Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampowy head gitarowy 18W

Optimus Prime 23 Wrz 2010 19:04 8899 18
  • Lampowy head gitarowy 18W
    Witam! Jest to lampowy wzmacniacz gitarowy o mocy 18W, zrobiony wg schematów użytkownika Triody - Marvela. Powstał z drobnymi modyfikacjami dotyczącymi zwiększenia gainu - Marvel odpowiednio przedstawił te modyfikacje w wątku viewtopic.php?f=19&t=16554&start=15
    Zrobiłem go bo chciałem sprawdzić jak zabrzmi z moją kapelą:D
    Wniosek:
    Do grania w sali prób wyłożonej celulozowymi kartonikami po jajkach wystarczy volume na 70%. Na scenie estradowej podłączony do dwóch kolumn Marshall 1912 z dodatkowym mikrofonem i sygnałem na "przody" xxx xxxx akustykowi i xxxxx xxxx basiście :D
    Czekam na wasze komentarze. Jeśli Wam się podoba poproszę o punkt:D
    Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W
    Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W
    Lampowy head gitarowy 18W Lampowy head gitarowy 18W [url=https://obrazki.elektroda.pl/55_1285261389.jpg][img]http:

Fajne!
  • #2 23 Wrz 2010 19:36
    Karol966
    Poziom 30  

Jak dla mnie pionierstwo :) Duża moc jak z tak prostego układu. Bardzo proszę o materiały do jego budowy (schemat, opis ew wzory płytek) Co z transformatorem głośnikowym? Jest dostępny czy trzeba kombinować?

• #4 23 Wrz 2010 20:19
    Karol966
    Poziom 30  

Dziękuję za link. Możesz jeszcze dokładnie opisać Twoje modyfikacje?
    Dopiero mam zamiar zacząć przygodę z lampowcami - to byłby mój pierwszy wzmacniacz jeżeli uda mi się go złożyć ;)

• #5 23 Wrz 2010 20:30
    Optimus Prime
    Poziom 13  

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z lampami to polecam wzmacniacz z tej strony www.audioton.republika.pl
    sam go zrobiłem, gra świetnie.

• #6 23 Wrz 2010 22:53
    dsrecordss
    Poziom 18  

No i wreszcie wzmacniacz w którym moc jest całkiem adekwatna do warunków estradowych gdzie piec rozkręcony bardziej daje więcej lampowego soundu, a co czasem jest niemożliwe ze względu na zbyt dużą moc wzmacniaczy.W końcu ten "dodatkowy" mikrofon służy właśnie po to aby nie trzeba było dużej mocy sprzętu i jednocześnie aby akustyk miał kontrolę nad dźwiękiem na przodach.
    Wracając do wzmaka: Wykonanie bardzo fajne i solidne, miejmy nadzieję że sprzęt posłuży wiernie do czasu aż skusisz się na coś o większej liczbie kanałów;) !
    pozdrawiam

• #7 24 Wrz 2010 07:53
    jimer
    Poziom 10  

Mam pytanie czy dawałeś komuś do oklejenia obudowę skajem, czy może robiłeś to sam? Super wykonane i dlatego moje pytanie. Zastanawia mnie jak były oklejane te zaokrąglenia w owalnych wycięciach, że nie masz żadnych marszczeń.

Pozdrawiam

• #8 24 Wrz 2010 10:04
    TOMI
    Serwisant

Ładne cacko, Wykonanie 1 klasa.
    Jedyna wada to źle zamontowane trafa. Aby zminimalizować wpływy na siebie powinny być zamieszczone (przekręcone) względem siebie 90 stopni.

• #9 24 Wrz 2010 11:20
    Optimus Prime
    Poziom 13  

TOMI napisał:
    Jedyna wada to źle zamontowane trafa. Aby zminimalizować wpływy na siebie powinny być zamieszczone (przekręcone) względem siebie 90 stopni.

Dziękuję za słowa uznania. No właśnie takie ustawienie wypadło najlepiej. Te opisywane przez Ciebie powodowało wzajemne oddziaływanie traf na siebie. One nie mają kopułek ekranujących. Poza tym są oddalone od siebie maksymalnie, ale tak żeby całość nie zakłóciła wstępnego projektu.

• #10 24 Wrz 2010 12:14
    prezes_aps
    Poziom 11  

Konstrukcja zawodowa. Twoje prace są najlepsze! Z czego wykonane są panele?

• #11 24 Wrz 2010 18:39
    Optimus Prime
    Poziom 13  

prezes_aps napisał:
    Konstrukcja zawodowa. Twoje prace są najlepsze! Z czego wykonane są panele?

Dziękuję prezes_aps :D Panele wykonane są z laminatu, grawerowane laserem od spodu.

• #12 25 Wrz 2010 07:59
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

TOMI napisał:

W teorii praktyka powinna zgadzać się z teorią, ale w praktyce tak nie jest :) Tylko test przesłuchu gwarantuje idealne ustawienie transformatorów aby na siebie nie wpływały. Ustawienie pod kontem 90% nie gwarantuje niczego na 100%.

• #13 25 Wrz 2010 09:23
    TOMI
    Serwisant

painlust napisał:
    TOMI napisał:

W teorii praktyka powinna zgadzać się z teorią, ale w praktyce tak nie jest :) Tylko test przesłuchu gwarantuje idealne ustawienie transformatorów aby na siebie nie wpływały. Ustawienie pod kontem 90% nie gwarantuje niczego na 100%.

Oczywiście że nie da to 100% gwarancji, jednak wystarczy popatrzeć na setki wzmacniaczy lampowych, jak są umieszczone trafa. Po za tym lampowe DIY są wyjątkowo trudne do zwalczania zakłóceń.

• #14 25 Wrz 2010 09:34
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

Trudne są dla kogoś nieobeznanego z tematem. Jednak trafa można ustwić bezproblemowo wykonując wspomniany przeze mnie test. I nie ma to znaczenia jak ustawione są trafa w konstrukcjach firmowych. Wieksze prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu bez wykonywania takiego testu (a taki test trwa dokładnie 5min albo i mniej) jest mocowanie transformatorów obruconych względem siebie w dwóch płaszczyznach. Twoja propozycja to obrót w jednej płaszczyźnie. Poszukaj sobie w DIY mojego wzmacniacza "Evil Ghost" (Dobrze, że w porę wykonałem test przesłuchu), gdzie trafa są ustawione właśnie tak jak proponujesz. Test wykazał, że bez maxymalnego odsunięcia ich od siebie trafo zasilajace mocno sieje na wyjściowe.

----------------

Dużo się to od produków Marvela nie różni. Może obudowa bardziej przekombinowana.

• #15 25 Wrz 2010 19:05
    Optimus Prime
    Poziom 13  

painlust napisał:
    Dużo się to od produków Marvela nie różni. Może obudowa bardziej przekombinowana.

Dodam więcej. Ja właśnie wzorowałem się na konstrukcji Marvela, która jest sprawdzona i pewna. Po co kombinować ze sprawdzonym sposobem.

• #17 26 Wrz 2010 12:45
    Józef Fantasta
    Poziom 1  

Dlaczego dałeś 3 ekrany skoro Marvel dał tylko 1?

• #18 26 Wrz 2010 16:13
    Optimus Prime
    Poziom 13  

Józef Fantasta napisał:
    Dlaczego dałeś 3 ekrany skoro Marvel dał tylko 1?

A dlaczego w samochodzie wozisz jedno koło zapasowe mimo iż auto porusza się na czterech kołach?

• #19 29 Wrz 2010 14:42
    Karol966
    Poziom 30  

Chciał bym się dowiedzieć jakie są koszty wykonania tegoż wzmacniacza:
    Nie licząc obudowy. Najważniejsze co mnie interesuje to cena oraz dostępność lamp i transformatorów. Reszta domyślam się jest ogólnie dostępna prawda? Kupował kolega części w sklepie fizycznym czy przez internet? Jeżeli to 2 to poproszę o adresy do tych lamp i transformatorów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME