Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termoobieg w kuchni gazowej AMICA G5E3 nie kręci.

Petri 18 Sep 2004 11:18 6431 4
 • #1
  Petri
  Level 11  
  Tak jak w temacie sprawa wygląda następująco, grzałka w kuchence działa, nie kręci tylko wiatrak od termoobiegu, co może byc tego przyczyną? Kuchnia ma programator elektroniczny, wszytskie funkcje działają bezproblemowo, jedynie wspominany termoobieg sprawia problemy. Po jego załączeniu słychać zwyczjne oznaki pracy (może troszkę głośniej działa) jednak po zajrzeniu do środka nie kręci wiatrak. Może jest jakiś prosty sposób na naprawienie?

  Pozdrawiam
  Petri
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  monjan5
  Level 21  
  Podepnij na krótko przewody do silnika, czy kręci? Jeżeli tak, to sprawdź przewody i połączenia.pozdrawiam.mon.
 • #4
  stach19
  Level 16  
  Witam.
  Przed rozebraniem tylnej ścianki można spróbować odkręcić przednią osłonę wentylatora i wd40 prysnąć na przednie łożysko .Blokować może tłuszcz który osadza się na elementach wentylatora, jezeli to nie pomoże szykuje sie wymiana silnika.
  Pozdrawiam.
 • #5
  skwiro
  Level 13  
  No tak. Jeżeli ten wentyl hulał wczesniej i zastosowałeś sie do porad kolegów ,a jednak wcięż nie działa to proponuję sprawdzenie jakości połączeń na końcówkach fsówkowych przewodów SILNIK- ŁĄCZNIK piekarnika po stronie obwodu jednej fazy jak i po stronie obwodu wspulnego.Wprawdzie nie występują tam żadne wielkie prądy , ale wiem z praktyki że i najlepsi producenci potrafą zacisnąć przewód na izolacji. :((