Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 1999 rok. Nie działa wskaźnik obrotów, predkości

23 Wrz 2010 20:52 9077 7
  • Poziom 2  
    Witam,
    Przeszukiwałem forum i żadne z odpowiedzi nie pasują do mojego problemu.

Pożyczyłem przyczepkę i po podłączeniu jej do gniazda i ujechaniu 10m okazało się, że nie działa u mnie podświetlanie wskaźników, obrotomierz zatrzymał się na 1000 obr/min, prędkościomierz na 30 km/h, wskazówka temperatury i paliwa jest opadnięta tak jak przy wyłączonej stacyjce. Nie działają kierunkowskazy, światła awaryjne, światło przeciwmgielne. Jedynie światła krótkie, długie i stopu, wycieraczki, dmuchawa i klakson działają. Silnik odpala, samochód jeździ. Przy włączaniu stacyjki kontrolki zapalają się i gasną po odpaleniu. Nie świeci mi się kontrolka ABS tak jak u niektórych na forum.
    Przejrzałem bezpieczniki pod maską i pod kierownicą. Na oko sprawdzałem przekaźniki rozebrałem i odpiąłem licznik. Wskazówki obrotów i prędkości nie opadły nawet gdy zdjąłem klemy z akumulatora. Jak zamykam centralnym kierunkowskazy pikają jak trzeba.

Ma ktoś może pomysł co jest zepsute.
    pozdrawiam,
    Grzesiek

PS: Astra G 1.6 16V (101 KM) 1999 r.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    pewnie instalacja przyczepki ma zwarcie, i mogło uszkodzić zegary trzeba sprawdzić zasilanie zegarów jak jest to budzik do wymiany jak nie to instalacja abs musi działać aby budzik wskazywał predkosc
  • Poziom 2  
    Bezpieczniki sprawdzałem. ABS działa - sprawdzałem przy hamowaniu. Jutro sprawdzę woltomierzem czy jest napięcie na KL15 i zerknę jeszcze raz na bezpieczniki, przecież po to są żeby przy zwarciu się psuły.
  • Poziom 25  
    Sprawdź F13 F22 F29 albo mógł się uwalić multimetr w skrzynce bezpieczników .
  • Poziom 2  
    Pomroczność jasna wczoraj wieczorem mnie nawiedziła bo dziś oświecony światłem dziennym znalazłem upalony bezpiecznik.

Dziękuje za pomoc.