Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modul alarmowy Satel Micra

23 Wrz 2010 18:52 12561 24
  • Poziom 23  
    Witam!

Czy ktos wie kiedy beda czujki 433 do niej?

pozdr
  • OptexOptex
  • Poziom 19  
    A kto koledze powiedział że MICRA obsłuży cokolwiek poza pilotami ??
  • Poziom 23  
    Witam!

* funkcje centrali alarmowej
    * 4 wejścia programowane jako cyfrowe lub analogowe
    * 2 wyjścia z możliwością zdalnego sterowania
    * obsługa 8 pilotów 433MHz i czujek bezprzewodowych
    * monitorowanie stanu: wejść, użycia pilotów, zasilania w formie kodów zdarzeń wysyłanych do dwóch stacji monitorujących przy pomocy transmisji GPRS oraz wiadomości SMS
    * możliwość podsłuchu dźwięków z monitorowanego obiektu
    * nieulotna pamięć zdarzeń (do 1024)
    * zdalne konfigurowanie modułu
    * wbudowany zasilacz impulsowy

pozdr
  • Poziom 20  
    Jak tak dalej pójdzie, to chłopcy alarmowcy pojadą gruszki zbierać do Hiszpanii. :-)
    Agencje ochrony zacierają ręce. :-)
    Ile to kosztuje w katalogu?
  • Poziom 19  
    SMDmaniak napisał:
    Witam!

* obsługa 8 pilotów 433MHz i czujek bezprzewodowych

pozdr

Skoro tak to chyba będą musieli wypuścić serię czujników pracujących na 433 Mega......:?::|:?:
  • OptexOptex
  • Poziom 41  
    Opracowywanie, jako nowości - czujek bezprzewodowych 433MHz to dla mnie krok wstecz :-|. Pewnie chcieli zachować kompatybilność z pilotami 433, których natrzaskali tysiące i zalegają w magazynach.
    Nie mnie oceniać strategie Satela, ale czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem opracować pilota 868 i zastosować bezprzewodówkę 868 z Abax-a? Od pasma 433 powinno się odchodzić w takich zastosowaniach.
    Ciekaw jestem niezmiernie ceny tych PIR-ów 433MHz.
  • Poziom 19  
    W zasadzie pilot 868 MHz już jest....
  • Poziom 23  
    Witam!

Wyglada na to ze nichca sobie sami na piety wchodzic, jezeli chce sie miec ABAX`a to proponuja Verse i ACU. Wszystko zalezy od wydajnosci klienta.

pozdr
  • Poziom 41  
    SMDmaniak napisał:
    ...jezeli chce sie miec ABAX`a to proponuja Verse i ACU...

Nie rozumiemy się. Ja piszę tylko o wykorzystaniu elementów ABAX-a, czyli np. APD-100 jako PIR-a, AMD-100 jako kontaktron itp. - nie budująć abaksowej infrastruktury - od tego - jak piszesz - są inne centrale i kontrolery.
    Micra w dodatku nie obsługuje DEOL-a. Dla niektórych przypadków (zabezpieczanie budów, tymczasowych instalacji) trochę to dziwi.
  • Poziom 23  
    sharp napisał:
    SMDmaniak napisał:
    ...jezeli chce sie miec ABAX`a to proponuja Verse i ACU...

Nie rozumiemy się. Ja piszę tylko o wykorzystaniu elementów ABAX-a, czyli np. APD-100 jako PIR-a, AMD-100 jako kontaktron itp. - nie budująć abaksowej infrastruktury - od tego - jak piszesz - są inne centrale i kontrolery.
    Micra w dodatku nie obsługuje DEOL-a. Dla niektórych przypadków (zabezpieczanie budów, tymczasowych instalacji) trochę to dziwi.

Chodzilo mi o mozliwosci finansowe klienta jezeli inwestuje w Micre to chce ograniczyc koszty jak najwiecej i jest najwiecej zainteresowany komunikatorem
  • Poziom 11  
    Nie znalazłem w instrukcji w jaki sposób sygnalizowane jest uzbrojenie/rozbrojenie systemu użytkownikowi. Sygnalizatorem, czy smsem?
  • Poziom 15  
    Witam,

jest do tego dedykowane wyjście FT.
    Do tego:
    Cytat:

Potwierdzanie załączenia / wyłączenia czuwania – opcja dostępna dla trybu modułu
    alarmowego dla wyjść typu ALARM WŁAMANIOWY i ALARM DO SKASOWANIA. Wyjście
    sygnalizuje przy pomocy trwających około 0,3 sekundy impulsów:
    – załączenie czuwania – 1 impuls;
    – wyłączenie czuwania – 2 impulsy;
    – wyłączenie czuwania, jeśli w trakcie czuwania był alarm – 4 impulsy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Można juz dostać do micry czujki bezprzewodowe?
    Mikrofon jest w sprzedaży czy trzeba samemu kombinować?
  • Poziom 27  
    Tez szukam tych czujek, na stronie Satela nie widze zadnych informacji, napisalem maila ale brak odzewu.
  • Poziom 16  
    Witam!
    Również pisałem i tak jak kolega brak odzewu. Ale dzwoniłem do nich niedawno i pan z którym rozmawiałem nie umiał mi odpowiedzieć na pytanie apropo tych czujek :)
    Jednym słowem mają bałagan w tym Satelu.

Fajna centralka, ale właśnie tych czujników brak.
  • Poziom 12  
    berek20 napisał:
    Mikrofon jest w sprzedaży czy trzeba samemu kombinować?

Trzeba samemu kombinować - ja dałem mikrofon elektretowy solo - z modułem wzmacniacza nie chce to współpracować - jakość dźwięków marna :( zastosowano gniazdo MINI JACK - ale w opisie nie podano czy ma być wtyczka mono , czy stereo - na mono nie chodzi a z stereo nie można wtyczki dociskać do końca - lepiej jak by zastosowali listwę zaciskową AK.

W karcie katalogowej podają nawet typy obsługiwanych czujek bezprzewodowych : UMD-300, UPD-300, UPD-30 :(:(:(
    Załączniki:
  • Poziom 18  
    berek20 napisał:

mily_swiety napisał:

W karcie katalogowej podają nawet typy obsługiwanych czujek bezprzewodowych : UMD-300, UPD-300, UPD-30 :(:(:(

Czujniki bezprzewodowe są już dostępne z tego co wiem od kilku tygodni. Jest jeszcze dodatkowo klawiatura bezprzewodowa.
  • Poziom 19  
    Przetestowane i działa, ale martwi mnie jedna rzecz, a mianowicie to że hasła są przechowywane w pamięci manipulatora, a nie centrali, ale z drugiej strony w tej cienie...
  • Poziom 37  
    Witam,
    Po aktualizacji firmware'u Micry do wersji 2.02 trzeba trochę uważać. Zauważyłem, że jak wgrywamy całą konfigurację z GPRS-soft (po komunikacie: "Nie zmieniono danych, wgrać wszystko?"), to czasami potrafi zgubić jakieś funkcje. U mnie namiętnie kasowała się funkcja jednego przycisku pilota. Jak "dograłem" ustawienia, wszystko było i jest ok. Oczywiście firmware 2.02 musi być z 30 listopada, bo ten wcześniejszy (z 16 listopada) miał błędy. Między innymi, źle wysyłał sms-a ze statusem modułu (obcinał sms-a, nie wysyłał wszystkich informacji).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    U mnie po wgraniu konfiguracji też nie załadował ustawień pilota, ale też dopuki go nie zrestartowałem prądowo, nie wysyłał danych do stacji monitorowania.
  • Poziom 10  
    Czy program Satela do wgrywania firmaware robi kopię poprzedniej wersji czy tylko wgrywa nową?
    A jeśli tylko wgrywa nową, to czy jest możliwość zgrania starej w jakiś sposób?