Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson DX4400 nie drukuje...

miksu 22 Sep 2010 16:46 5163 5
    miksu
    Level 9  
    Witam ...

Jak w temacie moj epson nie drukuje.Tusze sa orginal i nie wyczerpane. Przy ponownej instalacji drukarki w kompie jest komunikat o "brak mozliwosci instalacji sterownikow"Komputer rozpoznal drukarke a kontrolki pala sie tak jak powinny czyli tylko ON...

ALE.... przy probie kopiowania drukuje tylko polowe lub czesc "orginalu" przy probie wydruku zdjecia czy tekstu nie drukuje nic,nawet papieru nie bierze...

Skaner dziala bez problemu i zdjecia w komie sa o.k.

Gdzie szukac usterki ??? w kompie czy w drukarce ???? a moze ktos ma jakies inne pomysly ????

Bede wdzieczny za pomoc.... Pozdrawiam...
    kondziu jah
    Level 33  
    Drukarka jest nowa, czy kiedys juz uzywales (dzialala?)? Rozumiem, ze sterowniki niezainstalowane? Odlacz wszystkie niepotrzebne urzadzenia USB (strzelam, ze masz drukarke na usb) i sprawdz czy drukuje (sprawdz tez w innych portach USB).
    miksu
    Level 9  
    Drukarka nie jest nowa choc malo uzywana,ale wczesniej dzialala bez problemow.Sterowniki niezainstalowane :| ... inne porty sprawdzalem i wszedzie tak samo (tak epson na USB),sprobuje Twojej rady bez USB...
    kondziu jah
    Level 33  
    tu masz drivery (wybierz odpowiedni system przed pobraniem)

esupport.epson-europe.com/ProductHome.aspx?lng=en-GB&data=lkuCfcvA9cx4rOia2A0mbwwz73YdzlL8&tc=6

Od razu pochwal sie na jakim systemie pracujesz i czy te sterowniki cos zmienily (jesli sie zainstalowaly).
    miksu
    Level 9  
    Dzieki... bez USB jest to samo wiec mysle ze to cos z drukarka (podczas kopiowania skaner przesowa sie tylko kawalek i zatrzymuje, wiec sadze ze problem jest tylko z kopiowaniem) kopia zapisanej kartki A4 wyglada tak:

Epson DX4400 nie drukuje...

zapomnilem tam napisac ze nie tylko ze tekst jest na dole to jeszcze tylko poczatek bo kartka byla zapisana cala...

Mysle nad zakupem nowego epsona SX210 co o niej myslisz ???

Bardzo dziekuje za chec pomocy....

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

A wiec... mam Viste 32bit i po instalce Twoich driverow nic sie nie zmienilo :cry: Komp wysyla,ale drukarka nie drukuje i caly czas miga "ON" :| wczesniej bylo ze podczas drukowania "ON" ma sie swiecic. Mruganie to chyba sygnal dla stanu "gotowosci"??? a co myslisz na temat kabla USB moze byc trafiony ??? gdzies wyczytalem ze komus pomogla zamiana orginalu na "ekranowany" USB, ale kabel nie ma nic wspolnego z kopiowaniem i z testem dzysz na odlaczonej drukarce....
    Jeszcze jedno co zauwazylem to przy probie wydruku zdjecia sa dwie tabele lewa na rozmiar papieru,a prawa na rodzaj papieru i ta prawa jest pusta a wczesniej tak nie bylo i drukarka drukuje tekst zaczynajac od polowy kartki mimo ze kopiowana kartka jest cala zapisana.
    Przed chwila doszedl nowy obiaw... przy probie wydruku "testu dysz" na odlaczonej drukarce od kompa (w/g instrukcji obslugi producenta) papier wchodzi do polowy i zostaje oraz zapala sie kontrolka "brak papieru" :|:|

Pozdrwiam...:cry:
    scalak4
    Level 17  
    Mam taka sama drukarkę. Długo nie była używaną i zaschła. Tusze wymieniłem i nie drukuje. Rozkręciłem ja i przeczyściłem głowice od dołu miękką szmatką nasączoną izopropanolem wysokiej czystości. Dało to tylko tyle że drukuje lekko na czarno (kilka linii) Jak wyczyścić tę głowice ??