Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana radia cdr2005 w corsie c na nowsze ....

23 Wrz 2010 23:15 3710 1
 • Poziom 10  
  Witam
  Szukam informacji o możliwościach wymiany radia w corsie c z 2003roku (z zamontowanym cdr2005) na nowsze pracujące już na szynie CAN np. cd30MP3 lud cdc40...
  Na forum znalazłem wiele informacji na ten temat, ale w większości z przed paru lat.
  Z tego co udało mi się do tej pory ustalić, ale tez nie na 100% (i tu prosiłbym o potwierdzenie bo różne wersje czytałem) to ze CAN w przypadku radia jest wykorzystywany tylko do komunikacji z wyświetlaczem, czyli mając odpowiedni wyświetlacz będzie można uruchomić...? Dodatkowo sterowanie z kierownicy "komunikuje" się z wyświetlaczem a dopiero stamtąd do radia?

  Tak wiec trochę odgrzewam ten temat bo może komuś jednak udało się uruchomić takie radyjko w "przed CANowej" corsie i mógłby się podzielić ta informacja.

  Oczywiście radyjko które bym opcjonalnie miał zamontować byłoby wymeldowane.

  pozdrawiam, Gawcom
 • Poziom 10  
  Witam,

  sprawa ma się następująco:
  - sprawa fizycznego umieszczenia radia - będzie pasować tylko od vectry czyli bez tego takiego garbu na środku;
  - jest już parę wątków mówiących o tym, że CAN (średniej prędkości) jest używany tylko do komunikacji wyświetlacz-radio-telefon-klima (i oczywiście tak jest);
  - wyświetlacz musisz mieć od Merivy (platforma bodajże s4300), z tego względu że tylko w tym samochodzie sterowanie zespołu wyświetlacz-radio odbywa się sygnałami analogowymi (np. sygnał kluczyka, temperatury zewnętrznej, podświetlenia), w przeciwnym razie te funkcjonalności porostu nie będą działać bo w wyświetlaczach tych (astra/vectra ... ) sygnały te są wysyłane przez magistralę CAN małej prędkości. z tego względu pozostaje zakup oddzielnie wymeldowanego radia oraz wyświetlacza, a później meldowanie ich u jakiegoś speca albo próba tego w ASO.
  - ja aktualnie próbuje coś takiego (CDC40Opera+CID) wstawić do astry-G. jest to droga przez mękę. cały czas napotykam problemy. częściowo przerobiłem panele, podłączyłem elektrykę(kluczyk, sterowanie z kierownicy, podświetlenie, temperatura zewnętrzna, komputer). bez znajomego w aso nie byłbym w stanie ruszyć czegokolwiek.

  jeśli jesteś zainteresowany zobaczyć jak to wygląda to podaj majla, podeślę zdjęcia tego nieskończonego projektu.

  A jeśli chcesz nadal zamontować takie radyjko z wyświetlaczem, to znajomy z ASO mówił, że ma CDC40opera oraz GIDa na zbyciu. pewnie dał by radę dokonać meldowania. opisy złączy gdzieś by się znalazły.