Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ELEKTROLUX EW 952 S- problem z odpompowaniem wody.

24 Wrz 2010 22:09 2177 3
  • Poziom 8  
    Witam!!!

Od paru lat korzystam z usług pralki ELEKTROLUX TYP EW 952 S.Niedawno zaczęły się problemy z odpompowywaniem wody z bębna. Po oczyszczeniu gumowych rurek z kamienia i innego "świństwa" praca pralki wróciła do normy z jednym mankamentem. Teraz odpompowuje wodę bardzo długo co doprowadza mnie do szewskiej pasji.Czasami potrafi wyciągać wodę ok.10 min. chociaż wody tam już dawno nie ma.Słyszałem, że cyklem pracy pompy wody sterują "jakieś" czujniki czy termostaty, tylko nie mam pojęcia gdzie one się znajdują a chciałbym ja wymienić lub naprawić ( o ile się da). Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc w tej kwestii? A może problem leży w czym innym? Proszę o radę za którą będę bardzo wdzięczny.:cry:
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Termostat kontroluje temperaturę, do poziomu wody w pralce służy hydrostat. Jest on umieszczony w pralce w górnej części pralki i od niego prowadzi elastyczny wężyk do dołu bębna. Warto byłoby zdjąć go na samym dole i oczyścić wężyk jak i króciec do którego jest podłączony- może być przytkany lub zarośnięty kamieniem. Może pomoże w przywróceniu pralce młodości zastosowanie odkamieniacza.
  • Poziom 8  
    Dzięki serdeczne Zynagra.
    Zastosowanie odkamieniacza pomogło,i pralka zaczęła pracować normalnie.
    Sorry że tak długo nie odzywałem się ale miałem problemy z siecią i nie mogłem korzystać z neta.
    Dlatego jeszcze raz wielkie dzięki. :D