Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Explorer 9 będzie wymagać Windows 7 SP1

lukasker 23 Wrz 2010 21:44 3412 13
  • Internet Explorer 9 będzie wymagać Windows 7 SP1 Nowy produkt Microsoftu Internet Explorer 9 beta, który został pobrany już 2 miliony razy, będzie wymagał do swojego działania Windowsa 7 z Service Packiem 1. Choć ani IE9 ani Windows 7 SP1 nie mają jeszcze daty premiery, to Microsoft już poinformował o tym, że pierw trzeba będzie zainstalować SP1 a oba produkty mają być wydane dopiero w 2011. Obecna wersja beta IE9, nie działa jeśli nie ma się zainstalowanych 4 poprawek wydanych w ostatnich miesiącach. Użytkownicy Visty (są tacy?) będą musieli mieć SP2, natomiast jak wcześniej wspomniano użytkownicy Windows XP muszą się obejść smakiem. Więcej w źródle.

Źródło

• #2 23 Wrz 2010 22:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 24 Wrz 2010 00:33
    w@mpir
    Poziom 18  

XP może i stabilny ale przestarzały i nie powala na kolana wydajnością.

• #4 24 Wrz 2010 08:35
    dj_volt
    Poziom 21  

w(małpa)mpir napisał:

Ale za to dopracowany. Obecnie to chyba najstabilniejszy z systemów M$. Szkoda tylko, że ma dość duże ograniczenia - np. przestrzeń adresowa nie pozwala na użycie więcej niż 3,5GB RAMu.

Wracając do tematu - we wtorek byłem na serwisie. Vista z uszkodzoną przeglądarką IE8. Wniosek - postawimy Betę IE9 i testing :-) Okazało się, że "9" nie obsługuje ani rejestratora DVR ani aplikacji webowich z których korzysta Użytkownik. I gdzie tu kompatybilność wsteczna?

• #5 24 Wrz 2010 09:15
    cefaloid
    Poziom 30  

dj_volt napisał:
    w(małpa)mpir napisał:

Ale za to dopracowany. Obecnie to chyba najstabilniejszy z systemów M$. Szkoda tylko, że ma dość duże ograniczenia - np. przestrzeń adresowa nie pozwala na użycie więcej niż 3,5GB RAMu.

Wracając do tematu - we wtorek byłem na serwisie. Vista z uszkodzoną przeglądarką IE8. Wniosek - postawimy Betę IE9 i testing :-) Okazało się, że "9" nie obsługuje ani rejestratora DVR ani aplikacji webowich z których korzysta Użytkownik. I gdzie tu kompatybilność wsteczna?

Czy do Windows 7 również uprzedziłeś się na podstawie wersji BETA? Wg mnie jest i sporo stabilniejszy i sporo bardziej dopracowany jak XP.

Poza tym ja bym odwrócił zarzut: to rejestrator DVR nie współpracuje z IE9. A z Firefoxem to już pewnie wcale (znam troszke rynek i wszyscy jadą na wtyczkach ActiveX). Ale jakoś o tym nie wspominasz.
    Prawda jest taka że to Microsoft tu rządzi i wyznacza standardy a nie jakiś chiński producent rejestratorów No Name które pracują tylko z przestarzałym IE5. Jak tacy "miszcze" to niech zrobią zgodność z Firefox i problem konieczności uzywania IE a nawet Windows zniknie. Albo niech napiszą software na te rejestratory pod Linux, MacOS (oooo, podłącz kartę PCI rejestratora pod komputer Apple... ciekawe jak) itp. My mamy wolność wyboru i możemy np. zainstalować Ubuntu żeby się przekonać gdzie jest teraz konkurencja. A określania Microsoftu jako M$ nigdy nie rozumiałem. Każdy z czegoś żyje i chce zarobić. A jak konkurencja taka mądra to gdzie ona jest?

Zaś słynne 3,5GB... to trochę chwyt Microsoft. Aż do SP2 XP mógł w trybie PAE użyć 36 bitowej przestrzeni adresowej. Możliwość tę usunięto z XP (w 2003 Server pozostała), bo chciano wypromować systemy 64 bit. Co prawda XP w wersji 64bit jest, ale jego kompatybilność w porównaniu z 7 w wydaniu 64 bit jest powiedziałbym... żałosna.

• #6 24 Wrz 2010 11:16
    gdkj
    Poziom 26  

Cytat : "Użytkownicy Visty (są tacy?)..."
    Ja mogę przyznać się bez bicia. Od 2 lat używam Visty którą nabyłem z laptopem i jakoś nie narzekam. Pewnie straszny lamer ze mnie ...
    Pozdrawiam.

• #7 24 Wrz 2010 13:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 24 Wrz 2010 14:25
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Witam

Nie rozumiem czego wy chcecie od tej Visty i 7-ki chodzi naprawdę dobrze, i jest praktycznie nie do zajechania, każdy laik sobie z nią poradzi.

Co do XP sp2 i "P3 650MHz" to pamiętam że miałem swego czasu Celerona 633Mhz (fakt nie P3) i chodził ten XP na 512 (na owe czasy było to standard lub trochę więcej) i chodziło to naprawdę niemrawie. Absolutnie nie porównywalnie z Vistą i 1GB /2GB.
    Dzisiaj XP z sp3 już nie nadąża a z racji starych już sterowników często jest niestabilna.

A co do powolności ładowania dużej grafiki w Photoshopie na Windowsie - to wina jest Photoshopa, a nie Windowsa, bo fizycznie pliki są kopiowanie z identyczną prędkości a z/ na pamięci przenośne Windows ma znaczną przewagę.
    Ja osobiście z 7-ki jestem bardzo zadowolony, świetnie radzi sobie na laptopie, bateria trzyma znacznie dłużej niż na xp i linuksie. Gry i programy włączają się szybciej.

• #9 24 Wrz 2010 19:31
    Popak
    Moderator na urlopie...

Witam
    Zawsze byłem zwolennikiem win XP i byłem przeciwny do nowych systemów. Miesiąc temu byłem zmuszony do zmiany komputera i zainstalowałem (nie chętnie) ale na próbę win 7 64x. Powiem krótko: "Nie przejdę już na XP!" Siódemka zaskoczyła mnie pozytywnie. System działa naprawdę stabilnie, nie miałem żadnych zawieszeń systemu itp. Sterowniki czy programy działają stabilnie, nowsze czy starsze. Do wyglądu idzie się przyzwyczaić.
    W dzisiejszych czasach każdy widzi jakie są procesory czy dyski. A system jest pisany pod nowe podzespoły, a nie dla komputerów z procesorem taktowanym zaledwie 600Mhz. Zobaczcie jakie teraz gry mają wymagania, ile zajmują filmy czy inne pliki. Zwiększają się wymagania więc i procesory są szybsze i dyski większe. Jak ktoś ma stary komputer to niech nie zmienia systemu jak nie pójdzie mu nowy system, i nie wypisuje że jest be bo nie poszedł na starym kompie.

Pozdrawiam

• #10 24 Wrz 2010 20:07
    plati92
    Poziom 11  

Zgadzam się z DJpopakiem - sam mam Viste od 2 lat. Nabyłem ją wraz z nowym kompem. Na początku wszyscy narzekali (teraz też są tacy) na Viste - bo muli, bo to, bo tamto. Wystarczy ją nieco skonfigurować/dostosować i jest czymś całkiem przyjemnym. Nie umiał bym teraz przejść na XP, zwłaszcza że ma swe ograniczenia takie jak 3.5 GB RAM itd. Z chęcią bym się przesiadł za jakiś czas na siódemkę. Trzeba iść razem z rozwojem technologii ... Nowe systemy nie są tworzone dla starego sprzętu, który po prostu nie wyrabia.

• #11 24 Wrz 2010 20:38
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

Widzę tu objawy tzw. "mentalności dziada". Nie stać was na nowy sprzęt, więc katujecie stary ile wlezie. Chcecie jednak nowoczesnego systemu, więc próbujecie instalować Vistę lub/i 7(pewnie pirackie, bo przecież was nie stać), a potem macie pretensje do całego świata, że nie działa. A reszta jęczy, bo nigdy nie widziała Visty czy 7 na odpowiednim sprzęcie. Te systemy są bardzo stabilne. Dużo stabilniejsze od XP...

• #12 24 Wrz 2010 21:15
    gbd.reg
    Poziom 20  

Urgon, zgodzę się, ale na starszym sprzęcie też dobrze i stabilnie to działa. Po wyłączeniu aero i włączeniu kompozycji jeszcze z win98 bez żadnych efektów wizualnych chodzi szybciej niż XP na takich ustawieniach. Problemów ze sterownikami nie miałem, instalowałem te pod Vistę. Włączyłem jednak aero i trochę efektów bo lubię jak coś wygląda dobrze i owszem, lekko muli. Co do stabilności: 3 razy zaliczyłem blue screen, którego powodem był odbiornik od myszki na USB, który chyba zwarcia robi i powoduje przekroczenie 500mA prądu. XP wysypywał się czasem z innych powodów (nawet przy starcie systemu)

• #14 25 Wrz 2010 12:23
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Witam

Koledzy chciałem podzielić się wczorajszą przygodą z pewnym wynalazkiem.
    Jako że na Systemach zjadłem zęby postanowiłem popsuć 7-kę. Najprościej wynalazkami zmieniającymi wygląd.

[url=http://www.dobreprogramy.pl/Snow-Transformation-Pack,Program,Windows,20533.html

Oczywiście wcześniej utworzyłem PUNKT PRZYWRACANA SYSTEMU.

No i cóż - wyłączył "kontrole użytkownika", konta innych nie działały po kilku godzinach nawet Word się zaczął wieszać. O FF/Operze nie wspomnę.

Później stopniowo było już gorzej aż pojawił się pierwszy niebieski ekran.

I co, odinstalowanie - ups, nie de instalator wywalił błąd. Reinstalacj - 1,5 letni system szkoda, co zrobiłem - użyłem Przywracania systemu

Zdziwilibyście się jak świetnie działa, wszystkie usługi zostały przywrócone również zawartość kosza, położenie ikon, wszystkie konta działały, nie było ani śladu ingerencji magicznego "Trensform Packa" nawet rozdzielczość ekranu wróciła do normy.

Mam teraz do was pytanie jaki inny system na rynku jest tak dobrze napisany i tak przyjazny że naprawi największa głupotę użytkownika, odp. jest prosta ŻADEN. Który linuks oferuje taką opcję, jak sam nie daję sobie rady z pakietami, xp przywraca tylko rejestr i główne programy. Byłem w szoku.

Życzę sobie i wam aby każdemu zawsze tak łatwo się udawało.]Link[/url]