Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zawieszony Becker 7988 Highspeed II

adi67 23 Sep 2010 01:40 6479 6
    adi67
    Level 11  
    Witam mam Beckera 7988 Highspeed II. Przez AS dołożyłem "explorera". W czasie operacji "kopiuj -> wklej" explorer się "zamroził". Po "of-on" startuje tylko czerwony ekran z nutką. przy naciskaniu na ekran słychać "kliki" ale urządzenie dalej się nie uruchamia. "reset" nie pomaga :(
    Proszę o rady, ewentualne czy ktoś z okolic Gliwic poradziłby temu???
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Pontikos
    Level 38  
    Racz napisac, czy nadal masz z urzadzeniem polaczenie via Active Sync. Jesli tak, uzyj CeRemote i zrob porzadek :)
    adi67
    Level 11  
    Serdeczne dzięki za zainteresowanie;)
    Po podłączeniu Beckera do komputera słychać dźwięk "znalezionego" urządzenia, w menadżerze urządzeń pojawia się informacja:

ale ActiveSync pozostaje "ślepy".
    Jeszcze jedno: po całkowitym rozładowaniu urządzenie podłączyłem do komputera i przytrzymałem "reset" - pojawił mi się niebieski ekran z menu (przepraszam za jakość):

można wybierać "resetem" i przyciskiem z "nutką".
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Freddy
    Level 43  
    adi67 wrote:
    Serdeczne dzięki za zainteresowanie;)
    Po podłączeniu Beckera do komputera słychać dźwięk "znalezionego" urządzenia, w menadżerze urządzeń pojawia się informacja:

ale ActiveSync pozostaje "ślepy".
    Jeszcze jedno: po całkowitym rozładowaniu urządzenie podłączyłem do komputera i przytrzymałem "reset" - pojawił mi się niebieski ekran z menu (przepraszam za jakość):

można wybierać "resetem" i przyciskiem z "nutką".
    Pozdrawiam.

Taki komunikat jest prawidłowy, ta opcja (długie przytrzymanie) to wejście w aktualizację systemu.
  • Helpful post
    Pontikos
    Level 38  
    POzostaje wiec teraz zdobyc Firmware do tego modelu, skopiowac na karte SD i wybrac opcje "1", lub puscic via USB - opcja "2" - urzadzenie bedzie jak z fabryki ("wgra sie od nowa Windows") :) Zakladajac oczywiscie ze to uszkodzenie nie-sprzetowe.
    Freddy
    Level 43  
    Niekoniecznie, może wystarczy spróbować włączyc normalnie i może się teraz uda.
    Zaratość samego flasha do 7988 jest dostępna, może to wystarczy.
    adi67
    Level 11  
    RUSZYŁO!!!

To teraz po kolei opiszę w jaki sposób...
    Freddy wrote:
    Niekoniecznie, może wystarczy spróbować włączyc normalnie i może się teraz uda.
    niestety - nie wystarczyło
    Freddy wrote:
    Zaratość samego flasha do 7988 jest dostępna, może to wystarczy.
    znalazłem przez google
    Pontikos wrote:
    POzostaje wiec teraz zdobyc Firmware do tego modelu, skopiowac na karte SD i wybrac opcje "1", lub puscic via USB - opcja "2" - urzadzenie bedzie jak z fabryki ("wgra sie od nowa Windows") :) Zakladajac oczywiscie ze to uszkodzenie nie-sprzetowe.
    Uszkodzenie nie-sprzętowe oczywiście :D
    Pontikos wrote:
    "wgra sie od nowa Windows"
    Windows się nie wgrał ale
    Pontikos wrote:
    urzadzenie bedzie jak z fabryki
    JEST! jak z fabryki... ale może od początku...

Na niemieckim forum znalazłem wskazówkę (gdyby ktoś chciał sobie poczytać w oryginale to proszę Link)
    Ile z tego zrozumiałem - tyle zrobiłem:
    1. urządzenie na "off"
    2. trzymając wciśnięty "reset" przełączamy na "on" (włącza nam się niebieski ekran):
    Code:
    WINCE Upgrade

0=WINCE by USB
    1=WINCE by SD/MMC
    2=WINCE by USB (Quickly)
    3=Exit

3. czerwonym przyciskiem z "nutką" wybieramy 3=Exit i "resetem" zatwierdzamy wybór. Pojawia nam się takie menu:
    Code:
    UTool .....

0=WINCE Upgrade
    1=UBOOT Upgrade
    2=BT Test
    3=Other Tools

4. czerwonym przyciskiem z "nutką" wybieramy 3=Other Tools i "resetem" zatwierdzamy wybór. Pojawia nam się takie menu:
    Code:
    Other Tools

1=Memory Test
    2=ROM CheckSum
    3=Gps Test
    4=Gps Updating
    5=Clean FlashDisk
    6=Exit

5. czerwonym przyciskiem z "nutką" wybieramy 5=Clean FlashDisk i "resetem" zatwierdzamy wybór. U dołu ekranu "przeleci" nam postęp formatowania Flasha (0-100%)
    6. czerwonym przyciskiem z "nutką" wybieramy 6=Exit i "resetem" zatwierdzamy wybór
    7. wyłączamy urządzonko "off"
    8. załączamy urządzonko "on"
    9. przeprowadzamy kalibrację
    10. podłączamy ko komputera - ActiveSync już powinien "widzieć" Beckera
    11. do folderu My Flash Disk kopiujemy zawartość folderu My Flash Disk Becker 7988
    12. off-on urządzenia i nareszcie widzimy oczekiwane Przestrzegać Kodeksu

Na powyższe gwarancji nie daję - w moim przypadku zadziałało

Jednocześnie dziękuję za zainteresowanie i odzew. Temat zamykam.