Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

A4, Audi 95r montaz elektrycznych szyb na tył

25 Wrz 2010 09:30 6776 6
  • Poziom 9  
    mam taki oto problem mam elektryczne szyby ale tylko z przodu i chciałbym zamontowac je równiez z tyłu czy mógłby mi ktos powiedziec co mam do tego dokupic i jak to zrobic?? z góry uprzejmie dziekuje za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Musisz dokupić prowadnice z silniczkami,wiązki kabli(chyba 7 przewodów w wiązce),nowe boczki lub sam w starych wytniesz otwory na przełączniki,no i same przełączniki.Czytałem gdzieś że można przerobić prowadnice.Co do kabli.Bardzo mało wychodziło Audi z przygotowanymi wiązkami kabli w drzwiach tylnych,dlatego albo sam wykonasz albo kupisz.Ja bym Ci polecił podjechać na jakiś szrot samochodów i tam kupić wszystko,może być po jakimś angolu(będzie pewnie taniej).Poszukam w swoich zbiorach i zamieszczę póżniej schemat z rozpiską pinów w kostkach.Zapomniałem też dopisać o wymianie przełączników w przednich drzwiach oraz o zaślepkach w miejsce korbek,jeżeli nie zmienisz boczków.Napisz czy masz moduł komfortu.Czeka Cię wtedy adaptacja przez vaga.Koledzy, robiłem to dość dawno i wszystkiego nie pamiętam.Jeżeli coś napisałem żle ,to proszę o poprawienie mojej wypowiedzi,ale myślę że chyba jeszcze sklerozy nie mam :D Sprawdzę na forum a4-klub.pl ,może będą jakieś pomoce naukowe :D
  • Poziom 9  
    o cholerka widze ze tu wyższa szkoła jazdy no ale wszystkiego trzeba w życiu spróbować. szczerze mówiac to nie wiem o co chodzi z tym modułem skad to moge wiedzieć??
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Jeżeli masz moduł komfortu,to powinieneś mieć aktywną funkcję domykania szyb z przodu.W zależności jaki masz kluczyk,to albo samym kluczykiem zamykasz drzwi i ponownie przytrzymujesz kluczyk i wtedy zostaną domknięte szybki.Jeżeli masz zamykanie drzwi z pilota,to przytrzymujesz guzik zamykania drzwi jakieś 3 sek. i tez domyka szybki.Możesz tej funkcji nie mieć aktywnej.Jeżeli ją posiadasz to wtedy przy montażu tylnych silniczków musisz podłączyć wszystkie (chyba 7 kabelków),aby działało domykanie.Samo ustawienie jest w moduł komfortu (46) -> adaptacja (10) -> kanał 62.Podobnie działa też opcja z szyberdachem.Zapomniałem o otwieraniu szybek.Nie wszystkie modele miały działający moduł w drugą stronę(otwieranie szybek).Można jeszcze ustawić aby zamki w drzwiach i klapie bagażnika zamykały się automatycznie po ruszeniu (przekroczeniu 15km/h), a następnie po zatrzymaniu, zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka otwierały się.Znalazłem tak jak pisałem rozpiskę pinów z forum Audi.Jeżeli nie masz modułu komfortu to nie musisz wszystkich kabelków podłączać.

Przód lewy (kierowcy)
    Kostka czerwona 6 pinowa
    pin
    1 plus po zapłonie (podtrzymywany czasowo przez ori przekaźnik)
    2 domykanie (masa) funkcja komfort
    3 plus - stały
    4 masa - stały
    5 plus po kluczyku
    6 otwieranie (masa) funkcja komfort

Przód lewy (kierowcy)
    Kostka niebieska 10 pinowa
    pin
    1
    2 zamykanie prawy przód (pasażera)
    3 otwieranie prawy przód (pasażera)
    4
    5 plus sterujący dla tylnych szyb
    6 zamykanie tył lewy
    7 otwieranie tył lewy
    8
    9 zamykanie tył prawy
    10 otwieranie tył lewy

Przód prawy (pasażera)
    Kostka czerwona 10 pinowa
    pin
    1 masa - stały
    2 zamykanie (z kostki niebieskiej 10 pinowej)
    3 plus po zapłonie (podtrzymywany czasowo przez ori przekaźnik)
    4 domykanie (masa) funkcja komfort
    5 plus po kluczyku
    6 otwieranie (z kostki niebieskiej 10 pinowej)
    7 otwieranie (masa) funkcja komfort
    8 plus - stały
    9
    10

Tył lewy
    pin
    1 masa - stały
    3 plus sterujący (z kostki niebieskiej 10 pinowej)
    5 otwieranie (masa) funkcja komfort
    7 plus po zapłonie (podtrzymywany czasowo przez ori przekaźnik)
    8 plus - stały
    9
    10

Tył Prawy
    pin
    1 masa - stały
    3 plus sterujący (z kostki niebieskiej 10 pinowej)
    5 otwieranie (masa) funkcja komfort
    7 plus po zapłonie (podtrzymywany czasowo przez ori przekaźnik)
    8 plus - stały
    9
    10
    Możesz sprawdzić po wlepce i kodach wyposażenia czy masz moduł komfortu.Jeżeli jest to będziesz miał 4R5.Zresztą zerknij na to:
    4R5: elektrycznie sterowane szyby z comfort operation andcircuit breaker, mechanical sterowanie szyb tył
    4R2: elektrycznie sterowane szyby front, mechanical sterowanie szyb tył
    4R3: elektrycznie sterowane szyby z comfort operation
    4R5: elektrycznie sterowane szyby z comfort operation andcircuit breaker, mechanical sterowanie szyb tył
    4R1: elektrycznie sterowane szyby
    Pewnie teraz zamieszałem tą ilością tekstu.Jeżeli masz pytania to pisz.W miarę możliwości czasowych i mojej wiedzy odpowiem albo ktoś z kolegów.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    No troszeczke namieszałes no ale chyba wszystko póki co zrozumiałem. podejrzewam że bedzie ciężko no ale cóż juz niedługo zaczynam walke z tym ustrojstwem, prawie wszystko kupiłem została mi jeszcze tylko tapicerka drzwi
  • Poziom 13  
    Mam nadzieję że wszystko uda się zamontować.Może jak będziesz robił te szybki,to zrób jakąś dokumentację(np.zdjęcia) i wklej tutaj.Pomożemy wspólnie innym użytkownikom.Oczywiście jak będziesz mógł.Pozdrawiam i życzę elektrycznych szybek z tyłu :D
  • Poziom 10  
    4R1 Elektr. FH przód/tył a czemu mam przód/tył jak mam samochód 3 drzwiowy? a 4R1 widnieje na naklejce