Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite Pro 6000 i 6100 - różnice

golishaq 24 Sep 2010 23:05 1738 3
    golishaq
    Level 10  
    Mam do zrobienia laptopa (Toshiba Satellite Pro 6100. W laptopie tym wyłamany jest zupełnie zawias z lewej strony do tego stopnia że głośnik wisi swobodnie na przewodzie. Ogólnie zawiasy same w sobie są już do niczego - matryca opada pod swoim ciężarem. Ponadto klawiatura ma ubytki w klawiszach więc też można by ją wymienić. Znalazłem na Allegro podobny model laptopa: http://allegro.pl/toshiba-satellite-pro-6000-m101-i1241415796.html który posiada obudowę, klawiaturę i zawiasy w akceptowalnym przeze mnie stanie. Czy mogę swobodnie przeprowadzić przeszczep zawiasów i elementów obudowy? (kawałek górnej części kadłubka przy głośniku się wykruszył) Czym różnią się te laptopy? Klawiaturę wiem że będę mógł wykorzystać. Czy mocowanie/montaż zawiasów, kadłubka bądź innych elementów będzie pasować? Czym różnią się modele 6000 i 6100 dokładniej? Toshiba Satellite Pro 6000 i 6100 - różniceToshiba Satellite Pro 6000 i 6100 - różniceToshiba Satellite Pro 6000 i 6100 - różniceToshiba Satellite Pro 6000 i 6100 - różnice
    radzio2202
    Level 12  
    Będzie pasować - różnią się specyfikacją obudowy i zawiasy są takie same
    golishaq
    Level 10  
    Informacja dla potomnych! Laptopy różnią się niektórymi elementami, należy zwracać uwagę na wielkość matrycy przy przekładaniu zawiasów pomiędzy laptopami. SP6100 ma matrycę wielkości 14.1" a SP6000 15.2" ( w moim przypadku tak było). Wiąże się to z mocowaniem zawiasów po stronie matrycy. Całe szczęście że inwertery i taśmy są (prawie) takie same. Po małym miksie udało mi się wmontować całą górę z Tośki SP6000 do SP6100 (różnica w złączu płyty głównej).
    Cov.
    Level 14  
    Z tego co ja wiem Toshiba SP 6000 jest bez grafiki zewnętrznej (zintegrowana na mostku północnym) a Toshiba SP6100 jest z grafiką zewnętrzna wpinana na płytę główna, wiec nie wiem czy obudowa bedzie pasowac.