Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odcięcie zapłonu fiat uno 1,1

23 Wrz 2010 08:42 2904 9
  • Poziom 10  
    Witam chciałbym zrobić w moim unie odcięcie zapłonu przy pewnych obrotach
    tylko to autko mam na gaźniku i nie wiem czy można takie coś zrobić
    jak ktoś wie prosił bym o jakąś rade albo pomoc.. pozdrawiam
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 41  
    Można.Po co to potrzebne?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    lukasz1855 napisał:
    (...) odcięcie zapłonu przy pewnych obrotach (...)

czemu to ma służyć?
    Zabezpieczeniu samochodu przed kradzieżą czy przed wkręceniem silnika na maksymalne obroty?
  • Poziom 10  
    Chodzi mi o wkręcaniu silnika na pełne obroty zęby zapłon odcinało tak przy 6.5 tys obr/min
    Odcięcie zapłonu przed kradzieżą już mam chodzi mi o te obroty tak jak w fabrycznych autach dajesz gaz do spodu i obrotomierz zatrzymuje się na pewnej skali i odcina zapłon
  • Moderator Samochody
    Można próbować dopasować palec rozdzielacza z wyłącznikiem odśrodkowym np z golfa, ale to nie jest mądry pomysł, bo gaźnik cały czas podaje paliwo i jak iskra pojawi się z powrotem, to może nieźle pie......ć
  • Poziom 10  
    hmm ale ja mam to na gazie i mam ten zawór magnetyczny od paliwa to może go tak tez podłączyć żeby odcinał obroty i dostęp paliwa czy gazu hmm dobrze myślę??
  • Poziom 31  
    lukasz1855 napisał:
    hmm ale ja mam to na gazie i mam ten zawór magnetyczny od paliwa to może go tak tez podłączyć żeby odcinał obroty i dostęp paliwa czy gazu hmm dobrze myślę??

Nie,źle myślisz ponieważ w gaźniku mimo odcięcia pompki właśnie tym elektor zaworem,nadal pozostaje benzyna w komorze pływakowej którą silnik pobiera w wyniku tworzącego się podciśnienia w gardzieli.
  • Moderator Samochody
    To zrób inaczej, weź schemat jakiegokolwiek obrotomierza na diodach led i zamiast tej 6500rpm załóż tranzystor i przekaźnik dwu stykowy nc, jedną parą odetniesz zapłon, drugą cyklon
  • Moderator Samochody
    Skoro masz LPG to ustaw sobie odcięcie LPG w centralce od tegoż. Odcięcie zapłonu bez odcinania paliwa może mieć opłakane skutki.