Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netgear WGT624v3 - konfiguracja Access Point w trybie klient

22 Wrz 2010 16:05 20135 31
  • Poziom 10  
    Witam

Posiadam w domu sieć bezprzewodową WiFi z użyciem routera D-Link DIR-300. Ostatnio zakupiłem dekoder Telewizji na Kartę ADB 2850ST, który wśród swoich funkcji posiada m.in. radia internetowe. Aby te radia uruchomić oczywiście wymagane jest podłączenie dekodera z internetem za pośrednictwem przewodu Ethernet z routera (działa super) lub aby nie ciągnąć zbędnego kabla zestawić połączenie z dekoderem za pośrednictwem punktu dostępowego (Access Point) pracującego w trybie klient.
    I tu mam problem. Zakupiłem router Netgear WGT624v3 (bez instrukcji i chyba płyty), który może pełnić funkcję Access Point. Tylko nie mam pojęcia jak jego skonfigurować, aby był on Access Pointem w trybie klient.

Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Ściąg manuala z internetu do twojego modelu.
    Ale wygląda że nie ma trybu "Client" (aka "Station")

Kup WA500g - ten ma tryb Client.
  • Poziom 10  
    Poniżej przedstawiam instrukcję ustawienia routera WGT624 jako punkt dostępu otrzymaną od konsultanta wsparcia technicznego z firmy NETGEAR. Czy jest to w trybie klient niestety nie wiem, bo nie znam się na tyle.

Proszę zanim przejdzie się do konfiguracji wykonać twardy reset routera:

1. podłączyć router tylko do zasilacza
    2. włączyć "reset" (przycisk reset znajduje się z tylu routera, blisko antenki) i trzymać 30 sek
    3. odłączyć prąd ciągle trzymając "reset" i odczekać 30 sek
    4. podłączyć ponownie prąd ciągle trzymając "reset" i odczekać kolejne 30 sek
    5. puścić "reset" i odczekać 10 sek
    6. odłączyć prąd na kolejne 10 sek
    7. teraz po ponownym połączeniu ruter powinien być już zresetowany

Proszę się upewnić, ze komputer pobiera adres IP i adres serveru DNS automatycznie.

Aby ustawić router jako punkt dostępu proszę:

1. Podłączyć router do komputera za pomocą kabla ETHERNETOWEGO
    2. Proszę się upewnić, ze w tej chwili nie ma internetu ani do komputera, ani do routera
    3. W przeglądarce Internet Explorer, w adresie strony wpisujemy 192.168.1.1
    4. login: admin
    password: password
    5. Na stronie Netgear Smart Wizard, w menu bocznym odnajdujemy opcje BASIC SETTINGS
    6. BASIC SETTINGS:

a. Does Your Internet Connection Require A Login? No
    b. Account Name (If Required) - WGT624v..
    c. Domain Name (If Required) - zostawiamy puste
    d. Internet IP Address: Get Dynamically From ISP
    e. Domain Name Server (DNS) Address : Get Automatically From ISP
    f. Router MAC Address: Use Default Address

7. zatwierdzamy APPLY, po odświeżeniu strony klikamy na WIRELESS SETTINGS

8. W opcji WIRELESS SETTINGS:

a. Name - tworzymy nazwę swojej sieci (jeżeli router DLink jest przewodowy i ma pan już utworzoną siec bezprzewodowa, proszę wpisać ta sama nazwę sieci)
    b. Region: Europe (jeżeli przycisk jest nieaktywny może zostać United States)
    c. Channel: 11 (powinien być ten sam jak już jest w ustawieniach bezprzewodowych routera DLink)
    d. Mode:: g&b (powinien być ten sam jak już jest w ustawieniach bezprzewodowych routera DLink)
    e. Security Options: WPA-PSK [TKIP] -> niżej wpisujemy hasło min. 8 znaków (powinien być ten sam jak już jest w ustawieniach bezprzewodowych routera DLink)

10.zatwierdzamy APPLY, po odświeżeniu strony w menu bocznym odnajdujemy opcje LAN IP Setup (pod Advanced)

11. LAN IP Setup:

a. LAN TCP/IP Setup
    IP Address : 192.168.1.250
    IP Subnet Mask: 255.255.255.0

b. Odznaczamy opcje Use Router as DHCP Server

11. zatwierdzamy APPLY

(Później jeżeli jest potrzebna zmiana ustawień routera będziemy się logować na 192.168.1.250 (login: admin, password: password)

12. Po odświeżeniu strony , wyłączamy router WGT624 od prądu
    13. Odłączamy kabel eternetowy od komputera i od routera WGT624.
    14. Podłączamy router DLink z routerem WGT624 za pomocą kabla eternetowego, wpinamy kabel w jeden z portów LAN na routerze DLink i w LAN port 4 na routerze WGT624.
    15. Wyłączamy router DLink od prądu, czekamy 10 sekund, podłączamy router DLink ponownie do prądu, czekamy 1 minute (aż diody się zaświecą na zielono), podłączamy router WGT624 do prądu, czekamy ok. 1 minute (aż diody się zaświecą na zielono).
    15. Proszę odnaleźć na komputerze utworzoną siec bezprzewodowa i spróbować się połączyć do tej sieci.
    16. Jeżeli nie łączy się, proszę połączyć ponownie router WGT624 do komputera za pomocą kabla eternetowego i wtedy zrestartować komputer
    17. Jeżeli internet działa po kablu oznacza to ze router WGT624 został pomyślnie ustawiony jako punkt dostępu
    18. Żeby rozwiązać problem z połączeniem bezprzewodowym proszę sprawdzić ustawienia bezprzewodowe na komputerze i routerze, proszę ustawić siec niezabezpieczoną, zmienić kanał i t.d.

I to wszystko. Czy to ustawienie punktu dostępu jest w trybie "Client"?
    Cytat:
    Czy to ustawienie punktu dostępu jest w trybie "Client"?

nie, to jest ustawienie wireless w tryb Acess Point Infrastructure

Dodano po 16 [minuty]:

APPro2405 będzie "lepszy" od WA500G - jakby szedł w kierunku droższy ale lepszy.
  • Poziom 10  
    Bogiebog jesteś tego pewny na 100%. Bo jeśli tak i mówisz, że nie jest to tryb "Client" to będę musiał zakupić inny chociażby ten który wymieniłeś TL-WA500G.

A jak myślisz TL-WA500G nie będzie się "gryzł" z moim routerem D-Link DIR 300?
  • Poziom 43  
    Tylko pamiętaj, jak kupisz urządzenie z "czystym" trybem klienta, będzie maskowało MACi, więc DHCP może głupieć - wystarczy, że ustawisz statyczne.

Co prawda nie powinno to mieć miejsca(dhcp pracuje w innej warstwie, itd) ale coś mi mówi, że na tej drodze może być problem. Statyczny adres załatwia sprawę.
    Jeśli za urządzeniem w trybie AP Client masz tylko jedno urządzenie ethernet (dekoder) to nie powinno być problemów nawet jak jest APek maskuje MAC adres. Jak DHCP wezwanie/odpowiedż nie przejdzie przez AP Client (tplink twierdzi że przechodzi) to zawsze można ustawić statycznie IP na dekoderze.

Cytat:
    Bogiebog jesteś tego pewny na 100%. Bo jeśli tak i mówisz, że nie jest to tryb "Client" to będę musiał zakupić inny chociażby ten który wymieniłeś TL-WA500G.

Ani manual ani tekst od wsparcie technicznego NG nie wskazuje aby ten router miał tryb "Client" - więc raczej jestem pewny.
  • Poziom 43  
    No może i racja.
    Ale APkowi trzeba przyznać statyczny adres.
    piterus99 napisał:
    No może i racja.
    Ale APkowi trzeba przyznać statyczny adres.

no pewnie, wszystkie urządzenia APeki routery winny mieć statyczny IP aby nie zastanawiać się jakie IP mu się trafiło (ani nie gmerać w reserwacji DHCP)
  • Poziom 10  
    Dzięki Bogiebog i piterus99 za odpowiedzi.

Jesteście może w stanie jak dla mnie bardzo prostym i zrozumiałym językiem napisać jak mam skonfigurować AP TL-WA500G w trybie klient, bo najprawdopodobniej jego zakupię? A może znacie numer telefonu do wsparcia technicznego TP-Link.
    Podaj jaką masz teraz konfigurację Ip z routera.
    Start/Uruchom: CMD.exe, wpisz
    ipconfig /all
    załącz wynik (bez kart tunelowych)
  • Poziom 10  
    Bogiebog mam te dane tylko nie wiem jak je tobie przekazać, jak skopiować
    Tomek2500 napisał:
    Bogiebog mam te dane tylko nie wiem jak je tobie przekazać, jak skopiować

W takim wypadku użyj elvisa, zaznacz ipconfig, [start], [save as]... i potem załącz plik (załącz tzn klik na [dodaj załącznik] nie wklejaj zawartości tego pliku do posta)
  • Poziom 10  
    Konfiguracja IP systemu Windows:
    Routing IP włączony: NIE
    Serwer WINS Proxy włączony: NIE

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:
    Sufiks DNS konkretnego połączenia:
    Opis: Intel WIFI Link 5100 AGN
    Adres fizyczny: 00-21-5D-2C-0D-EA
    DHCP włączone: TAK
    Autokonfiguracja włączona: TAK
    Adres IPv6 połączenia lokalnego: fe80::c94f:8582:d55b:ddea%13<Preferowane>

Adres IPv4:192.168.0.103<Preferowane>
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Brama domyślna: 192.168.0.1
    Serwer DHCP: 192.168.0.1

Czy to wystarczy, czy mam jeszcze dalej napisać?

Dodano po 5 [minuty]:

Konfiguracja IP systemu Windows

Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : qaz-PC
    Sufiks podstawowej domeny DNS . . :
    Typ w©zˆa . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy
    Routing IP wˆĄczony . . . . . . . : Nie
    Serwer WINS Proxy wˆĄczony. . . . : Nie

Karta bezprzewodowej sieci LAN PoˆĄczenie sieci bezprzewodowej:

Sufiks DNS konkretnego poˆĄczenia :
    Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) WiFi Link 5100 AGN
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-21-5D-2C-0D-EA
    DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Tak
    Autokonfiguracja wˆĄczona . . . . : Tak
    Adres IPv6 poˆĄczenia lokalnego . : fe80::c94f:8582:d55b:ddea%13(Preferowane)
    Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.103(Preferowane)
    Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Dzierľawa uzyskana. . . . . . . . : 22 wrze˜nia 2010 18:56:16
    Dzierľawa wygasa. . . . . . . . . : 29 wrze˜nia 2010 21:23:11
    Brama domy˜lna. . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 335552861
    Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-10-89-9F-3D-00-1E-68-F5-7B-CA
    Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : WˆĄczony

Karta Ethernet PoˆĄczenie sieciowe Bluetooth:

Stan no˜nika . . . . . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony
    Opis. . . . . . . . . . . . . . . : UrzĄdzenie Bluetooth (sie† osobista)
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-21-86-BC-BE-E9
    DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Tak

Karta Ethernet PoˆĄczenie lokalne:

Stan no˜nika . . . . . . . . . . .: No˜nik odˆĄczony
    Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
    Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 00-1E-68-F5-7B-CA
    DHCP wˆĄczone . . . . . . . . . . : Nie

Dodano po 4 [minuty]:

Przepraszam za wklejenie tych danych do posta, ale o tej godzinie już nie myślę. Jeszcze raz przepraszam.

Dodano po 3 [minuty]:

Bogiebog proszę tak, jak chciałeś i co dalej?
    podłącz [wa500] ==kabel= [komputer]
    wejdż na http://192.168.1.254
    - Wyłącz DHCP serwer
    - Wireless Mode: Client
    - klik [site survey] ... znajdż dir-300 sieć wifi, [connect]
    - wybierz (*) MAC of AP
    - ustaw zabezpieczenia Wireless takie same jak w dir-300
    - zmień LAN IP na: 192.168.0.188 <= nowy IP do zarządzania APekiem

jak wątpliwości to patrz do podręcznika (PDF)

zapisz, reboot AP-ek.

odłacz kabel i podłącz ponownie do APeka, powinieś dostac IP od dir-300
    Jak nie, to jaki IP pokazuje "ipconfig" ? 169.x.x.x ? ustaw IP komputera ręcznie na 192.168.0.155 255.255.255.0 brama=192.168.0.1 dns=8.8.8.8
    sprawdż internet, najpierw musi być na komputerze zanim podłączysz tuner, jak jest net to, karta komputera na automatycznie IP, i podłącz tuner to AP-eka.
  • Poziom 10  
    No dobra. Zanim napisałem pierwszego posta "idzie" już do mnie kurierem Netgear WGT624v3.
    Czy mam sobie dać spokój z tym Netgearem i kupić WA500G?
    > Czy mam sobie dać spokój z tym Netgearem i kupić WA500G?

a widzisz jakieś inne wyjście ?
  • Poziom 25  
    Osobiście polecam Ci taki tani router Straight WRT314 , ja kupiłem go za 50zł , dużo tego jest. Świetnie spisuje się jako AP klient , zresztą ma sporo możliwości , poczytaj o nim , jakieś nawet nagrody otrzymał nawet .
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Po podłączeniu dekodera kablem Ethernet z moim routerem DIR-300 i po wybraniu w dekoderze konfiguracji automatycznej, dekoder zapisał takie dane:

Adres MAC: 00:03:91:E7:81:19
    Adres IP: 192.168.000.101
    Maska Podsieci: 255.255.255.000
    Brama Sieciowa: 192.168.000.001
    DNS 1: 192.168.000.001
    DNS 2: 000.000.000.000

Jak wspomniałem wcześniej po kablu wszystko śmiga super, a poruszam ten temat po chcę z tego kabla zrezygnować.

Pozdrawiam wszystkich i czekam za odpowiedzią na pytanie zadane we wcześniejszym poście.
    Cytat:
    Pozdrawiam wszystkich i czekam za odpowiedzią na pytanie zadane we wcześniejszym poście.

Jeśli nie WIFI i nie kabel komputerowy to może Ethernet Over Power - adaptery do gniazdek zasilania elektrycznego.

Dodano po 3 [minuty]:

google: internet gniazdko elektryczne
  • Poziom 10  
    Nie, nie. Zdecydowanie WiFi.
    Jak zdecydowanie WIFI to jakie masz wątpliwości jeszcze ?
  • Poziom 25  
    Jeszcze jedna uwaga , musisz ustawić IP AP Klienta takie same jak IP bramki tzn. ip routera po lan , np. 192.168.0.1 , inaczej niektóre z nich nie potrafią sobie ustawić.
    pozdrawiam
    Ja nie jestem pewny czy ten Netgear może chodzić jako AP Klient .
    W opisie znalazłem tylko AP .
  • Poziom 10  
    Baaaaaardzo, baaaaaaaaaardzo wszystkim dziękuję za cenne rady. Oczywiście daję sobie spokój z Netgearem. Kupuję inny Access Point ale już z trybem Klient.
    Dziękuję za podane modele. A może kupię Access Point D-Linka DAP-1160, aby dobrze sparował się z moim routerem D-Link DIR-300?

A tak na marginesie. Rozmawiałem dzisiaj już z innym konsultantem wsparcia technicznego firmy Netgear, który powiedział, że jeśli mój router DIR-300 posiada funkcję WDS (ripiter) to przy odpowiedniej jego konfiguracji, router Netgear WGT624 będzie jako AP Klient.

Czy po zakupie innego AP w razie problemów przy konfiguracji mogę od Was liczyć na pomoc?

Pozdrawiam wszystkich

Dodano po 12 [minuty]:

flashh czytam sobie o tym routerze Straight WRT314. Posiada funkcję AP Client.
    Czy w razie moich problemów z jego konfiguracją pomożesz mi jego ustawić na AP Client?

Dodano po 7 [minuty]:

Rozmawiałem z osobą, która sprzedaje routery Straight WRT314 i powiedziała mi, że jeśli nie znam się na tych sprawach to z jego konfiguracją sobie nie poradzę.
    Czy faktycznie jest taki ciężki w ustawieniach?
  • Poziom 25  
    Pomogę Ci go ustawić bo rzeczywiście jest trudny w ustawieniach bo w nim wszystko można ustawić ( dla mnie to super sprawa ) możesz ustawić WiFi jako Wan .
    Polecam ten router, jak go dostałem to troszkę się wystraszyłem , ale jak go poznałem to stwierdzam że tylko WRT54GL może mu dorównać .
    Na PW wysyłam Ci tel.
    Pozdrawiam
    Ten router ma wszystko co może potrzebować zwykły Kowalski , APClient również -sprawdziłem to na 100%.
    Podaj pocztę to prześlę Ci configa , tylko go wgrasz do niego , tylko podaj mi bramkę i inne dns.
  • Poziom 10  
    flashh powiedz mi czy fizycznie twój router WRT 314 pracował jako AP Client, czy tylko sprawdzałeś w ustawieniach, że może w takim trybie pracować?
    pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

jak tak, to potwierdź mi jeszcze ostatecznie, mogę śmiało jego zakupić, będzie AP Client śmigać?
  • Poziom 25  
    Przecież napisałem , podłączyłem laptopa przez rj45 przez wrt314 do routera . Działa n 100% jako AP Client.
    Możesz kupić na 100%.
    pozdr
  • Poziom 10  
    Zdecydowałem się na zakup (z możliwością zwroty:D) Access Pointa WA500G
    Bardzo proszę o pomoc w konfiguracji.
    Poniżej przedstawiam zrzuty z aktualnych ustawień mojego routera DIR-300 oraz ipconfig. Moja nazwa sieci: tomek.

Czy w ustawieniach routera DIR-300 (zrzut nr 2) w kolumnie Internet Setup, w zakładce Setup, w tytule Access Point Mode mam zaznaczyć "Enable Access Point Mode"?

Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Faktycznie masz rację. Proszę bardzo zrzuty:
    Netgear WGT624v3 - konfiguracja Access Point w trybie klient Netgear WGT624v3 - konfiguracja Access Point w trybie klient Netgear WGT624v3 - konfiguracja Access Point w trybie klient Netgear WGT624v3 - konfiguracja Access Point w trybie klient Netgear WGT624v3 - konfiguracja Access Point w trybie klient