Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Nokia 5800 nie chce się włączyć, tylko wibruje.

Magda89 23 Wrz 2010 17:53 8019 25
  • Nokia 5800 nie chce się włączyć, tylko wibruje.

Poziom 8  

Wiem, że coś podobnego było,ale nie do końca.
    Mam ten telefon od pół roku i działał dobrze.
    Dzisiaj miałam ostatnią kreskę baterii i nagle wyświetlacz się włączył, przełączyło się na internet i wyłączył się całkowicie.
    Podłączyłam ładowarkę, ale nic.
    Wyjęłam baterię, kartę sim, kartę pamięci i nic.
    Spróbowałam restartu klawiszami i nic.
    Jak wyjmę i włożę baterię, to po naciśnięcie klawisza włącznika tylko czasami zawibruje i ewentualnie zaświecą się te klawisze na dole, ale się nie uruchamia. Byłam w salonie, ale potrzebna jest karta gwarancyjna, a jest ona 400 km ode mnie.
    Natomiast ja go potrzebuje pilnie i nie wiem co zrobić?
    A, że tu jest tyle mężczyzn, to może jakiś mi pomoże?
    <prosi> xD

0 25
  • MagBoss
    Poziom 25  

Podłącz może na dłużej ładowarkę na 2 - 3 godziny i dopiero jak na ekranie pokaże się znaczek ładowania spróbuj włączyć bez odłączania ładowarki.

0
    Poziom 14  

A czy telefon nie był czasem zawilgocony?

0
    Poziom 8  

Nadal nie działa,mimo,ze podłąćzyłam go na kilka godzin. Nie miał styczności z żadnymi płynami. Leżał sobie spokojnie na biurku. Wcześniej też go nie zalałam.

0
    Poziom 14  

A sprawdź jeśli możesz na innej baterii czy tak samo się zachowa.

0
    Poziom 8  

Właśnie nie mam jak;/ mam inny model baterii tylko. A w salonie była taka tępa babka,że szok.

0
    Poziom 14  

To nie wkładaj baterii do końca tylko przytrzymaj tak żeby blaszki stykały i zobacz czy się włączy.

0
    Poziom 8  

To też nic nie daje.

0
    Poziom 14  

problem jest ten sam.A nie miałaś czasem przywracania ustawień fabrycznych?

0
    Poziom 8  

Przywracałam,jakieś 3 tygodnie temu,bo mi się z dźwiękami coś stało.

0
    Poziom 14  

I to mogło spowodować z jakimiś funkcjami których na co dzień nie używasz mętlik. Ale co by nie było to skoro masz na gwarancji to sama nic nie zwojujesz:)

0
    Poziom 2  

Mam te samom sprawę mam tel jakiś dwa miesiące kupiłem od barta nic nie był zalany działał pięknie rano normalnie rozmawiałem a za 1godz tel się wyłączył i teraz tylko wibruje nie włącza się nie wie kto co się mogło stać ? pilnie

0
    Poziom 18  

Hm skoro wibruje to pewnie komputer jest w stanie go wykryć.
    Możesz spróbować mu zmienić f/w w trybie dead flash za pomocą JAF'a lub Pxoenixa i wtedy opisać czy coś to dało.

0
    Poziom 2  

Ej kolego ale gdzie bo się za bardzo nie znam na tym

0
    Poziom 38  

W takim razie ciężko Ci będzie cokolwiek zrobić samemu...

0
    Poziom 2  

Nie na jak dobrze pisać będą to wszystko się zrobi a ty się znasz na tym ?

0
    Poziom 38  

Kilka lat się już zajmuję Nokiami. Przyczyn takiego stanu może być kilka, ciężko powiedzieć jednoznacznie bez dokładnego obejrzenia telefonu. Na początek spróbowałbym wgrać soft, podmienić inny wyświetlacz, sprawdzić czy to nie wina filtrów lub układu od grafiki, czy nie ma śladów korozji/wilgoci itd...

Kartę gwarancyjną może Ci ktoś wysłać pocztą i za 2 dni będzie u Ciebie. Jak masz gwarancję to dobrze jest z niej skorzystać. Jeżeli to jest jakaś poważna usterka, jeżeli na gwarancji nie uda się naprawić to Ci wymienią płytę w telefonie albo telefon (i wszystko za darmo). A jak już ktoś zmajsterkuje telefon - potem już Ci może nikt nie uznać gwarancji.

0
    Poziom 2  

Właśnie nie mam . a miał byś takie coś ?

0
    Poziom 38  

x13bogdan13x napisał:
    a miał byś takie coś ?

A co to jest "takie coś"?

0
    Poziom 14  

Gdzieś czytałem, że w tych nokiach (chyba) pada układ odpowiedzialny za włączanie telefonu.
    ponoć objawy są takie, że na starcie jest słaba wibracja i tyle.

Przychylam się do opinii kolegi wyżej - najpierw death flash w JAF.
    Jak to zrobić masz opisane praktycznie na każdym nokiowym forum - poczytaj sobie. Sprawa na 5-10 minut dosłownie.

1
    Poziom 38  

tranzystorA200 napisał:
    Gdzieś czytałem, że w tych nokiach (chyba) pada układ odpowiedzialny za włączanie telefonu.

W telefonach jest dużo układów odpowiedzialnych za włączanie się telefonu, a nie tylko jeden.

0
    Poziom 14  

Cytat:
    b) Po naciśnięciu przycisku włączania telefon nie boot’uje ale czuć działanie wibracji. Jeśli reflash w trybie USB Dead Phone z najnowszym oprogramowaniem nie pomaga tylko wymiana pamięci COMBO MEMORY D3000 może przywrócić telefon do życia

c) Po naciśnięciu przycisku telefon nie boot’uje, a wibracja obróci się tylko 4-5 razy, następuje spadek napięcia Vcore do 1V. Możliwe zwarcie na złączu systemowym X2401 do masy

http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?f=99&t=48921

o to mi chodziło.

0
    Poziom 10  

Wgraj soft i powinien wstac. Sciagnij pheniksa pobierz softa do nigo i sfleszuj do na dead phonie. Tylko naladuj baterie:) wybieraj soft po RM -ie

0
    Poziom 18  

To zależy, jeśli po "dead flash" telefon nie wstanie to należy szukać usterki h/w.

A kod dla noki 5800 to RM-356

0
    Poziom 9  

A może jeszcze zrobić HR ? ale nie kodem tylko przyciskami Nokia 5800 nie chce się włączyć, tylko wibruje.

0
    Poziom 11  

ten model tak ma, już kilka razy miałem w ręku nokie 5800 z podobną usterką i na ogół pomagało wgranie softu np: jafem
    ver. RM-356_EMEA_51.0.006_v14.0_5800XM

0