Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja w renault safrane

Krisartt 18 Wrz 2004 17:13 1612 3
  • #1 18 Wrz 2004 17:13
    Krisartt
    Poziom 10  

Mam problem z klimatyzacją w renault safrane.Objawy są następujące, otóż po włączeniu klimatyzacji i ustawieniu temperatury na minimum z dysz wylotowych powierza wydmuchiwane jest letnie powietrze zamiast zimnego. Dodam jeszcze, że moduł elektroniczny jest sprawny (był sprawdzany), po załączeniu testów diagnostycznych dla w/w modułu nie sygnalizuje on żadnych błędów, załącza się również kompresor oraz wentylatory przy chłodnicy. Czynnik chłodzący również w instalacji jest ponieważ inaczej nie załączył by mi się kompresor, wycieków nigdzie nie widać a i połączenia oraz przewody popękane lub inaczej uszkodzone nie są. Całość instalacji była czyszczona i napełniana na początku lipca i pracowała poprawnie do początku września. Wspomnę jeszcze, że po załączeniu układu jest również wyczuwalna wyraźna zmiana temperatury na zaworze rozprężającym, jego obudowa staje się wyraźnie zimniejsza. Czujniki temperatury są sprawne i układy automatycznej regulacji temperatury funkconują prawidłowo. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, będę wdzięczny za konstruktywną pomoc.

0 3
  • #2 18 Wrz 2004 21:01
    pelek
    Poziom 20  

sprawdż cięgło i klapę od przełącznika zimnego i ciepłego powietrza .jeżeli klapa się zacieła tonici ze sterowania

0
  • #3 18 Wrz 2004 21:02
    pelek
    Poziom 20  

sprawdż cięgło i klapę od przełącznika zimnego i ciepłego powietrza .jeżeli klapa się zacieła to nici ze sterowania

0
  • #4 19 Wrz 2004 11:49
    Krisartt
    Poziom 10  

Dziekuję PELEK za podpowiedź, oczywiście sprawdzę ale przy okazji mam kolejne pytanie. Gdzie znajdę to "cięgło" oraz "klapę" i jak tam się dostać? Poza tym czy przy zaciętej klapie układ sprawnie regulowałby wyższe temperatury np. 22 stopnie? Po ustawieniu na sterowniku temperatury 22 stopnie wydmuchiwane jest momentalnie ogrzane powietrze, zwiększa się również intensywność pracy wentylatora wewnętrznego, oczywiście do momentu gdy żądana temperatura zostanie osiągnięta. Później automatyka tak steruje układem aby nastawiona temperatura była utrzymywana i jest utrzymywana.

0