Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naczepa Mega,Haldex EBS słabe hamulce.

23 Wrz 2010 21:44 5731 4
  • Poziom 30  
    Wiec tak jak w temacie.Ciągnik Scania 124L bez Absu(bynajmniej nie było czasu szukać czy ma,brak jakiejkolwiek aktywnej kontrolki na desce rozdzielczej)Brak przewodu ABS od ciągnika do naczepy,jak i brak stałego zasilania i po stacyjce w gnieździe przewodu Absu ciągnika.Problem zaczął się gdy ciągnik pozbył się starej Schmidt-ki a zaczął ciągać 2 letnią Megę Polskiej produkcji.Podpiąłem "na krótko" zasilanie pod pin pierwszy jak i drugi gniazdo naczepy i po jeździe próbnej bez ładunku kierowca twierdzi że jest znaczna poprawa jak i w pedale hamulca tak i w skuteczności hamowania.Moje pytanie brzmi czy wyżej wymieniona naczepa potrzebuje zasilanie do sterownika aby hamowała?
    Dadam jeszcze że wszystkie okładziny mają znikomy stopień zużycia,grzechotki nie puszczają a w poprzednim zestawieniu tej naczepy z innym ciągnikiem również brakowało hamulców natomiast podczas jazdy po próbie hamulcem ręcznym koła blokowały się.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Kolego podeśli numery albo sterownika i modulatora a postaram ci się podesłać schematy itp
  • Poziom 30  
    Po południu ma tu do mnie zawitać wiec będzie czas na sprawdzenie wszystkiego jak i spisanie numerów.Tylko dziwi mnie taki fakt że kiedyś przy braku zasilania sterownika w innym zestawie,hamulce po lekkim dotknięciu pedału wręcz blokowały a tu jest na odwrót.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Bez zasilania będzie hamować bez korekty czyli 1/1 na pełno powinno być dobrze ale na pusto pali opony. Z zasilaniem dobiera siłę hamowania do obciążenia. 1 i 2 plus 3 i 4 minus. Jak słabo hamuje to trzeba sprawdzić jak jest wyprzedzona naczepa na zaworze przekaźnikowym i jakie jest ciśnienie zasilania.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolega "gucio~1" dobrze Ci to wyjaśnił napisz numery modulatora, jeśli to jest system EBS to siłę hamowania ustala poprzez CAN z ciągnika lub poprzez ciśnienie sterowania hamowaniem z żółtego przewodu ciągnika.