Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Bartar nie słychać foni

24 Wrz 2010 16:31 3339 13
  • Poziom 13  
    Koledzy
    Kupiłem mieszkanie w którym byl zdemontowany unifon Klatka 10 lokatorów . Dokupiłem Unifon Bartar i mam nastepujacy problem.
    Dzwonek slysze ,po podniesieniu słuchawki odryglowuje zamek jednak nie słychac foni w obu kierunkach a jak słychac to bardzo cicho. Napiecie jakie mam na kablach to 4 V DC w momencie jak Unifon jest odlaczony.
    Prosze o jakas sugestie w tej sprawie.
    Pozdrawiam i dziekuje
  • Pomocny dla użytkowników
    Unifon Bartar (firmy Cyfral) ma tylko dwa kabelki do podłączenia (podobnie jak telefon stacjonarny). W telefonie stacjonarnym możesz podłączyć kabelki dowolnie, bo aparat sam sobie "ustawia" polaryzację. Tu nie masz tej możliwości. Jeden kabelek to masa (czyli minus) a drugi to zasilanie (czyli plus). Jeżeli jest coś nie tak, to znaczy że kupiłeś uszkodzonego Bartara albo wina jest po stronie centralki.
  • Poziom 13  
    Czy napięcie 4VDC jest poprawnym napięciem?
    Niestety tego ci nie powiem, bo nigdy nie miałem do czynienia z tego typu domofonami. W wielu innych napięcie jest znacznie wyższe, bo przekracza 10V, ale to zupełnie inne systemy i zasada działania.
    Najlepiej jakbyś zmierzył napięcie u sąsiada. Na mój gust jest ono dużo za niskie.
    Patrząc na schemat ideowy tego unifonu widać w nim diody Zenera 7,5V, czyli napięcie musi być wyższe od nich. Prawdopodobnie powinno ono być w granicach 12V.
  • Poziom 27  
    4V to stanowczo za mało dla Cyfrala.
    Skąd wiesz że to ma być unifon Bartar?
  • Poziom 13  
    Witam
    Skad wiem ze to ma byc bartar? Bo po zamontowaniu TCL nic nie dziala nawet wywyolanie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Nie wiem jaką masz obudowę, ale gdzieś powinien być dostęp do potencjometru regulacji głośności (w unifonie).
    Napięcie powinno oscylować w granicach 8 10V.
    Fabryczne ustawienie może być niewłaściwe dla zaniżonego napięcia, ale lepiej byłoby znaleźć powód dla którego jest tak małe.
  • Poziom 13  
    Moze ktos z z kolegów ma schemat centralki TD-6B cyfrala? chetnie bym spojrzał
  • Poziom 27  
    rrafalek napisał:
    Moze ktos z z kolegów ma schemat centralki TD-6B cyfrala? chetnie bym spojrzał

Proponuję kontakt z producentem.
  • Poziom 13  
    Witam
    Na calej lini jest 4v mierzylem w centalce ale problem jest u wszystkich ze słychac bardzo cicho w obu kierunkach ,ten sam efekt osiagnolem u siebie.
    Domofon wyglada tak:
    Domofon Bartar nie słychać foni
    No to problem został rozwiązany. Ty masz dobrze przyłączony swój unifon. Reszta to już nie twój problem. Wystarczy zgłosić komu trzeba i po sprawie.
  • Poziom 13  
    Problem nie do końca został rozwiazany bo to jest wspólnota a domofon byl zakładany za czasów spółdzielni mieszkaniowej i nie ma wlasciciela a kazdy ma wszystkow d...... Powiedziano mi jak panu przeszkadza to moze pan sobie sam to naprawić. Przypominaja sie czasu PRL..u ale sam nic nie zrobie.