Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiomagnetofonik i brak Programu 1 Polskiego Radia (LW)

22 Wrz 2010 15:45 2944 9
  • Poziom 36  
    Witam. Nie wiem, czy temat raczej nie do hydeparku, to zależy od odpowiedzi :-).
    No więc dostałem dzisiaj do naprawy radyjko, które ponoć nie działa. Model nie ma różnicy... Prosiła mnie o naprawę znajoma, starsza pani. Że ponoć radyjko nie działa. Po włączeniu radyjko faktycznie nie działa. Ustawione oczywiście na LW 225kHz, czyli program 1 polskiego radia. No bo co innego można słuchac mając >80 lat?.. No ale po przestawianiu na FM radyjko gra. Poszedłem za śladem i zacząłem szukać na LW jakiegokolwiek programu... Jakiś się znalazł...
    Wziąłem więc szybko Radmora 5422 (tuner AM) i szukam programu 1 polskiego radia... BRAK.

Moje więc pytanie. Co się stało, dlaczego oba radia nie odbierają kanału 1 ? Znalazłem już program 1 na FM, w mojej miejscowości na 92,4 MHz, ale gdzie jest program z zakresu LW? Padł im nadajnik, ograniczyli moc nadawania, czy może zaprzestali nadawania?

Za pomoc będę bardzo wdzięczny...
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam. Nadajnik długofalowy jest wyłączony (remont). W następnym miesiącu powinien nadawać.
  • Poziom 36  
    Super dziękuje. Tak mi się zdawało, powiem starszej pani, że ma czekać miesiąc :-) Nastroje na 92,4 Fm i jej oddam. Swoja drogą na internecie nie ma zadnych informacji o remoncie :-/

Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Już się dowiedziałem od cioci z drugiego końca Polski, że ma być tak do niedzieli :-)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Swoją drogą na antenie PR1 informowano wcześniej o planowanym remoncie masztu w Solcu Kujawskim? Bo już z kilku różnych źródeł słyszę o szturmie na punkty serwisowe. ;) Sam ostatnio przerzuciłem się na Trójkę i PR1 włączałem nieco rzadziej. O przerwie w emisji dowiedziałem się z Internetu.
    Mam kilka pomysłów co do powodu takiego stanu rzeczy:
    - Jedynka informowała, ale część słuchaczy nie rozumiała komunikatu "o jakichś tam kilohercach na falach długich".
    - Jedynka informowała, ale niezbyt intensywnie.
    - Kompletnie zbagatelizowano słuchaczy odbierających PR1 na falach długich.

Ktoś z was słuchał Jedynki na kilka dni przed wyłączeniem nadajnika?

BTW przy "reboocie" po prostu wznowią nadawanie czy będzie można posłuchać jakichś prób? Zawsze jakaś ciekawostka w eterze. :)
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Przerwa konserwacyjna wynika z konieczności przeprowadzenia przeglądu i regulacji odciągów masztów. W części "elektronicznej" nie będzie ingerencji, tylko rutynowy przegląd.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Witam.
    Jedyneczki jednak można słuchać na UKF-ie. W moim przypadku to 87,7MHz. Czytałem też gdzieś w necie że podobno kończy im się termin dzierżawy.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Wygląda na to, że jednak była odezwa ze strony radiosłuchaczy. Wczoraj na antenie PR1 "wałkowano" temat przez kilka godzin w godzinach popołudniowych. Prowadzący poprosił radiosłuchaczy (zwłaszcza tych znajdujących się za granicą) o kontakt i podanie informacji o tym gdzie się znajdują i jak odbierają tam "Jedynkę". Dzwonili/pisali kierowcy ciężarówek, polscy turyści i Polacy mieszkający za granicą. Parę razy nie ukrywali radości z faktu, iż stacja w Solcu Kujawskim wznowiła pracę. Pojawił się też problem kłopotu z zakupem odbiornika z zakresem fal długich (Fakt... Większość chińskiego importu ma tylko UKF i MW, a niekiedy sam UKF...) oraz zakłóceń generowanych przez różne urządzenia na tym zakresie.

BTW ja też spotkałem się wśród rodziny z informacją o "zepsutym radiu", które "nie odbiera niczego poza jakąś czeską stacją". Najciekawsze jest to, że o zajrzenie do niego poproszono mnie w niedzielę, a nadajnik wtedy już działał. Podejrzewam, że jeszcze gdzieniegdzie ludzie nie wiedzą co jest grane i zwyczajnie nie włączają odbiornika, który arbitralnie uznali za "zepsuty". ;)

BTW2: W tle właśnie gra PR1 odbierany na własnoręcznie skleconym radyjku. Dobrze słyszeć je ponownie. ;)
  • Poziom 36  
    Zamykam temat, dziękuje za odpowiedzi.