Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka Ariston AVL 105 moduł

bolczyk13 22 Sep 2010 17:32 6963 6
    bolczyk13
    Level 18  
    Czy ktoś może mi podać wartości spalonych elementów w module tj. triak Q9, rezystor SMD przy spalonym triaku oraz L1 na drugiej fotce.
    bolo51
    Level 17  
    Q9-MAC97,R102-1k,dławik L1-12.Oznaczenie dławika to czerwony,czarny,czerwony,zielony.
    bolczyk13
    Level 18  
    Jest jeszcze jeden walnięty rezystor z lewej strony procka / pomiędzy rezystorem 103 i 473 /. Jak będziesz mógł to podaj mi jego wartość. Wielkie dzięki za już chociaż mam wątpliwości czy ten moduł jeszcze wskrzeszę.
    bolo51
    Level 17  
    Jest to rezystor 195 o wartości 630 om.Odczytuje to z programatora w którym uszkodziło procesor i ten rezystor też nadpaliło i wysadziło tranzystor w tym rzędzie.Spr.diody koło procesora .
    bolczyk13
    Level 18  
    Udało mi się odczytać kolory pasków ze spalonego dławika i jest żółty-czarny-czerwony-złoty i różnią się od tego co pisałeś. Wartość tego dławika jest 4mH, a tego co pisałeś 2mH. Sprawdź jeszcze czy wartość spalonego rezystora tak jak pisałeś 195 odpowiada 630om bo coś mi tu nie gra.
    bolo51
    Level 17  
    Wartość tego dławika nie jest krytyczna.Tak samo rezystora ,który jest w zabezpieczeniu procesora.Tak jak pisałem rezystor ten mam nadpalony tak że nietrudno o pomyłkę.
    bolczyk13
    Level 18  
    Nie udało się modułu wskrzesić, prawdopodobnie padł procek. Wymieniony moduł na inny używany oraz zaprogramowany i pralka działa.