Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana simeringa wałka rozrzadu

steyr 22 Wrz 2010 15:48 5967 4
  • #1 22 Wrz 2010 15:48
    steyr
    Poziom 11  

Witam,mam takie laickie pytanie do znawców,czy przy wymianie simeringów smarujecie simering olejem? pytam bo rózne pogloski słyszalem na ten temat,natomiast mam taki problem ze wymienilem simering Erlinga walka rozrzadu i po 1200km[po tygodniu] odnowa sie leje,mechanik przed montazem nowego simeringa niesmarowal go olejem,wrecz gniazdo wytarl do sucha szmatka i tak 'wsunal' uszczelniacza.pozdrawiam

0 4
  • #2 22 Wrz 2010 15:54
    Michu10
    Poziom 32  

Lekko od środka posmarować olejem można, zachowując oczywiście poprawność montażu, nie szukaj od razu winy mechanika.

0
  • #3 22 Wrz 2010 15:58
    steyr
    Poziom 11  

no rozumie czyli co simering Erlinga do du...y ze tak powiem?dodam ze po wymianie przez jakies 5km byl pisk wydobywajacy sie z silnika,podjechałem do mechanika i powiedzial mi ze to z powodu paska rozrzadu,bo byl wymieniany,nic wiecej i pasek sie musi dopasowac bo kola rozrzadu wraz z pompa maja zuzyste troche zeby... wiec juz sam nieiwem co myslec a auto to Matiz...

0
  • #4 22 Wrz 2010 16:06
    Michu10
    Poziom 32  

O rany szkoda gadać koła zużyte i pasek musi się dopasować , bez komentarza. Co do jakości uszczelniacza, bardzo dobry wyrób. Proszę udać się do warsztatu. Pamiętaj wymienia się wszystkie elementy skoro wskazują na zużycie.

0
  • #5 22 Wrz 2010 16:11
    steyr
    Poziom 11  

widze ze normalnie nieporozmawiamy,auto ma 85kkm,wiec niesadze zeby kola zebate byly az tak bardzo zuzyte,tym bardziej ze wymienialem pasek +napinacz po 72kkm i po wymianie niebyło najmniejszego problemu z pisakmi i itp,teraz po 84kkm gdy wymieniałem simering mechanik kazal wymienic odrazu pasek bo ten po 13kkm byl w jednym miejscu pekniety,pasek Gatesa...

0