Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wycinanie, np.reklam i konwertowanie plików *.dvr-ms, avi

malik123 23 Sep 2010 15:20 10495 5
 • #1
  malik123
  Level 17  
  Szukam programu do przycinani i konwertowania Video, który ma wbudowane kodeki ale i potrafi załadować te zainstalowane w systemie chodzi o DivX, i pokaże opcje tego kodeka a nie jak Xilisoft, swoje i np nie ma możliwości ustawienia kwantyzacji z MPEG h263.
  Ma opcje samego przycinania bez ponownego kodowanie - to strata jakości i opcje zapisu dźwięku takiego jak jest. Utrzymuje oryginalną wielkość obrazu przy kodowaniu .
  Fajnie jakby miał:
  obsługę ASF, *.dvr-ms, i potrafił korzystać z CUDA.

  Potrzebuję nagrane pliki *.dvr-ms i *.avi z aparatu foto, w prosty sposób przekonwertować na divX i przy okazji wyciąć np. reklamy .Bez fajerwerków , gwiazdek i innych efektów. Niby proste ale nie potrafię takiego programu znaleźć.

  Przez ostatnie parę dnie przetestowałem sporo programów do konwersji i prostej edycji video.
  Poniżej krótkie opisy tego co przetestowałem i co w nich mi nie pasowało. Zaznaczam przy tym że każdemu poświęciłem od 5 - 20 minut na poznanie go, wiec niektórych opcji mogłem się nie doszukać .


  AVS Video Converter 7.0.1.449
  opcje samej konwersji fajne, np kodek divx zainstalowany w systemi ma oryginalne menu a nie jakieś dziwne ujednolicone dla wszystki kodeków jak xilisoft, ale opcje wycinania nie istnieją, jest coś takiego jak edycja ale są tam efekty i podział na rozdziały ale nie znalazłem możliwości ani usuwania rozdziałów ani edytowania ich początków i końca , jak raz ustawisz początek rozdziału to już tak jest a koniec definiuje początek następnego lub koniec pliku. Najważniejsze nic z tymi rozdziałami nie da się zrobić, nie da się usuwac ani zmienieć kolejności w pliku wyjściowym, jakiś bezsens.
  AVS Video Editor v4.2.1.167
  przycina/usuwa reklamy ale kiepsko ma zrobione opcje konwersji, zapisywania. w formie jakiegos wiizarda, zamiast gdzies z boku opcje. poza tym nie ma tam nawet opcji żeby np strumien dzwiekowy nie konwertował , albo żeby rozmiar obrazu zostawił taki jaki jest, do przycinania reklam ogolnie slaby. wogole nie połączony z avs converter co wydawałoby się oczywiste, a tu konwersja kompletnie inaczej zorganizowana.


  Aimersoft Video Converter Ultimate 4.0.2.0
  daremny, nie ma ustawien kodowania, tylko bitrate , zero zaawansowanych, nie da sie wycinać reklam bo każdy wycinek to nowy klip


  MediaCoder 7.1
  wyskakiwało sporo błędów, ale wydaje się fajny gdyby nie te błędy. Błędy mogę być przez zasyfiony system, troche tych programów przemieliłem, bo niedługo reinstal.

  Allok Video Spliter
  tylko dzieli/wycina i to nie ma np możliwości dwóch wycinków zaznaczyć, dość prymitywny.


  VirtualDub albo VirtualDubMod był fajny, ale on nie rozpoznaje *.dvr-ms

  Sprawdziłem też Avidemux 2.5.3 ale nie obsługuje ASF, poza tym nie korzysta z kodeków zainstalowanych w systemie.
 • #2
  M-Zalew
  Level 10  
  Nie prościej przekonwertować ten forma dvr-ms na avi i wtedy swobodnie obrabiać go w jakimkolwiek programie?
 • #3
  malik123
  Level 17  
  jasne biorę to pod uwagę, szukam ogólnie jakiegoś programu do konwersji i cięcia który potrafi dobrze korzystać z systemowych kodeków, a obsługa dvr-ms to tylko by był miły dodatek
 • #5
  z1x3c5
  Level 9  
  Dopiero zaczynam zabawe z AVS Video Converter ale widze, ze jest mozliwosc wycinania reklam:

  w opcjach zaawansowanych, ponizej paska postepu jest: PODZIEL/podziel wg znacznikow i wtedy wszystko zapisuje w kilku plikach ktore mozna polaczyc pomijajac te z reklamami, racja?
 • #6
  z1x3c5
  Level 9  
  Podany wczesniej sposob zajmuje troche czasu bo trzeba konwertowac raz na podzial i dwa przy laczeniu.

  Ale jest jeszcze lepszy sposob ktorym mozna od razu pociac klip na kawalki !

  Wchodzimy w EDYCJA i teraz w EFEKTY VIDEO mamy 2 opcje: przytnij od poczatku i od konca. Wybieramy co chcemy przyciac o klikamy POCZATEK potem KONIEC i tak tyle razy ile potrzebujemy. Mozna nawet to skorygowac w WLASCIWOSCI podajac czas przyciecia recznie... Pasek niebieski oznacza to co ma byc usuniete z klipu.

  Wychodzimy z edycji (OK)

  Teraz juz nie zaznaczamy PODZIEL bo to dziala na rozdzialy.
  Teraz po prostu konwertujemy, plik zostanie przyciety...