Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-TC 170 W. Nie reaguje na klawiaturę.

24 Wrz 2010 16:24 1709 9
  • Poziom 10  
    Mój telefon po załączeniu przycisku FLASH włącza się na chwilę i gaśnie.Nie reaguje na klawiaturę.Można w nim regulować za pomocą Loud/RINGER siłę głosu.Można przełączać na wybieranie impulsowe lub tonalne.Bateria jest dobrze naładowana i po powieszeniu na bazie zapala się dioda IN USE/CHARGE.Niestety nie reaguje również na przycisk poszukiwania słuchawki HANDSET LOCATOR.Proszę o pomoc w ustaleniu usterki.Będę wdzięczny za porady i wskazówki.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Sprawdź czystość styków. Środkowy automatycznie komunikuje się z bazą po każdorazowym położeniu słuchawki. Jeżeli to nie pomoże, to podłącz na próbę inny zasilacz, ale uważaj na polaryzację, bo te telefony mają ją odwrotną niż większość innych.
    Czy telefon reaguje na przycisk Talk? Jeżeli nie to wypadałoby sprawdzić tez czystość klawiatury.
  • Poziom 10  
    Dzięki za pomoc.Po oczyszczeniu styków telefon O.K. Wcześniej styków nie czyściłem ponieważ akumulator się ładował i zapalała kontrolka po powieszeniu słuchawki.Dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam
  • Pomocny dla użytkowników
    Te styki działają tak, że są rozłączane od bazy, gdy nie ma słuchawki na niej. To taki "patent" stosowany swego czasu w telefonach Panasonica. Często zachodzi w końcu konieczność zmostkowania (obejścia) tych styków krótkimi kabelkami, bo ten brak styku daje się w końcu we znaki. Póki co to miałeś tylko lekko zabrudzone styki (te widoczne), ale w końcu kiedyś warto będzie zrobić w/w mostki.
  • Poziom 10  
    Czy mógłbyś napisać bardziej szczegółowo które styki i jak połączyć.W bazie styki mają napięcie ok.9V .Jeden plus i dwa minusy.Więc nie bardzo rozumiem jak to zmostkować żeby nie zrobić zwarcia.
    Mostkujesz tylko płytkę drukową z zewnętrznymi stykami. Inaczej mówiąc robisz skróty. Pomijasz sprężynki i styki, które normalnie bez słuchawki nie maja przejścia.
    Otwórz bazę, weź omomierz i sprawdź (bez prądu) drogę między płytka drukowana a stykiem. Zrozumiesz wtedy o co mi chodzi.

Chodzi o to, że w większości aparatów jakieś kabelki łączą druk z blaszkami na obudowie. Firma Panasonic w tym (i podobnych modelach) aparacie zrobiła dodatkowe styki, które to podczas gdy nie ma słuchawki na bazie, odcinają drogę ciągłości obwodów ładowania i przekazywania kodów. To zupełnie niepotrzebny "gadżet", który po pewnym czasie robi tylko sporo kłopotów.
  • Poziom 10  
    Zrozumiałem co mam zrobić.Taka odpowiedż jest wystarczająca dla mnie.Potrafie posługiwać się miernikiem i lutownicą.Jeszcze raz dzięki za pomoc.Pozdrawiam
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    zybex napisał:
    Firma Panasonic w tym (i podobnych modelach) aparacie zrobiła dodatkowe styki, które to podczas gdy nie ma słuchawki na bazie, odcinają drogę ciągłości obwodów ładowania i przekazywania kodów. To zupełnie niepotrzebny "gadżet", który po pewnym czasie robi tylko sporo kłopotów.

Raczej wymóg bezpieczeństwa by w przypadku (np remont w mieszkaniu) połączenia przewodów linii telefonicznej z przewodami sieci energetycznej 230V niebezpieczne napięcie nie pojawiło się na zaciskach ładowania.

Jednak w TC 170 nie ma styków odcinających. Tam zwykle dochodzi do zabrudzenia styków lub do pogorszenia przewodzenia wewnątrz zespołu styków - na sprężynkach. Wystarcza wówczas środek chemiczny usuwający nalot np Kontakt 60.
    Być może ten model nie ma tych styków rozłącznych, o których pisałem. Jeżeli mierzysz napięcie na stykach bez słuchawki, to nic nie musisz przerabiać. Wystarczy przeczyścić styki od czasu do czasu.

W.P. napisał:

Raczej wymóg bezpieczeństwa by w przypadku (np remont w mieszkaniu) połączenia przewodów linii telefonicznej z przewodami sieci energetycznej 230V

No i jak teraz to się ma do powyższego stwierdzenia? Firma Panasonic naraża użytkowników aparatu KX-TC170 na porażenie prądem? :D
    Widać, przyszli po rozum do głowy. Lepiej późno niż wcale. :wink:
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    zybex napisał:

No i jak teraz to się ma do powyższego stwierdzenia? Firma Panasonic naraża użytkowników aparatu KX-TC170 na porażenie prądem? :D
    Widać, przyszli po rozum do głowy. Lepiej późno niż wcale. :wink:

No nie do końca tak.
    Seria TC 160, 162, 165, 170 (modele z 1997 r.) miała obwody wejściowe odseparowane od linii telefonicznej transformatorem (obwód rozmówny) i transoptorami (sygnał wywołania i załączanie do linii).
    Zatem nie było potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia.

W późniejszych rozwiązaniach (np KX-TC1000, 1400, 1040, 1500 etc) całość układu elektrycznego aparatu była na potencjale linii telefonicznej. Stąd zrodził się problem odseparowania wystających styków. Pojawiły się nieszczęsne odłączniki.