnianiem głowic, może komuś się przyda...
    Z mojego doświadczenia wiem, że specjalne płyny typu żółty wewnętrzny, czy biały nic nie dają. Męczyłem się kilka dni bez przerwy powtarzając ten sam schemat: moczenie 24 godzinne, wstrzykiwanie pod ciśnieniem żóltego płynu ze strzykawki w tłok głowicy, pózniej czyszczenie drukarkowe, wydruk i depresja, ręce opadają bo bez efektów. Gdy sprawa wydawała się już beznadziejna, w akcie desperacji kupiłem denaturat :D...1,5 godziny moczenia, w trakcie nakraplałem od góry tłok zapchanego koloru, na końcu 3 razy pod ciśnieniem ze strzykawki...Po dwukrotnym podwójnym drukarkowym czyszczeniu na przemian z wydrukami głowica odblokowana :)...Szybko, tanio i efektownie.
    Pozdrawiam!

0