Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL wykres i skalowanie osi

23 Wrz 2010 08:19 12569 2
  • Poziom 9  
    Witam, mam kolejny problem tym razem z wykresem. W pliku poniżej jest tabela danych, obok jest wykres zależności wartości odczytów do czasu. Czas jest w minutach i wszystko byłoby okej ale, że jest to wykres liniowy więc proporcje odległości mieczy konkretnymi czasami na osi x muszą być odpowiednie. I tak np pomiędzy 0.5 a 1 minutą jest taka sama odległość jak np miedzy 60 a 1506 minut a powinny być proporcjonalne czyli załóżmy, że miedzy 0.5 a 1 minutą jest np 5mm to miedzy 60 a 1506 powinno być np jakieś kilka cm odległości. Mam nadzieje, że w miarę zrozumiale to wytłumaczyłem, i że ktoś zna na to rozwiązanie jakieś.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Zabawy z czasem nie sa takie proste :)

Przy wykresie musisz przeliczyć minuty na wartości liczbowe (przez zwyczajne pomnożenie przez 1 [oprócz drugiej danej która jest połową trzeciej]).
    Dopiero te dane możesz pobrać do wykresu.
    To co chcesz osiągnąć trzeba zrobić za pomoca innego typu wykresu.
    Najważniejsze: przy formatowaniu osi X (tak jak dla komórek excela) w zakładce "liczby" wstawiasz format niestandardowy i wpisujesz [mm].

Formatowaniem osi x zmieniasz też "gęstość" danych , max danych itd.

Opis osi jest w opcjach wykresu nie musisz tworzyć dodatkowych pól tekstowego.

W załączeniu przykład.
  • Poziom 9  
    marek003 Jak zwykle można na Tobie polegać w tym temacie. Właśnie o takie coś mi chodziło, troszkę muszę poprzerabiać część danych, trochę wyciąć ale sama zasada wykresu jest wystarczająca dla moich potrzeb.

Dziękuję bardzo.