Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARDO A600 cieknie z pojemnika na proszek jak to naprawić

24 Wrz 2010 08:51 2713 4
 • Poziom 1  
  Witam mam problem z pralką ARDO A600 nie jest to nowy model ostatnimi czsem zauważyłem wodę pod pralką ewidentnie gdzieś cieknie, więc ją rozebrałem i zauważyłem jak nabiera wody do szufladki z proszkiem to zaczyna przeciekać z boku bo pojemnik ma taki otwór skierowany na lewą część obudowy nie wiadomo po co proszę o pomoc co to może być przyczyną i jak to naprawić.
 • Poziom 2  
  Witam, jak wyjmował pan pojemniczki na detergenty?
 • Poziom 12  
  trza by sprawdzić wąż harmonijkowy łączący to coś gdzie wchodzi ta szufladka a bębnem, być może pęknięty
 • Poziom 2  
  Witam. Jeśli chodzi o ten model pralki, mogę powiedzieć, że wyciek na 80% następuje w tylnej części szuflady, konieczne będzie czyszczenie z nie do końca rozpuszczonego proszku i być może tani i mało fachowy, ale za to skuteczny i dość trwały sposób zaklejenia miejsca wycieku silikonem wysokotemperaturowym. To najtańsze rozwiązanie problemu. Jeśli faktycznie wyciek następuje z tylnej części szuflady to koniecznie trzeba go usunąć, gdyż woda z odrobiną detergentu lubi w tych pralkach kapać na silnik, czego efektów nie muszę wyjaśniać.
 • Specjalista AGD
  Silikon na pewno puści bo to jest taki rodzaj plastiku niespecjalnie przyjmujący silikon (ABS).Najlepsze wyjście to wymontować pojemnik,rozebrać go z zaczepów , zanurzyć jakiejś chemii,poprawić czyszczeniem ręcznym szczególnie kanały i otwory , złożyć ,zamontować do pralki i powinno być ok.