Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Digital 1100 (PB5511B425)

22 Wrz 2010 18:39 3021 10
  • Poziom 10  
    Witam,
    Mam problem z pralką jak w temacie.
    Podczas wirowania z maksymalną prędkością ( 1100) wyłącza się różnicówka w tablicy elektrycznej.
    Pralki nie można od razu włączyć gdyż ciągle wyrzuca różnicówkę.
    Po około minucie ( jak ostygnie??) można ją włączyć i jak się zmniejszy obroty wirowania dokończy pranie normalnie.
    Dzieje się to tylko podczas wirowania na prędkościach 1000 i 1100 na mniejszych wszystko jest ok.
    Sprawdzałem i przeczyściłem komutator i szczotki - wszystko jest ok...

Jakieś sugestie??
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Przemyj spirytusem stojan, wirnik, szczotkotrzymacze, może jest tam za dużo osadzonego pyłu węglowego ze szczotek.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    A od kiedy wyłącznik różnicowy grzeje się? Zapewne masz wyłącznik zespolony, czyli także nadprądowy i to ten zadziała. Zatem wniosek taki, że przy wirowaniu z maksymalną prędkością silnik pralki i inne urządzenia w mieszkaniu pobiera taki prąd, że występuje przeciążenie. Coś więcej o bezpieczniku warto wiedzieć.
  • Poziom 10  
    Witam,
    Źle mnie zrozumiałeś... nie bezpiecznik się grzeje tylko jest tak: jak wyłączę pralkę wyłącznikiem to różnicówkę można bez problemu od razu włączyć.
    Ale po wciśnięciu przycisku włączania pralki znowu wyrzuca różnicówkę (w tej chwili nie są włączone żadne inne urządzenia elektryczne).
    Ale po odczekaniu około minuty można wszystko włączyć i po zmniejszeniu prędkości wirowania wszystko jest ok ...
    Jakiś miesiąc temu przeczyściłem komutator i szczotki tak jak radził machefi i do zeszłego tygodnia wszystko było ok. Jednak teraz pralka zaczeła znowu wyrzucać tą nieszczęsną różnicówkę.
    Pralka ma już ponad 4 lata i dopiero od około miesiąca zaczeły się te historie z wyłączaniem różnicówki.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Spróbuj podstawić filtr sieciowy lub wyciągnij z niego konektorki , podłącz na krótko i sprawdź efekty.Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Po wypięciu filtra na razie wszystko działa ok.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 10  
    Niestety wymiana filtra nie pomogła znowu wyłącza się różnicówka.
    Jakieś jeszcze sugestie??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź grzałkę na upływność a najlepiej wymień na nową.
  • Poziom 9  
    WITAM.

Odgrzeje kotlecika.

Posiadam pralkę Amica AWCN14DAB, tydzień temu strzeliła mi różnicówka w trakcie prania. Po podniesieniu różnicówki i ponownym włożeniu do gniazdka kabla pralki strzela różnicówka po 4 sekundach. Po kilku godzinach włożyłem wtyczkę i szybko wyłączyłem. Po ponownym włączeniu OK pranie włączone i pod koniec prania trachhhhh.

Pominąłęm różnicówkę i na gniazdku 16A normalnie pierze i zakańcza.

Wykluczyłem blokadę drzwiczek bez niej też strzelało.

Ma ktoś może odpowiedź co to lub spotkał się z tym problemem??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    xtof napisał:

Odgrzeje kotlecika.

Grzałka była już na patelni . Sprawdzone ?
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem grzałkę i OK. Na 3y prania 1o wywala różnicówkę.

Dziś frytkownica też różnicówkę wywaliła więc chyba znalazłem winowajcę. :)