Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WROCŁAW - grupa hobbistów (ATMEGA)

betoven 24 Sep 2010 10:38 1619 2
 • #1
  betoven
  Level 12  
  Witam.

  Orientujecie się czy we Wrocławiu istnieje jakaś grupa ludzi, znajomych, którzy wspólnie zajmują się budowaniem różnych „zabawek” z udziałem ATMEGA ? Nie mam tutaj na myśli jakiś dużych kół naukowych rodem z Politechniki Wrocławskiej takich jak KoNaR, ale raczej kogoś, kto tak jak ja ma więcej pomysłów niż czasu na ich realizację. Przy odrobinie szczęścia i kompromisu można pracować razem nad projektem, wymieniać się doświadczeniami i dzięki temu zaoszczędzić czas. Szukam istniejącej już grupy, lub chętnych aby taką grupę utworzyć.
 • #2
  McMonster
  Level 32  
  Jeśli masz na myśli coś w rodzaju hackerspace (Google powie więcej), to w Polsce jest udokumentowana jedna taka grupa tworząca się dopiero w Warszawie. Ja chętnie bym się przyłączył do tworzenia hackerspace, na ile by mi wolny czas pozwalał, ale ja jestem bardzo początkujący w elektronice, a do tego już pomagam przy tworzeniu kolejnego koła na PWr właśnie.
 • #3
  betoven
  Level 12  
  No proszę a jednak ktoś się zainteresował :)

  To może kilka słów wyjaśnień, ja jestem dobry z programowania... głównie w jawie, ale w C++ też dobrze sobie radzę. Elektronika to moja pasja z młodych lat (technikum), z którą się kiedyś pożegnałem pod koniec studiów (PWR rocznik 2001). Ostatnio jednak postanowiłem zobaczyć co ciekawego słychać w świecie uC i okazało się że czasy 'pięćdziesiątki jedynki' dawno już minęły, a w zamian jest tani dostęp do naprawdę fajnych zabawek (wyświetlacze, uC, kamerki, RC, silniki krokowe, akcelerometry i pewnie jeszcze długo bym tak mógł wymieniać....)

  Problem polega jednak na tym, że tych fajnych rzeczy do opanowania jest więcej niż posiadam czasu... Jestem przekonany, że jest dużo ludzi, którzy mają podobny problem. Pomyślałem, że może poszukać ludzi, którzy będą chcieli, tak jak ja zrobić od czasu do czasu np. samochodzik zdalnie sterowany nunczakiem z wii z kamerą od gameboya i wyświetlaczem z nokii 6100 :) Mają więcej takich ludzi do współpracy zamiast czekać na końcowy efekt rok, mamy taki samochodzik w 3 miesiące (prosty przykład), a do tego możemy się podzielić wzajemnie wiedzą.

  Myślę, że nie ma znaczenia czy ktoś jest lepszy, czy gorszy z czasem poziom powinien się wyrównać, a nie wierzę, że nie znasz czegoś czym się możesz podzielić.

  Zapraszam kolejnych chętnych w takim razie. Spotkanie fizyczne będzie raczej niezbędne, więc niestety szukam kontaktów z Wrocławia.