Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka amica ZIA spadła sprężyna drzwi

23 Sep 2010 11:51 13887 6
  • Level 9  
    W zmywarce Amica ZIA spadła sprężyna drzwi po lewej stronie.widać dwa wstające sznurki i gumowy pierścień.dostęp do sprężyny jest trudny.Jak ją naciągnąć z powrotem i czym aby nie rozszczelnić drzwi?Dzięki za wskazówki.
  • Level 11  
    wyciagnij zmywarke z zabudowy odkrec bok blaszany zmywarki do gory dwa wkrety z tylu dwa wkrety z przodu dwa wkrety przy uszczelce plus dwa na dole imbusowe przy dolnej klapce i zdejmij bok wszystko juz jasne?
  • Level 9  
    Dzięki Mistrzu!Już zrobione.A na przyszłość gdyby coś wymagało mej złotej rączki to gdzie i jak zdobyć instrukcję napraw( na wzór podręczników napraw samochodów-np OPLA )?Najchętniej chciałbym to mieć w formie elektronicznej. Ale dziś gratuluję wiedzy.W.S.
  • Level 1  
    Witam,

mam problem podobny jak opisany wcześniej z drzwiami do zmywarki Amica ZIA - zerwały się sznurki, przez co także spadła sprężyna. Zgodnie z podpowiedzią wyciągnąłem zmywarkę, zdjąłem szczęśliwie boki zaopatrując się w nowe "sznurki" w serwisie. Wszystko szło dobrze, jednak jest tam też taki metalowy element do montażu sprężyny, i nie wiem jak i gdzie go zamontować, naciągając przy tym sprężynę, próbowałem rożnych kombinacji, jednak kończyły się one wystrzeleniem tego elementu gdzieś w przestrzeń kuchni, co miało miejsce kilka razy.. Będę wdzięczny co i w jakiej kolejności powinienem zrobić. Proste a jednak trudne.
  • Level 9  
    element metalowy zamocować w szczelinie poziomej w górnym kątowniku tak aby siła ciągu sprężyny dociskała jego wygięcie pod kątem prostym do wewnętrznej płaszczyzny tego kątownika.Powodzenia
  • Level 1  
    Witam !
    To pierwszy mój wpis. Nie chcę otwierać nowego wątky więc tu się podłączam. Moje pytanie brzmi: Czy w drzwiach jest jedna sprężena czy dwie z każdej strony po jednej. Domyślam się że zadaniem sprężyny jest wyhamowywanie impetu otwieranych drzwi, a u mnie teraz lecą że aż strach że się uszkodzą. Więc podejrzewam że to jest właśnie to.
  • Level 9  
    Skorzystałem z podpowiedzi" technik100" z 29.wrz.2010r.Bardo mi pomógł bo wykonując jego instrukcje zmywarkę naprawiłem.Dzięki