Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE-40C6000 vs Samsung LE40C650. Co wybrać?

D.B. Cooper 17 Sty 2011 19:39 52530 73
    elektrako
    Poziom 11  
    Przymierzam się aktualnie do Samsunga LE37C650. Niestety, jak można przeczytać tutaj http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/942725_komentarze/ zdarza się, że telewizory te generują buczenie, które słychać zwłaszcza przy cichym ustawieniu dźwięku (np. oglądanie tv późnym wieczorem, kiedy ustawiamy dźwięk cicho, żeby nie przeszkadzać pozostałym domownikom). Czy ktoś z forumowiczów potwierdza taki objaw? Pozdrawiam :-)
    Iceman31
    Poziom 20  
    Słyszałem, że tendencje do buczenia miały większe panele czyli 40" w górę bo ponoć wentylator wydawał taki dźwięk. O 37" nie słyszałem takich rzeczy.
    Poza tym dodam od siebie, że z początku mój samsung 40" lekko buczał ale z czasem i to nie długim ustało. Jest cicho.
    Na Twoim miejscu nie obawiałbym się tego.
    gem58
    Poziom 15  
    Mój 40" nigdy nie buczał, więc albo jestem przygłuchy, albo nie każdy egzemplarz tak ma :)
    bodzio.c
    Poziom 13  
    Mój też jest cichutki, w odróżnieniu od plazmy Panasonika szwagra.
    lelesio
    Poziom 10  
    Mam Telewizor LE40C650 ponad 7 miesięcy .Tv rewelacja nic nie buczy,obraz extra,internet tv super szczególnie ładnie chodzą filmy z ipla.Można podpiąć pod kabel i dalej do routera lub kupić adapter wifi polecam zamiennik Karta sieciowa bezprzewodowa USB Edimax EW-7718Un cena ok 100 zł.Działa jak orginalny adapter samsunga
    elektrako
    Poziom 11  
    A jeszcze zapytam tak: czy jedyna różnica między LE40C650 i LE40C630 to brak internetu w tym drugim? Bo szczerze mówiąc jakoś mnie ten internet w tv nie bardzo przekonuje. Może napiszcie, czy to faktycznie się opłaca? Dzięki za rady i wypowiedzi. Pozdrawiam :-)
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    elektrako
    Poziom 11  
    Nabyłem LE40C650. Po tygodniu użytkowania wrażenia bardzo dobre. Obraz bardzo dobry, mimo że tuner satelitarny podłączony przez scart. Z anteny naziemnej analogowy wyraźnie słabszy, ale do przyjęcia. Z naziemnej cyfrowy - bardzo dobry, aczkolwiek udaje się oglądać tylko sporadycznie (zasięg). Odtwarzanie filmów z usb (pendrive, dysk przenośny) bardzo dobre, ale napisy najlepiej w formacie srt - wtedy nie gubi i synchro jest najlepsze. Funkcje internetowe świetne, filmy z ipla czy YouTuba ogląda się bez problemu. Podłączyłem tv do routera kablem (akurat takie mam rozstawienie, że kabel dał się ładnie schować za listwą i nigdzie go nie widać), więc kasa na moduł wi-fi została w kieszeni. Może w wolnej chwili zrobię krótki filmik prezentujący możliwości internetowe, co o tym myślicie, przyda się to komuś?
    pilot1984
    Poziom 2  
    klego jesli możesz to nagraj taki filmik , zawsze to widoczny plus, który może przeważyć za kupnem droższej wersji.
    Tez obecnie szukam nowego TV i właśnie nady tym modelem się zastanawiam.
    Z góry dzięki za dodatkowe filmy, porady, opinie
    Co do tego busczenia czy ktoś jeszcze je zaobserwował przy 40'' ekranie?
    D.B. Cooper
    Poziom 11  
    Jakość marna (tel.), ale jeśli ktoś chciałby zapoznać się z podstawowymi funkcjami to zapraszam. Jak zdobędę lepszy sprzęt to zamieszczę nowy filmik. Swoją drogą żadna kamera nie odda rewelacyjności obrazu tego telewizorka. Nie ma się co zastanawiać, nie będziecie żałować zakupu (jakość/cena).

Link

Inne - ciekawsze filmiki :)
    pielson
    Poziom 9  
    Witam,
    zamówiłem telewizor Samsung LE40C630, w sklepie sprawdziłem rodzaj matrycy i na naklejce jest napisane: "01" (nie ma żadnych literek).
    Jak mogę sprawdzić jaki to rodzaj matrycy?
    Czy kupować telewizor z tym rodzajem matrycy?
    ----Zamir----
    Poziom 10  
    A Ja napisze tak :) Może już ktoś kto chciał kupić ten telewizor kupił, ale wypowiem się z mojego doświadczenia bo trochę robiłem przy TV.

Więc tak:
    (1) Samsungi o wielkości matrycy 37' prawdopodobnie NIE MAJĄ własnych matryc. Wszystkie inne wielkości przekątnych na 90% jest to matryca Samsunga (napisał bym 100% ale wiadomo jak to wszystko się zmienia).

(2) Jeżeli chodzi o porównanie obrazu w C650 a C6000... Na moje oko różnica jest dostrzegalna mimo że telewizory tak naprawdę różnią się tylko rodzajem podświetlenia i dostępem do internetu (C6000 nie posiada takowego). C650 - niektórzy się skarżą na widoczne w ciemności i na ciemnym tle po lewej i prawej stronie trochę większe doświetlenie matrycy. W C6000... nie wiem od czego to zależało... ale na wystawie jeden miał bardzo nierówne podświetlenie a przy drugim nie było ono tak widoczne... C6000 ma diody na krawędziach tylko góra i dół, modele z wcześniejszych lat (czyli seria B LED) miała na każdej krawędzi dookoła i szczerze to rozwiązanie było o wiele lepsze a w dodatku miały wewnętrzną pamięć o wielkości 1/2 GB (już nie pamiętam dokładnie)! ... Ale miały tez minus taki że na obrzeżach obudów lubiły robić się hmm... takie bąbelki :) Różnica w obrazie między C650 a C6000 spowodowana jest LEDami. U producentów takich jak LG z tego wiem stosowane są diody ciepłe(?) powodujące że biały obraz jak by się przyjrzeć baaaardzo z bliska ma lekki odcień czerwieni, Sharpy ma z kolei zimne (?), biały przypomina bardziej niebieskawy. A bezpośrednio od klienta który pracuje w serwisie (kupuje akurat diody od SAMSUNGA) wiem, że SAMSUNGI posiadają idealnie BIAŁE diody. Więc może się wydawać że biel w C6000 może być troszeczkę lepsza (jeżeli wierzyć mojej wiedzy o LEDACH).

(3) Mimo że C6000 bierze mniej energii, nie opłaca się go kupować! Różnica w cenie miedzy C6000 a C650 jest znaczna, i zwróci się... nie zwróci się przez PADNIĘCIEM telewizora (jestem zdania że matryce LCD ogólnie nie są zbyt trwałe i na pewno nie pohulają tyle co stare dobre kineskopy ;)) Więc wybierając pomiędzy tymi telewizorami nie powinno się patrzeć na to ile biorą energii.

(4) Różnica miedzy C630 a C650. Matryca. C630 - matowa, C650 - błyszcząca. Dla każdego coś dobrego. 630 - brak internetu, 650 - posiada dostęp. 650 wg mnie ogólnie troszeczkę lepiej 'świeci' i odtwarza obraz.

Konkurentem C650 na rynku może być Sony EX500 albo LG LD650. U mnie LG po prostu subiektywnie odpada bo nie lubie tej marki strasznie... wszystko mi się popsuło co miałem i nie będę ryzykował więcej. Sony jak najbardziej. Super przetwornik obrazu, sygnał analogowy na Soniaczu będzie ciut lepszy a kolory bardziej naturalne (Samsungi są bardziej jaskrawe i 'kolorowe'). Cena około 400 zł więcej... czy się opłaca... wg mnie nie. Sony mniej bajerancki, bardzo mało kodeków wiec przez usb nie pooglądamy sobie za bardzo filmów. Obudowa... Samsung bardziej mi się podoba. Ubogie i brzydkie menu (tak estetycznie mówiąc Sony wypada gorzej, ale to tylko moje subiektywna ocena :)). Ale lepszy pilot, z 'nieświecącego plastiku', a wiadomo że taki za 2 miesiące będzie miał miliardy mikro rysek co mnie zawsze denerwuje (po co w ogóle takie coś wymyślili... ładnie wygląda tydzień a potem koszmar...)

Podsumowując mój wybór to Samsung. Jak bym miał kasę miał bym dylemat między Sonym EX500 a Samsungiem C650. Jeżeli nie stać by mnie było brał bym Samsunga C630 ( po prostu troszeczkę okrojoną wersję 650-ki).

Dosyć tego mojego mądrowania :P Mam nadzieje że komuś się to przyda, a jeżeli z czymś się nie zgadzacie to napiszcie. Nikt nie jest nie omylny. :)

Pozdro!
    andios
    Poziom 15  
    "Sony jak najbardziej. Super przetwornik obrazu, sygnał analogowy na Soniaczu będzie ciut lepszy a kolory bardziej naturalne (Samsungi są bardziej jaskrawe i 'kolorowe'). "

Ot co znaczą subiektywne odczucia i elektronika, bo matryca w tym Sonym jest Samsunga (ta sama co w LE40C630)
    gem58
    Poziom 15  
    gem58 napisał:

grzewoj napisał:

Gdzie słyszałeś o wejściu TVP na telewizory?

Zaznaczyłem podobno bo to jedynie plotka zasłyszana od kogoś kto pracuje blisko platformy widgetowej w Samsungu.

No i plotka się potwierdziła - dziś na moim TV zainstalował się widget TVP VOD ^^. Są nawet filmy i to za darmo!