Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4200 i jego blady wydruk

zenekk 23 Wrz 2010 10:08 4247 8
  • #1 23 Wrz 2010 10:08
    zenekk
    Poziom 10  

Witam

Posiadam drukarke Samsung SCX-4200 i problem jest taki, ze przy drukowaniu jest blady wydruk... wczoraj akurat tak sie stalo ze przy pierwszych kartkach drukowala bardzo dobrze, tak wiec przetarlem ja szmatka bo byla troche brudna i na koniec jeszcze raz wydrukowalem, i nagle zaczela robic blady wydruk, kartka za kartka, wiec wymienilem toner, ale to tez nic nie dalo, wlozylem jeszcze inny toner i dalej to samo, tonery sprawdzone, bo dzialaja i drukuja ladnie na innej drukarce tego typu.
    Wzialem sie za wymiene prawie wszystkich czesci, czyli:

plyty glownej, elektrody, listwy, skanery, styki kasety w drukarce, normalnie wszystko i dalej ten sam problem. Jedzie jak szalona tym bladym wydrukiem, probowalem drukowac za pomoca komputera, ponizej za pomoca skanera i w wszystkie sposoby robi dalej Blado, nie mam pojecia co moze byc przyczyna, przeciscilem wszystko co miala w sobie, rowniez styki ktore dotykaja plyty glownej na dole wydrapalem zeby byl lepszy kontakt i styki w srodku drukarki ktore dotykaja kasety i dalej drukuje blado.

Mam nadzieje, ze ktos z was zna odpowiedz na to pytanie i pomoze mi rozwiazac ten problem, czekam na szybka odpowiedziec.

Dziekuje i pozdrawiam

0 8
  • #2 23 Wrz 2010 12:01
    pitbaw
    Poziom 21  

Jeżeli aż tyle wymieniłeś i nadal tak samo - to przyczyną może być rolka transferowa wewnątrz drukarki. Ta która podczas druku dociska kartkę papieru do powierzchni bębna OPC w tonerze.

Najlepiej zatnij kartkę podczas drukowania w momencie jak jest pod bębnem. Wyjmij delikatnie toner i zobacz czy toner przeniósł całą zawartość proszku z bębna na kartkę. Będziesz musiał kilka takich prób wykonać.

Miałem taki przypadek w kilku Samsungach (głównie kolorowych) blady wydruk spowodowany brakiem napięcia na rolkę transferową.

0
  • #3 23 Wrz 2010 16:04
    zenekk
    Poziom 10  

A czemu moze nie dochodzic napiecie na rolke transferowa? i jak naprawic ten problem?

Sprobuje, prawdopodobnie moze byc to przyczyna, a wymiana rolki transferowej pomoze w czyms czy nie?

Nowe info:

Wlaczylem drukowanie i zacialem papier pod bebnem i faktycznie nie naklada calego toneru na papier, zrobilem rowniez jeszcze 1 rzecz, a dokladnie wlaczylem suszarke (taka do wlosow) i suszylem, nagrzewalem okolice rolki transferowaj po grzaniu wlozylem toner i zaczalem drukowaci co najciekawsze, drukowala zaj... ;], wiec wylaczylem ja na jakis tam dluzszy czas i po tym dluzszym czasie chcialem ja sprawdzic czy dalej tak drukuje pieknie, a tu ZONK, drukuje znowu blado, wiec w czym dokladnie przyczyna?

0
  • #4 24 Wrz 2010 09:09
    zenekk
    Poziom 10  

Ponownie prosze o pomoc co w tym wypadku mam zrobic, bo juz nie mam pojecia.

Pozdrawiam

0
  • #5 25 Wrz 2010 10:09
    lopez@
    Poziom 13  

Witam.
    Na początek wymontuj HVPS sprawdź styki na płycie hvps przekazujące napięcie na rolkę często się utleniają więc je oczyść.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 25 Wrz 2010 12:02
    pitbaw
    Poziom 21  

zenekk napisał:
    Sprobuje, prawdopodobnie moze byc to przyczyna, a wymiana rolki transferowej pomoze w czyms czy nie?

Raczej nie. Ja zakupiłem nową rolkę i nie było efektu.
    Problem leży najprawdopodobniej po stronie płyty wysokiego napięcia.
    Proponuję zrobić tak jak mówił przedmówca - czyszczenie, styki itp...
    Najlepiej jak sobie znajdziesz service manual do tego modelu. Ja mam do innego Samsunga z bardzo dokładnym opisem poszczególnych elementów płyty głównej - co do czego i za co odpowiada, jakie musi być napięcie itp. Dzięki temu mogłem zdiagnozować problem.

0
  • #7 30 Lis 2010 22:17
    gebe14
    Poziom 13  

Rozumiem że wyczyściłeś styki i teraz drukarka działa ci bez problemu?
    Pytam ponieważ mam taki sam problem.

0
  • #8 09 Cze 2011 11:46
    zenekk
    Poziom 10  

Witam

Długo mnie nie było z powodu wyjazdu, a ten problem mam nadal, ostatnia co robilem przy niej to czyscilem te styki, poprawialem luty, bo moze byly zimne luty wyczyscilem ja dokladnie cala i dalej ten sam rezultat blade kopie, kiedy maszyne susze suszarka pewna chwile to zaczyna robic super kopie, a jak ostygnie to juz blade.

Moze jakies nowosci ze swiata zwiazane z tym problemem w tych drukarkach?

Dziekuje za odpowiedz i Pozdrawiam.

0
  • #9 28 Sty 2012 00:26
    brynek
    Poziom 20  

Długo się męczyłem z tą drukarka, ale naprawiłem. Wszystko co było napisane na forum to zrobiłem i nic nie pomogło. Przyczyna to rolka transferowa (ta która podczas druku dociska kartkę papieru do powierzchni bębna), rolka źle dociskała kartkę papieru. Dokładnie to trzeba naciągnąć sprężynki prowadnicy rolki. Był za słaby docisk i drukarka raz dobrze drukowała a raz źle. Teraz jest ok.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo