Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PUNTO II-światła czasowe mijania-1,9 JTD 2000r a może i inne

23 Wrz 2010 22:50 1863 4
  • Poziom 16  
    Pisze w takiej sprawie bo dzisiaj wymieniałem lampę przednią i miałem trochę problemów z elektryką (brak jednego światła drogowego - czyszczenie przekaźnika).
    Przy testowaniu świateł zauważyłem, że po wyłączeniu zapłonu jak mrugnę długimi światłami, włączają się światła mijania przednie (bez postojówek tylnych) z początku myślałem, że to jakieś zwarcie bo się nie chciały wyłączyć. Ale po ok. 1 min. wyłączyły sie same. Czy jest to czasowe doświetlanie drogi do domu czy faktycznie jakieś zwarcie. Jeśli macie też fiata punto II to czy też macie taką funkcje - ja o niej do tej pory nie wiedziałem, ale mimo wszystko fajny bajer :)
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 43  
    Każde pociągnięcie dżwigienki powiększa czas świecenia o 30 s aż do 6 min. To standartowa funkcja w punto.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Thx, naprawdę nie wiedziałem, że jest taka opcje. Przynajmniej już wiem że nie muszę znowu zderzaka rozkręcać by do lampy się dostać i zwarcia szukać :)

P.S. Jestem użytkownikiem punto dopiero od 5 miesięcy. Może znasz jeszcze jakieś fajne tricki :)
  • Poziom 23  
    Jedno co kiedyś zauważyłem (przy dociąganiu samoregulatora w tylnych hamulcach) to że: przy otworzonych drzwiach kierowcy(chyba tylko te otworzone mogą być) 7-8krotne naciśnięcie pedału hamulca ( co pół sekundy naciśnięcie) migną 2 razy światła awaryjne, i gdy czynność się powtórzy jeszcze raz światła migną 1 raz (już nie pamiętam czy powinien być włączony zapłon) ta metoda pozwala na włączenie i wyłączenie funkcji samoczynnego zamykania drzwi przy jeździe (po odpaleniu auta(drzwi pozamykane) 2krotne naciśnięcie hamulca zamyka samoczynnie drzwi) Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Minęło 7 lat - temat zamykam. Dziękuję za udział w dyskusji.