Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Geforce 9800gt zasilacz 350w problem z włączeniem.

slawus310 22 Sep 2010 18:49 2222 13
GoodRam konkurs
    slawus310
    Level 10  
    Witam kupiłem jakiś rok temu komputer DELL INSPIRION 530 z parametrami:

*zasilacz 350w (nie znam modelu a na zasilaczu chinskie znaczki i duże max power 350w)

* procesor Q6600 intel 4x 2.40

* 3 gb pamięci ram prawdopodobnie taktowanie 667

*stara karta graficzna Radeon HD2400Pro

Stara dlatego że przy kupnie odrazu wymieniłem karte na model Geforce XFX 9800GT 512.

Rok czasu chodził w miare normalnie czasami sie restartował.. co wydaje mi sie że przez słabą moc zasilacza..

Pewnego razu wszedłem w Nvidia panel i tam uruchomiłem wiele trybów by karta dawała lepsze osiągi.. zapominając o słabym zasilaczu..

Karta chodziła na najnowszych sterownikach z 2010 roku..

po włączeniu tych trybów komputer chodził może dzień i nagle w trakcie grania wyłączył sie i już się nie włączył... Gdy wyciągam karte wiatraki itp zaczynają się krecic i windows sie odpala ....

Po włożeniu karty i włączeniu wiatrak od procesora na ułamek sekundy zaczyna się kręcić a lampka na zasilaczu gaśnie....

Widać też taki motyw że gdy wyciągne z karty graficznej 6 pinową wtyczke zasilającą to komputer sie odpala lecz nie ma obrazu i monitor nie dostaje jakiegokolwiek sygnału...

nie wiem co robic...

Zasilacz nagle stał sie zbyt słaby po roku jak dostawał bardzo mocno po dupie?
    przy włączeniu komputera na zintegrowanej karcie do testow komputer działa..

Karta nie działa?? Dziwne.... to stabilny model karty....

Prosze o pomoc!!!
  • GoodRam konkurs
    any56
    Level 39  
    Natychmiast wymień zasilacz jeżeli nie chcesz uszkodzić całego komputera.
    slawus310
    Level 10  
    "jeżeli nie chcesz uszkodzić całego?"
    czyli karta uszkodzona? czy tylko zasilacz ktory juz nie odpali tej karty?
  • GoodRam konkurs
    Admin316
    Level 16  
    Wymień zasilacz i sprawdź.

Tylko nie kupuj drugiego za 20zł.
    slawus310
    Level 10  
    Pierwszy był orginalny w tej serii komputerow :S tylko ze mogli wsadzić XXXXX

Mieszkam za granicą trudno mi chwilowo kupić nowy.. a tym bardziej tylko na sprawdzenie :S

Prosze o kolejne sugestie a wam z góry dziekuje :)
    Pan_Zibi
    Level 2  
    Wejdź do Biosa i w ustawieniach taktowania zmien napięcie na procesorze na 1,97 V nie zaszkodzi mu to w żaden sposób ponieważ płyta ma zabezpieczenia a spowoduje zwiększenie napięcia na zasilaczu w lini 12V.

Sposób sprawdzony i przetestowany.
    slawus310
    Level 10  
    Czyli po ustawieniu biosa sprobować jeszcze raz odpalić karte? :S
    Pan_Zibi
    Level 2  
    tak a jak nie ruszy to zwiększaj napięcie krokami po 0.2v aż zaskoczy

Moderated By jankolo:

Porada jest wyjątkowo szkodliwa. Otrzymujesz za nia ostrzeżenie

slawus310
    Level 10  
    Gdzie te napięcie zmienić .. nie widze nic takiego w biosie.. Bios Revision 1.10.15

cos takiego jezeli dobrze pamietam
    artaa
    Level 43  
    Wymień zasilacz na mocniejszy i markowy, nic nie kombinuj.
    slawus310
    Level 10  
    ale to w takim razie karta jest dobra??
    Nie widac po niej by była spalona czy cos w tym rodzaju :X
    artaa
    Level 43  
    Dobra była dopóki jej nie katowałeś na za słabym zasilaczu, teraz to nie wiadomo.
    Sprawdź u kogoś (kolegi) z prawdziwym zasilaczem, wystarczy wejście do BIOS bez podpięcia jego HDD i odpalania jego systemu.
    kowal-dr
    Level 15  
    Jak najszybciej wymień ten zasilacz i nie włączaj więcej pod nim komputera z taką kartą!!

Jeśli zasilacz się spali, mozliwe jest też uszkodzenie innych podzespołów - płyty głównej, procesora... A wiesz pewnie że one nie są tanie. Lepiej nie ryzykować. Lepiej wyłożyć teraz pieniądze na nowy zasilacz niż potem borykać sie z problemami po spaleniu zasilacza.

Oczywiście jakis markowy o mocy 500 - 600 lub nawet więcej watów.
    slawus310
    Level 10  
    czyli zostaje mi kupno zasilacza.. inaczej nie sprawdze.. nie mam tu znajomych ze stacjonarnymi komputerami :S