Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LaserJet 2200D przejściówka lpt/USB

22 Wrz 2010 16:14 3803 8
  • Poziom 11  
    Witam, wiem że temat ten był już omawiany, ale nie pomogło mi to co znalazłem na forum i proszę o pomoc.

Mój problem polega na tym że klient przyniósł mi wyżej wspomnianą drukarkę do naprawy bo u niego nie działa, pomyślałem - prosta sprawa - ale okazało się że jednak jest problem.
    Drukarka ma wejście LPT a do komputera jest podłączana przejściówką lpt <=> USB, sprawdzałem ją pod Windows 7 i Windows XP Pro. SP2, na żadnym z systemów nie jest wykrywana, jest natomiast komunikat że nieznane urządzenie i że nie działa prawidłowo, zatem instalowałem ją ręcznie na kilku portach, LPT1, LPT2, USB, pod żadnym nie działa, oprogramowania żadnego do niej nie mam,w internecie znalazłem jedynie uniwersalne oprogramowanie do tej serii drukarek, ale nadal nic.

Podłączyłbym ją do komputera pod LPT, ale nie mam takiego kabla na stanie, a nie będę zamawiał, bo może to nie rozwiązać problemu, a nie chcę obciążać klienta, dlatego chciałbym najpierw poznać wasze opinie na ten temat.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :).
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    eblistor napisał:

Drukarka ma wejście LPT a do komputera jest podłączana przejściówką lpt <=> USB, sprawdzałem ją pod Windows 7 i Windows XP Pro. SP2, na żadnym z systemów nie jest wykrywana, jest natomiast komunikat że nieznane urządzenie i że nie działa prawidłowo.

Problem leży po stronie przejściówki. Windows wykrywa, ale nieznane urządzenie. Właśnie tym urządzeniem jest ta słynna przejściówka. Pewnie jakaś chińska - kupiona na Allegro za 2zł.
    Na przejściówkach się nie oszczędza, takie sensowne są w cenie około 30zł.

Z tego co mnie pamięć nie myli to drukarka HP 2200 ma port USB.... nie możecie jej połączyć po samym kablu USB?
  • Poziom 11  
    To jest wersja 2200D i nie ma portu USB, jedynie LPT i COM;
    Zgadza się, przejściówka Made in China, czytałem wcześniej o tych przejściówkach, ale nie miałem z nimi do czynienia, a teraz straciłem do nich zaufanie.
    Kabel faktycznie kosztuje okolo 10 zł, ale przecież nie będę zamawiał z hurtowni jednego kabla, zaopatrzenie uzupełniam w piątek i wtedy kabel również kupię.

Nie jestem tylko pewny czy to może być uszkodzona drukarka czy też ta przejściówka, ale wydaje mi sie że jest coś nie tak na łączu drukarka <=> komputer, ponieważ na drukarce jest przycisk po którego wciśnięciu drukowana jest strona "testowa" i wydruk idzie bez problemu, jedynie brak kontaktu z komputerem.
  • Spec od drukarek
    Problemem jest ta przejściówka. Niestety nie ma gwarancji czy to będzie w ogóle chodziło. Do niektórych przejściówek są dodatkowe sterowniki.
  • Poziom 11  
    Dzięki za odpowiedzi, tak myślałem o tej przejściówce jak tylko zobaczyłem tą drukarke.
    Zamówię kabel LPT i sprawdze to jeszcze w poniedziałek na xp pro i win 7, sprawdze jak to wyjdzie i napisze w temacie zeby doprowadzic sprawe do końca.
    Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Słuchaj,
    klient przyniósł Ci drukarkę razem z przejściówką? Jeżeli tak, to pewnie nie ma w komputerze portu LPT i potrzebuje wpiąć się po USB. To że drukarka będzie drukowała po LPT nie rozwiąże jego problemu.
    Więc najpierw zapytaj się klienta czy będzie chciał kupić nową przejściówkę.
    Aby najlepiej zdiagnozować problem - idź do kolegi lub sąsiada i pożycz na 15 minut kabel LPT od drukarki. Sprawdzisz i będziesz miał pewność że drukarka jest OK.
    Wtedy klientowi załatwisz odpowiedni kabel.
  • Poziom 11  
    Kabel i tak muszę kupić żeby był w razie czego, przejściówkę LPT USB również zamawiam, ale zamierzam najpierw sprawdzić drukarkę pod najpewniejszym dla mnie złączem, czyli LPT<=>LPT, jeśli wszystko będzie działało, podłączę wtedy na LPT<=>USB, chcę najpierw zdiagnozować drukarkę pod LPT, czy wszystko działa, a nie podłączać od razu na przejściówce i głowić się co tu może być nie tak kiedy nie będzie działało.
    A kabel który mam faktycznie jest klienta, on jej nie używał jeszcze bo ściągnął ją z Niemiec, ze szrotu pewnie jakiegoś.
  • Poziom 11  
    Witam, drukarka dla której temat ten założyłem, już działa, faktycznie wadliwy okazał się kabel LPT <=> USB dostarczony przez klienta.
    Dziękuję za pomoc.

W ramach rewanżu opiszę rozwiązanie problemu który miałem dzisiaj z kolejną drukarką HP, a mianowicie HP LaserJet 2200D

Objawy początkowe:
    - brak wykrywalności przez komputer
    - świecące wszystkie diody
    - brak druku testowego

Wyczyściłem ją od środka, poruszałem kilkukrotnie paskami, aby ją trochę rozruszać i sprawdzić czy przypadkiem nie są blokowane z jakiegoś powodu, np. przez latające śrubki w obudowie.
    Z diodami jest już wszystko w porządku, System Windows XP już wykrywa drukarkę.
    Drukarka drukuje, ale kartki są mocno zabrudzone, pozostają ślady po wałku, oraz nadmiar "farby".
    Wsadziłem w tym momencie około 15 kartek do podajnika i ustawiłem drukowanie 15 stron, z każdą następną stroną kartki były coraz czystsze, aż do uzyskania zadowalającej jakości druku.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam i do roboty :)