Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-300, Paski na wydrukach (tytuł edytowany).

motykami 25 Wrz 2010 08:23 4803 6
  • #1 25 Wrz 2010 08:23
    motykami
    Poziom 18  

Witam, zakupiłem drukarkę jak w temacie (Samsung CLP-300) w stanie niewiadomym (drukarka przywieziona z wystawki...).

Drukarka ma komplet starych (oryginalnych) tonerów, wszystko wygląda na kompletne, po podłączeniu do sieci coś tam się dzieje i po chwili diody od poszczególnych kolorów mrugają po kolei (taki jakby wąż świetlny od lewej do prawej), natomiast dioda stanu świeci cały czas na zielono. Drukarka w takim stanie cały czas kręci (tak jakby drukowała, lub chciała wyrzucić papier ze środka), taki stan trwa cały czas, czekałem około minuty i nic, cały czas to samo. (Ponadto słychać charakterystyczne dla laserówek dźwięki, jakby chciała drukować, no i drukarka się grzeje.

Po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku na drukarce dioda stanu zaczyna również mrugać, tak jakby chciała wydrukować stronę testową, ale nic więcej się nie zmienia.

Co to może być ? Czy drukarka jest uszkodzona ?

Dodam że nie mam pojęcia jaki jest stan tonerów, drukarka nie była również czyszczona, ani nic. Po prostu podpinałem ją tak jak ją dostałem.

Szukałem odpowiedzi na moje pytanie na forum oraz w instrukcji ale nic konkretnego nie znalazłem.

Proszę o wszelkie rady.
    Pozdrawiam, motykami.

0 6
  • #2 25 Wrz 2010 08:30
    leeart

Poziom 34  

Zainstaluj smartpanel tam będą wyświetlać się stany drukarki i sprawdzisz stan tonerów. Bo mi się wydaje że masz brak toneru .

0
  • #3 25 Wrz 2010 09:59
    lopez@
    Poziom 13  

Witam.
    Jeśli by miał brak tonerów to drukarka by zasygnalizowała diodą od poszczególnego koloru jego brak.
    Najpierw masz rację niech zainstaluje smart panel ,poczekamy co napisze.

0
  • #4 25 Wrz 2010 10:12
    motykami
    Poziom 18  

Witam, a więc tak:

Drukarka po gruntownym wyczyszczeniu (odkręciłem plastiki i wyczyściłem wszystko odkurzaczem, oraz kompresorem (wszędzie było mnóstwo toneru), opróżniłem zbiorniczek na stary toner (był pełny)) Drukarka zaczęła działać.

Tzn. po włączeniu diody mrugają tak jak wcześniej ale po chwili zapala się zielona dioda Statusu i drukarka jest gotowa do druku. Po wydrukowaniu strony testowej z drukarki druk niestety jest w paski, tzn. kolor czarny drukuje ładnie, niebieski (Cyan) również ładnie, ale resztę kolorów (Magenta i Yellow) są na papierze paski.

Wydrukowałem również stronę "diagnostyczną" na której są dane co do ilości wydrukowanych stron i poziomu toneru. Wrzucę ją za chwilę na forum.

Tonery na moje oko był kombinowane/regenerowane, czarny toner wygląda na zamiennik. A tonery kolorowe posiadają nowe chipy (widać że są one demontowalne i były wkładane nowe).

Zaraz ściągnę sterowniki do tej drukarki (Smart Panel już mam ściągnięty ponieważ posiadam inną laserówkę Samsunga). Sprawdzę również jak drukuje w kolorze czarnym jak i poszczególnych kolorach.

Dziękuję za wszelkie rady, i teraz proszę o poradzenie jak najlepiej przywrócić tą drukarkę do normalnego użytku.

Głównie zależy mi na drukach czarno-białych i tutaj mogę wydać ciut więcej kasy na toner czarny. Natomiast kolory chciałbym zrobić po najniższych kosztach ale też bez przesady (druk ma być możliwy i jakość do przyjęcia, ale nie zależy mi na ilości kopi do zrobienia, w kolorze drukuje bardzo mało (prawie w ogóle).

Proszę o porady czy w drukarce należy wymienić coś jeszcze prócz tonerów, no i poradzenie jakie tonery wchodzą w grę (na alledrogo widziałem zestaw tonerów do tej drukarki 3 kolory + czarny za około 120-130zł - Czy taki zestaw jest cokolwiek wart ? Czy warto dołożyć troszkę kasy i kupić coś lepszego ?)

Pozdrawiam i proszę o porady, motykami.

edit:
    -------------------------------------------------------------------
    A więc tak: Zainstalowałem drukarkę, i drukarka działa.
    Smart panel wyświetla że najmniej jest toneru Purpurowego, natomiast pozostałe kolory są bliskie połowy, a toner czarny jest prawie pełny.
    Z tym że ja bym się tymi wskazaniami nie sugerował, bo o ile wiem ilość toneru określa w tej drukarce chip w tonerze a chipy te prawdopodobnie były wymieniane w kolorowych tonerach. Ale toner czarny wygląda na zamiennik który nie był kombinowany.

Tyle że drukarka nadal robi linie na drukach, które widać na poniższych zdjęciach:
    Samsung CLP-300, Paski na wydrukach (tytuł edytowany). Samsung CLP-300, Paski na wydrukach (tytuł edytowany).

Proszę o porady co mogę zrobić z tym problemem, na razie chcę osiągnąć dobrą jakość druku w kolorze czarnym (bo toner czarny jest prawdopodobnie prawie pełny).
    Proszę o konkretne rady co mam wymienić/wyczyścić i jak to zrobić.

Pozdrawiam i czekam na rady, motykami.

0
  • #5 27 Wrz 2010 19:07
    lopez@
    Poziom 13  

Witam.
    Więc najlepiej podejść do diagnostyki podstawiając inny imaging unit-zespół w którym umieszczone są tonery.
    Wygląda na to że tonery są źle dopasowane do modelu.
    Podstawienie imaging unit zapewni cię że po stronie tego elementu jest wina.
    Jeśli masz chęci możesz rozkręcić starą jednostkę w niej się mieszczą 4 moduły deweloperów dla każdego koloru jeden.Obracając wałkiem magnetycznym modułu wymontowanego z imaging unitu zobaczysz jak toner rozkłada się na nim.Możesz każdy moduł dokładnie wyczyścić odkręcając metalową listwę nad wałkiem magnetycznym.
    Powodzenia.

0
  • #6 23 Sty 2013 23:52
    kasica1
    Poziom 2  

Samsung CLP-300, Paski na wydrukach (tytuł edytowany). witam, kupiłam niedawno drukarkę samsung clp 300 i mam pytanie jak wydrukować tę stronę cmyk, dzięki za odpowiedź, pozdrawiam

0
  • #7 24 Sty 2013 09:35
    leeart

Poziom 34  

Należy zrobić sobie taką stronę np. w Paint lub jakimś innym programie i wydrukować. Drukarka sama w sobie nie ma takiej strony.

0