Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 Ustawianie lasera białą zębatką a czytanie płyt

22 Wrz 2010 19:42 2559 4
  • Poziom 10  
    Witam, moje ps2 model 30003 działa z freemcboot. Wszystko w sumie jest oki ale... właśnie mam problem z wczytywaniem przez laser teksturami. W grach typu needforspeed(oryginał czy kopia) czasem nie wczytuje tekstury, jade jakby w szarej przestrzeni i słysze jak laser stara sie załapać aż wkońcu po około 5 sekundach wczytuje, muzyka
    w grach się co kilka sekund zacina. Znaczy to że nie da się grac w tego typu gry. Soczewka lasera nie jest matowa, zamglona i ja wyczyściłem. Następnie wziąłem się za ustawienie kąta padania wiązki tą białą zębatką. I co? Oryginały czyta super, loadingi są bardzo krótkie i wszystko jest okej ale juz nie wczytuje mi kopii zapasowych tych gier której normalnie na pierwotnym ustawieniu chodziły. Wracam na moje stare ustawienie wczytuje oba rodzaje gier ale z problemami. Nie mogę znaleźć ustawienia pośredniego... aby czytało oba rodzaje gier bez zająknięcia. Pytanie mam co zrobić dalej? Czy kręcić śróbką od mocy
    lasera od spodu (dvd śróbka), jak bardzo ją obracać?(czy to ma byc milimetr czy tylko jakby muśnięcie?) no i w którą stronę? tak jak z ruchem wskazówek zegara zwiększam? Czy na tym ustawieniu gdzie super czyta oryginały laser powinien czytać kopie? czy to nie wskazuje że laser jest w dobrym stanie? Kopie wykonane na verbatimach minusach z niską prędkością nagrywania. Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.

PS dodam że jestem właścicielem oryginalnych wersji gier i ich kopii zapasowych na własny użytek.
  • Poziom 14  
    Srubke mocy zostaw bo to ostatecznosc, wyczysc przede wszystkim lusterko pod soczewka lasera. Mozna przedmuchac powietrzem w spray'u jak nie pomoze to czyms co fizycznie zetrze syf z lusterka.
    Moim zdaniem oryginalna plytka odbija mocno wiazke lasera nie to co dvdr czy cdr. A pokretlo mocy jak juz nic ci nie przyjdzie do glowy i nie krec tym za mocno w prawo bo spalisz diode lasera.
    Tym bialym pokretlem sie nie baw wcale.
    Jak pomoglem cos please +1

Proszę poprawić treść postu -błędy ortograficzne- zgodnie z regulaminem pkt. 15. [dzimi]
  • Poziom 10  
    Witam, chętnie przeczyszczę lustro pod soczewką ale... laser jest zabudowany czarna plastikową obudową, jak się dostać pod nią? Laser wygląda jak na obrazku. dziękuję za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam

PS2 Ustawianie lasera białą zębatką a czytanie płyt
  • Poziom 14  
    na zatrzaski jest 2 (po stronie sony) z prawej od dolu widac jak trzymaja te zatrzaski - wystarczy ze jakims cienkim czyms odegniesz i odejdzie napis sony do gory - pozniej troche poruszasz na boki i w lewo calosc i zdejmie sie latwo. (zatrzaski widac od spodu).
    Jak ci si

Moderowany przez Dzimi:

Proszę stosować się do poleceń moderacyjnych. Regulamin pkt.6. Niestosowanie się do polecenia moderacyjnego może skutkować ostrzeżeniem.

• Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź. Postaram się teraz dostać dobre powietrze w sprayu i dostać pod spód obudowy. Pozdrawiam