Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DMDE widzi pliki ale po odzyskaniu nie czytelne ...

24 Wrz 2010 23:09 2370 9
  • Poziom 12  
    Witam
    Posiadałem komputer z 3 dyskami po 500 GB i niestety pewnego dnia płyta główna Asus wraz z środkowym dyskiem uległa awarii. No i pojawił się problem bo po podłączeniu dwóch pozostałych dysków 500 GB dyski nie są w ogóle widoczne w Windowsie. Za to są widzialne w DMDE, podczas próby skanowania NTFS widzę wszystkie katalogi i pliki ale niestety po odzyskaniu plik nie czytelny... nie jestem wstanie nawet stwierdzić czy był jakiś RAID czy nie ponieważ zestaw taki zakupiłem gotowy w takiej konfiguracji i pracował na nim pracownik, no i działał bez żadnych problemów ...
    Przesyłam pierwsze 1024 sektorów z każdego dysku i bardzo proszę o pomoc jak mógłbym odzyskać jakiekolwiek dane z tych dysków !?

z góry wielkie dzięki za pomoc
  • Poziom 12  
    na wstępie dzięki za zainteresowanie ...
    RAID0 to raczej nie jest bo dyski mają taką samą wielkość być może jakiś inny tylko co to mogło być na 3 dyskach dodam że środkowy całkowicie padł ... no i niestety płyta główna więc też nie jestem wstanie odpalić jej i zobaczyć ...
    Może coś Ci pomoże widok partycji w DMDE, aha i są to dyski Seagate 500 GB (podobno ten problem w nich bardzo często występował) ??
    Dodaję jeszcze 2048 sektorów z każdego dysku bo była zainstalowana Vista !!

• Poziom 12  
    udało mi się uruchomić płytę główną na której powstało uszkodzenie dysków i po podłączeniu pokazuje takie coś niestety 1 z dysków nie jestem wstanie uruchomić podłączenie go powoduje zawieszenie komputera !!
    Mam nadzieję, że to coś pomoże przesyłam zdjęcie:
  • Specjalista HDD Recovery
    Masz RAID 0 z dwóch dysków i 3 ci poza RAID.
    Cytat:
    RAID0 to raczej nie jest bo dyski mają taką samą wielkość być może jakiś inny tylko co to mogło być na 3 dyskach dodam że środkowy całkowicie padł ... no i niestety płyta główna więc też nie jestem wstanie odpalić jej i zobaczyć ...

Jeden z dysków RAID-a 0 padł
    Dysk prawdopodobnie ma pojemność 0 .

Po naprawie SA tego dysku RAID 0 powinien być prawidłowo widoczny.
    Było już o tych dyskach i ich uszkodzeniach. Potrzebny terminal.
  • Poziom 12  
    1. no nie zgodzę się z Tobą do końca bo jeśli 3 dysk byłby poza RAIDEM to dane mógłbym bez problemu zgrać z niego, a jest także niedostępny ??

2. druga sprawa na zdjęciu pokazuje RAID0(Strip) i SIZE: 1397.3GB więc z dwóch dysków 500GB nie mógł być taki RAID o takiej pojemności ... (a są to 3 dyski po 500GB).

3. Jeśli chodzi o ten dysk to on tak padł, że wiesza całego kompa na biosie nawet go nie widzi ... więc przypuszczam, że awaria jest poważniejsza !!

4. Rozumiem, że mając 1 dysk z RAIDA a drugi uszkodzony to danych nie jestem wstanie odzyskać ??
  • Specjalista HDD Recovery
    1. Wpis na jednym dysku wskazuje że był RAID (Member DISK (0)) czyli dysku 0 . Non-RAID Disk to dysk to dysk z nie RAID-owym wpisem. Wpis ID 0 FOMALMAUT RAID0(Stripe) 128KB pasek 1397.3 GB Filed świadczy o tym że jakiś RAID jest rozpoznawany.

2. Jeśli był z 3 dysków to mógł
    3. Awaria jest standardowa dla tego dysku wystarczy go naprawić to standardowa usterka dla tego dysku z serii 7200.11 : Poczytaj
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1368989.html
    Rozwiązanie
    4. Dobrze rozumujesz ale dotyczy to RAID 0

Na początku należy odzyskać dysk uszkodzony co jest możliwe i wtedy okaże się cała prawda o dyskach. A stan rzeczy wróci do normy i będzie wszystko można sprawdzić. Potem dopiero można wziąć się za resztę.
  • Poziom 12  
    1. powiem tak ... dysku nie dam rady sam naprawić bo nie mam do tego odpowiednich narzędzi i wiedzy ... ale z tego co widzę Ty jesteś wstanie (proszę jeśli można przesłać mi na e-mail tel. lub Two e-mail) !!

2. i rozumiem, że jeśli dysk już nie działa to aktualizacja nic już nie da !! a może jedynie zaszkodzić ??
  • Poziom 12  
    uszkodzony dysk został naprawiony przez "migol21" polecam szybko sprawnie i bez problemu ... :-) po otrzymaniu dysku już troszkę zabawy w programie, postawienie RAID na nowo oczywiście za pomocą oprogramowania i wsyztskie dane zostały odzyskane a dysk dalej działa bez problemu !!