Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka LG GR-359SQ nie chłodzi

24 Wrz 2010 19:24 4737 10
  • Poziom 2  
    Mam problem z lodówką , agregat słychać ,że pracuje w zamrazalniku czuć nawiew powietrza , co pewien czas słychać jakieś pstryknięcie a lodówka nie chłodzi inie mrozi. Cała zawartość lodówki nadaje się do kosza.Proszęo pomoc . POZDRAWIAM
  • Poziom 17  
    termostat sprawdzony
  • Poziom 39  
    Tzn. jak słychać to pstryknięcie, to się wyłącza?
    Czy też idzie cały czas i brak chłodzenia?
  • Poziom 2  
    pokrętło przekręciłem ponizej minimum i ręcznie wyłączyłem swiatło w lodówce bez zamykania drzwi garegat i nawiew powietrza działały cały czas .Po włączeniu światła przy otwartycc drzwiach lodówka wyłączała się.

Dodano po 2 [minuty]:

pstrykanie nie powoduje wyłączenia łodówki,która słychać ,że pracuje a nie chłodzi
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jak dla mnie, to uciekł gaz, albo poszło coś w kompresorze (płyty) w co wątpię.
    Jeśli nie mrozi komora dolna, ani nie chłodzi górna.
    Śmieszy mnie ta historia ze światłem. Pewno jakiś sterownik się na tym opiera.
    Naprawa tego, może kosztować do 600zł, tak pobieżnie.
    Zależy gdzie jest nieszczelność.
    Zawezwij mechanika.
  • Poziom 2  
    Serdeczne dzięki za pomoc. Kwota 600Zl nie poprawila mi humoru ,ale jak mówi przyslowie " płać i płacz". POZDRAWIAM
  • Poziom 39  
    Tzn. taka cena, gdy walniety parowacz, lub rura wewnatrz obudowy, jeśli nieszczelnośc jest na widoku z tyłu, to naprawa tańsza o połowe, albo wiecej.
    Jednak trzeba wiedzieć, że tego typu lodówki, to 10 lat pracy i cmentarz.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Jeśli ubytek gazu to kup nową .Bo jeśli ci uzupełnią gaz i nie sprawdzą szczelności układu to po czasie gaz i tak się ulotni a z nim 600 zł
  • Poziom 39  
    kruszyna 2 napisał:
    Jeśli ubytek gazu to kup nową .Bo jeśli ci uzupełnią gaz i nie sprawdzą szczelności układu to po czasie gaz i tak się ulotni a z nim 600 zł

Tak źle to nie jest kolego, dobicie gazu to 30 - 50 zł (przykład wirtualny), ale tego nikt nie robi, robi się próbę szczelności i daje rękojmię na znalezioną i zatkaną i dziurę.
  • Poziom 17  
    Tak jeśli chłodniarz będzie uczciwy i wykona w/w czynności .Chodziło mi oto aby kolega wiedział że trzeba tak tą czynność wykonać.
  • Poziom 2  
    Przyczyną awari była uszkodzona sprężarka. Naprawa kosztowała by ponad 600
    PLN. Po konsultacji z kilkoma serwisami postanowiłem kupić nową lodówke.