Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebuję pomocy przy wyborze auta

sztefen89 23 Wrz 2010 09:46 2022 27
  • #1 23 Wrz 2010 09:46
    sztefen89
    Poziom 8  

Witam. Mam zamiar kupic opla vectrę b z silnikiem 1.8 lub 2.0 z gazem. Niedługo zacznę pracę więc czymś trzeba będzie dojeżdżac. Powszechnie wiadomo, że blacharka w oplach woła o pomstę do nieba, ale może znaleźc zadbane egzemplarze, dobrze wyposażone. Czy jako pierwsze auto warto postawic na takiego opla?

0 27
  • #2 23 Wrz 2010 10:50
    siewcu
    Poziom 33  

Jako pierwsze auto kup coś taniego tak, żeby nie było Ci szkoda jak przetrzesz czy stukniesz. Dobrą opcją może być Lanos, albo Skodia Felicia.

0
  • #3 23 Wrz 2010 13:47
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Jak kolego nie miałeś jeszcze auta to zamiast kupować z silnikiem 1.8-2.0 lit. kup sobie max. do 1.4 lit. ,ponieważ nie masz jeszcze zniżek w ubezpieczeniu OC a ono do "tanich" nie należy szczególnie przy takich "wiekszych" pojemnościach. Pozdrawiam!

0
  • #4 23 Wrz 2010 20:02
    skorpion1272
    Poziom 18  

Zgadzam się przedmówcą: wybierz auto z małym silnikiem. Będziesz miał mniejsze opłaty, a skoro jesteś początkującym kierowcom to duży silnik może zachęcać do ostrzejszej jazdy, a przy braku wprawy może się skończyć to nieciekawie.
    A w ogóle to jaki budżet masz na to autko.

0
  • #5 24 Wrz 2010 11:18
    sztefen89
    Poziom 8  

trochę wyjaśnię sytuację- prawo jazdy mam od 2 lat ale jeżdżę autem już z 5 lat. Mieszkam na wsi więc nie ma za dużo policji :) nie powiem, że to już takie wielki doświadczenie ale niejedną sytuację już na drodze przerabiałem. dotąd jeździłem golfem III 1.9 td mojego taty lub passatem szwagra o tej samej pojemności tylko większej mocy (110 km).
    Co do ubezpieczenia to auto będzie zarejestrowane na mojego tatę, ja będę współwłaścicielem- zniżki będą duże.

Szukam czegoś (najlepiej vectry) w granicach do 6 tysięcy.

Dodano po 6 [minuty]:

Znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/zobacz-ladna-vectra-b-2-0-okazja-b-gaz-i1245093018.html..

Cena 6tys, niedaleko mnie, chyba okazja :D

0
  • #6 24 Wrz 2010 11:23
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Jak w ogłoszeniu sprzedający pisze -"okazja" ,to napewno "warto" kupić :D "taką okazje". Pozdrawiam!

0
  • #7 24 Wrz 2010 11:26
    sztefen89
    Poziom 8  

nie wiem czy się przyglądałeś ale na jednej ze ścian na zdjęciu, jakiś budynek gospodarczy, jest tak jakby znak po powodzi. Do pewnej wysokości ściana jest mokra na długości kilku metrów w linii prostej, nie uwierzę że deszcz tak padał :D

0
  • #8 24 Wrz 2010 13:34
    lucasskywalker
    Poziom 9  

Moja rada jest taka - nie kupuj Vectry B. Jeśli to zrobisz, będziesz częstym użytkownikiem forum elektroda.pl, forum vectraklub.pl i stron z częściami samochodowymi. Jest to dość ładne, wygodne auto, ale non stop coś się dzieje. Miałem 2.0 z gazem i odetchnąłem z ulgą przy sprzedaży. Zastanów się nad Primerą albo Almerą, benzyniaki mają łańcuszek rozrządu ale godne uwagi są też diesle. Jeśli chcesz np. Mazdę 323 (BA) to służę poradą, bo użytkuje takie auto z sekwencyjnym gazem. Prawdziwe japończyki są nie do przebicia.

0
  • #9 25 Wrz 2010 12:06
    sztefen89
    Poziom 8  

a co myślicie o peugeot 406 2.0? dobrze wyposażona, estetyczny wygląd... miał ktoś do czynienia z tym autem?

0
  • #10 25 Wrz 2010 12:41
    siewcu
    Poziom 33  

Peugeot bywa dość awaryjny. Jako pierwsze auto mogę polecić tak, jak pisałem wcześniej, Lanosa/Felicię, lub, tak jak przedmówca, Mazdę 323.

0
  • #11 26 Wrz 2010 08:59
    kamil907
    Poziom 28  

Zdecydowanie Peugeot to dobry wybór. Blachy mają ocynkowane więc korozji na nich nie uświadczysz, silniki na prawdę trwałe i bezawaryjne. Do tego nieporównywalnie lepszy komfort jazdy francuzów i jak dla mnie wybór jest prosty.

0
  • #12 26 Wrz 2010 11:03
    siewcu
    Poziom 33  

Zgadza się, wybór jest prosty. Tylko japońskie auto. Wierzysz w to, że nastoletnie auto nie było bite na tyle, żeby nic nie wyszło ? Gnije i będzie gnić. Japońskie też gnije, tylko że mechanicznie jest bardzo trwałe(nie to co francuz). I nie będzie trzeba co chwilę całego zawieszenia wymieniać.

0
  • #13 26 Wrz 2010 11:38
    sztefen89
    Poziom 8  

czytałem już opinie na temat peugeotów i było tam wiele poświęcone właśnie zawieszeniu które nie nadaje się na nasze polskie drogi. Ale muszę przyznac że wiele było też o silnikach, które nie sprawiały problemu. Zawieszenie dla mnie jest mniej istotne, gdyż nie będę robił nie wiadomo jakich przebiegów, a do każdego okolicznego miasta mam położony nowy, równy asfalt :)

co do mazdy 323- kiedyś podobało mi się to auto, bo było krótkie i trochę sportowe. Ale to było kiedyś, później wsiadłem do passata b5 i już wiem co oznacza jazda w limuzynie :) nie zamienie tego na żadne sportowe auto. No a peugeot 406 2.0 150 KM łaczy w sobie jedno i drugie :)

0
  • #14 26 Wrz 2010 12:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 26 Wrz 2010 12:04
    siewcu
    Poziom 33  

Mazda 323 i sportowe auto ? :lol:
    A słyszałeś kiedyś o czymś takim jak Mitsubishi Lancer Evolution ? Albo Subaru Impreza STi ?
    Kup peugeota, będziesz żałować. I nic nie łączy, bo ani to wygodne ani szybkie. Bo w końcu lepiej poczytać opinie dzieciarni na necie niż ludzi którzy mają z tym do czynienia na codzień.

0
  • #16 26 Wrz 2010 12:42
    sztefen89
    Poziom 8  

kivors- nie mów mi że nie ma różnicy między mazdą 323 a passatem b5. No chyba że do tej pory nie miałeś okazji przesiąśc się z malucha do poloneza.

siewcu- słyszałeś kiedyś o ograniczonym budżecie? Gdyby było mnie stac na lancera evo to pewnie bym go kupił. co do subaru sti to kolega nie miał problemu z tym autem w swoim starym nissanie 200sx s13 (trochę zmodyfikowanym).
    Dlaczego porównałem 323 do sportowego? Ano dlatego, że jest jako tako opływowy i jak byłem młodszy to wydawał mi się autem o sportowym charakterze.

O gustach się nie dyskutuje.

Dodano po 5 [minuty]:

siewcu napisał:
    I nic nie łączy, bo ani to wygodne ani szybkie. Bo w końcu lepiej poczytać opinie dzieciarni na necie niż ludzi którzy mają z tym do czynienia na codzień.

z tego co jeszcze dopisałeś mam wnioskowac, że jeździsz peugeotem?
    Skoro jesteś właścicielem peugeota czemu go sobie nie zmienisz, skoro jest takie złe?
    A może jesteś mechanikiem? I pewnie codziennie naprawiasz peugeoty...

Lepiej poczytac opinie setki ludzi niż słuchac jednostki.

0
  • #17 26 Wrz 2010 13:13
    bee-baranek
    Poziom 9  

Witam! Ja Ci nie pomogę tak jak byś chciał. bo każde ma auto ma swe plusy i minusy. Wiem tyle... w rodzinie mieliśmy 7 francuzów,na silniczki nie narzekam /renault 21 2.1td 650tys.km!!!/ blacha...git bo większość ocynk ale zawieszenie lipa :( Był też archiwalny jak dziś można powiedzieć nissan cherry 1.7d auto nie do zajechania.Dziś mam nissana terrano 2.4 z gazem wsiadam i jadę,owszem miałem drobne potyczki,ale większość z mojej strony.
    Z resztą popatrz na inne fora. Jedni piszą że rozrząd wymienia się co 60tys,a inni co 120tys w tym samym aucie i kogo słuchać? Jeśli kupisz auto naprawdę utrzymane to będzie Ci służyć lata,czego Ci życzę. Lepiej dobremu mechanikowi dać 300 zł żeby opatrzył wóz niż później na okrągło dokładać

0
  • #18 26 Wrz 2010 13:33
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 26 Wrz 2010 13:47
    siewcu
    Poziom 33  

Nie, nie mam peugeota i nigdy go nie będę mieć. Jestem mechanikiem, z resztą znajoma mi osoba ma 406 i chce to jak najszybciej wymienić, tylko niestety ma z tym pewien problem(ale mniejsza o to). A o porównaniu seryjnych do pogrzebanych aut nie będę dyskutował, chyba nie masz pojęcia o tym...

0
  • #20 26 Wrz 2010 16:24
    annubis17
    Poziom 14  

sztefen89 napisał:
    a co myślicie o peugeot 406 2.0? dobrze wyposażona, estetyczny wygląd... miał ktoś do czynienia z tym autem?

Jeżeli już się zainteresowałeś 406, to w podobnej klasie masz jeszcze Citroena Xantię. Silniki te same, więc trwałość jest. Wyposażenie też zazwyczaj dobre, no i znika kłopot z mało wytrzymałym zawieszeniem, bo tego od Citroena to żadne auto nie pobije :D Nie bez przyczyny Mercedes i Rolls-Royce wykupił licencje na nie i stosuje w swoich autach wyższej klasy.
    Dużą zaletą takich 406 i Citroenów jest to, że ani złodziej, ani jakiś młodziak nie zainteresuje się tym autem, więc jest wielka szansa na zadbane egzemplarze. Osób które nie posiadały tego auta, proszę o nie krytykowanie, bo ja również mogę powielać polskie opinie na temat aut o których nie mam pojęcia.

0
  • #21 26 Wrz 2010 17:39
    siewcu
    Poziom 33  

Xsara na sypiące się zawieszenie, polskie drogi katują każde zawieszenie(z wyjątkiem jednego ze starych mercedesów). Do tego pier.... głupoty, bo Xsara nigdy nie miała hydropneumatycznego zawieszenia(właśnie tego któer pożyczył Mercedes, i RR). Zwykłe jest do roboty co 80 tyś km(rozmowa z użytkownikiem auta, od nowości, o przebiegu 600 tysięcy).

0
  • #22 26 Wrz 2010 19:44
    annubis17
    Poziom 14  

siewcu napisał:
    Xsara na sypiące się zawieszenie, polskie drogi katują każde zawieszenie(z wyjątkiem jednego ze starych mercedesów). Do tego pier.... głupoty, bo Xsara nigdy nie miała hydropneumatycznego zawieszenia(właśnie tego któer pożyczył Mercedes, i RR). Zwykłe jest do roboty co 80 tyś km(rozmowa z użytkownikiem auta, od nowości, o przebiegu 600 tysięcy).

Kto tu mówi ze Xsara ma hydro?

0
  • #23 26 Wrz 2010 19:53
    sztefen89
    Poziom 8  

widzę, że najlepiej zakończyc ten temat. nie ma aut bezawaryjnych a każdy ma swoich faworytów. Dobrze jest przeczytac opinie ludzi którzy NAPRAWDE MIELI DO CZYNIENIA Z AUTEM a nie tylko mają znajomego który ma auto... w oplu minusem są blachy, we francuzach będzie nim zawieszenie. W każdym coś się znajdzie. Dziękuję wszystkim którzy zechcieli podzielic sie ze mną swoimi doświadczeniami.

0
  • #24 26 Wrz 2010 20:26
    siewcu
    Poziom 33  

Damn, przepraszam. Zamiast Xsantia przeczytałem Xsara... My bad, wybaczcie.

0
  • #25 26 Wrz 2010 20:35
    annubis17
    Poziom 14  

sztefen89 napisał:
    widzę, że najlepiej zakończyc ten temat. nie ma aut bezawaryjnych a każdy ma swoich faworytów. Dobrze jest przeczytac opinie ludzi którzy NAPRAWDE MIELI DO CZYNIENIA Z AUTEM a nie tylko mają znajomego który ma auto... w oplu minusem są blachy, we francuzach będzie nim zawieszenie. W każdym coś się znajdzie. Dziękuję wszystkim którzy zechcieli podzielic sie ze mną swoimi doświadczeniami.

Nie wrzucaj tylko całej marki do jednego worka. Są francuzy z dużo wytrzymalszym zawieszeniem niż VW, Audi czy Mercedes.

0
  • #26 26 Wrz 2010 21:46
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Kolego kup sobie to co się tobie podoba i co uważasz za "dobry zakup" , tutaj to każdy chwali inny samochód a prawda leży po środku. Pozdrawiam!

0
  • #27 26 Wrz 2010 22:09
    skorpion1272
    Poziom 18  

Wszystko zależy także od tego w jakich warunkach auto będzie użytkowane. Ja np. szczególny nacisk kładę na to żeby auto miało trwałe zawieszenie i duży prześwit, ponieważ dużo jeżdżę po polnych drogach także i zimą.
    Wiadomo, że każde auto ma swoje plusy i minusy, i nie ma aut idealnych. Jeśli jedno ma dobre, to coś inne jest mniej zawodne, lub po prostu gorsze. Wiem co mówię: pancerne zawieszenie i spory prześwit w Golfie Mk2 okupuję jakby to powiedzieć...nie największym komfortem, i skrzypieniem plastików...wiadomo coś za coś.
    Tak więc kolego według mnie jeśli jakieś auto ci się podoba, i znajdziesz egzemplarz w dobrym stanie, to nie ma co patrzeć, tylko brać, ponieważ obecnie znaleźć auto w naprawdę dobrym stanie zwłaszcza za takie pieniądze nie jest łatwo.

0
  • #28 26 Wrz 2010 22:12
    annubis17
    Poziom 14  

skorpion1272 napisał:
    Wszystko zależy także od tego w jakich warunkach auto będzie użytkowane. Ja np. szczególny nacisk kładę na to żeby auto miało trwałe zawieszenie i duży prześwit, ponieważ dużo jeżdżę po polnych drogach także i zimą.
    Wiadomo, że każde auto ma swoje plusy i minusy, i nie ma aut idealnych. Jeśli jedno ma dobre, to coś inne jest mniej zawodne, lub po prostu gorsze. Wiem co mówię: pancerne zawieszenie i spory prześwit w Golfie Mk2 okupuję jakby to powiedzieć...nie największym komfortem, i skrzypieniem plastików...wiadomo coś za coś.
    Tak więc kolego według mnie jeśli jakieś auto ci się podoba, i znajdziesz egzemplarz w dobrym stanie, to nie ma co patrzeć, tylko brać, ponieważ obecnie znaleźć auto w naprawdę dobrym stanie zwłaszcza za takie pieniądze nie jest łatwo.

Xantia, BX, XM, regulowany prześwit, komfortowe i trwałe zawieszenie...

0