Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

naprawa i przerobka komputera - Suzuki Vitara 2.0 16v 98r.

23 Sep 2010 21:01 4837 9
  • Level 9  
    Witam.

Szukam kogoś kto ogarnie temat naprawy i przerobki komputera.
    Uszkodzilem komputer w Vitarze (dostał się pod wodę). Są widoczne uszkodzenia - przepalone elementy.

pozdrawiam
    Dan
  • Level 23  
    Naprawa nie opłacalna i 20 procent że ponownie będzie działał ( robiłem tydzień temu znajomemu rav 4 ), proponuję poszukać nowego.
  • Level 9  
    Juz mam drugi sprawny, ale chcialbym jesli to mozliwe uruchomic ten, zeby miec zapasowy. Wymienilem uszkodzone elementy na sprawne i sie komp zglasza, ale nie odpala :(
  • Level 27  
    można to zrobić . Oczywiscie bedzie działał ten nowo nabyty ecu .Ten stary po zalaniu już raczej nie . Ja dałbym sobie spokój z tym zalanym bo to topienie kasy . Najwazniejsze by działał jeden i auto pojechało . Licze że jeśli pomoge napiszesz ? Daj dane sterowników na pw najlepiej foto jak możesz
  • Level 24  
    Jak lubisz bawićsięw wodzie to może przenieś komputer w wyższe miejsce. Przy okazji umieść w szczelniejszej obudowie, to częsty zabieg w takim sporcie niestety mało estetycznie to może wyglądać i niestety wymaga wydłużania wiązki.
  • Level 9  
    Preniesienie kompa pod dach jest w planach, ale w 2.0 16v wiazka jest 3x grubsza niż w 1.6 i troche z tym zachodu jest.
  • Level 14  
    Jak masz imobilajzer w kluczyku to aby uruchomić samochód po wymianie ECU trzeba uzgodnić go z ICM inaczej będzie blokował uruchomienie silnika.
  • Level 9  
    Wymienilem caly komplet (ECU, immo, kluczyk) i wszystko dziala.
    Nie dziala na starym komplecie - prawdopodobnie komp uszkodizl sie bardziej niz to widac lub immo zostal takze uszkodzony. Pomyslalem ze skoro mam to na warsztacie teraz (ECU, immo, kluczyk, stacyjka) to moze da sie rozpracować usterke i w ten sposob otrzymac zapasowy zestaw naprawczy.

Wiem że można zgrac nowy ECU z immo i kluczykami, ale potrzebny do tego jest sprzet ktory posiada tylko ASO.
  • Level 23  
    dth666 wrote:
    Wymienilem caly komplet (ECU, immo, kluczyk) i wszystko dziala.
    Nie dziala na starym komplecie - prawdopodobnie komp uszkodizl sie bardziej niz to widac lub immo zostal takze uszkodzony. Pomyslalem ze skoro mam to na warsztacie teraz (ECU, immo, kluczyk, stacyjka) to moze da sie rozpracować usterke i w ten sposob otrzymac zapasowy zestaw naprawczy.

Wiem że można zgrac nowy ECU z immo i kluczykami, ale potrzebny do tego jest sprzet ktory posiada tylko ASO.

No nie koniecznie ASO ( zabawa programatorami ):D
  • Level 9  
    Okazalo sie ze za niewielkie pieniadze mozna legalnie w ASO zgrac immo z nowym ECU lub kluczyki z IMMO. Czyni to proby naprawy i przerobki ECU troche nieoplacalnymi. Zostaje przeniesienie kompa pod dach i poszukanie miejsca dla immo gdzies wyzej pod deska ewentualnie dodatkowe uszczelnienie immo nie zaszkodzi - tutaj można szczelnie zapakować - chłodzenie nie jest chyba problemem.