Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Avila - Przestał działać dotyk po zawieszeniu się

25 Wrz 2010 10:05 21922 8
  • Poziom 14  
    Witam.
    Wczoraj czyściłem telefon ze śladów opalcowania (suchą szmatką) i dostałem sms - tu się zaczął problem bo telefon mi się zawiesił i nie reagował (Jak o tym myślę to już teraz mógł nie działać dotyk) więc wyciągnąłem mu baterie i włożyłem, telefon się włączył niby wszystko ok ale dotyk przestał mi działać.
    Klawiszy się słuchał ale dotyku nie.

Fakt ten mnie o tyle martwi że szanowałem ten telefon (bez zadaniowy, bez wypadkowy) a i tak się zepsuł digityzer?

I chyba zbytnio nie da się już nic zrobić jak oddać na gwarancje?
  • Poziom 33  
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Avila Avili nie równa. Mają tą wadę, że dotyk tam siada strasznie. W jednych szybciej w drugich wolniej. Zużywa się jak opony w samochodzie, które i tak prędzej czy później trzeba wymienić i nic z tym nie zrobisz.
  • Poziom 12  
    "Redgy" ma racje.Ostatnio to mialem tego ogrom...Takze mozesz brac sie za wymiane
  • Poziom 1  
    Witam jestem tu nowy, mam problem z avilą : a mianowicie po sylwestrze przestał działać dotyk( nie wiem czemu, telefon nie był zalany ani nie upadł) jedynie przebywał w niskich temp przez kilka godzin. potem po rozładowaniu baterii przeleżał w szufladzie , teraz nie chce ładować baterii i sam się wyłącza tak jakby nagle zabrakło mu zasilania, proszę o pomoc
  • Poziom 14  
    No to masz panel do wymiany koszt nie duży ok 25-30zl jak umiesz sobie sam wymienić,czesto jeszcze działa jak sie dociśnie w górnym prawym rogu ale z tym nie ma reguły
  • Poziom 15  
    Tak przyznam dotyk w avilli pada często, przy demontażu i odklejaniu radzę uważać bardzo na LCD!!!
  • Poziom 14  
    Podczepię się do tematu, gdyż mam 2szt avili, sęk w tym że założone są nowe dotyki, i w jednym nie działa na wysokości 123, w drugim 456, od razu informuję że dotyki sprawne, po założeniu "nowej-sprawnej" płyty wszystko chodzi jak należy, po włożeniu którejś z powyższych płyt usterka wraca, czyli usterka ewidentnie na płycie głównej, gniazda ok.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rekord-Gsm napisał:
    Podczepię się do tematu, gdyż mam 2szt avili, sęk w tym że założone są nowe dotyki, i w jednym nie działa na wysokości 123, w drugim 456, od razu informuję że dotyki sprawne, po założeniu "nowej-sprawnej" płyty wszystko chodzi jak należy, po włożeniu którejś z powyższych płyt usterka wraca, czyli usterka ewidentnie na płycie głównej, gniazda ok.

Układ U307 wygrzać lub wymienić.
  • Poziom 14  
    Po przekulkowaniu zaznaczonego elementu dokładnie to samo, czyli sterownik do wymiany.
    Swoją drogą avila niezły szajz, nie dość że dotyki padają jeden za drugim to na dodatek jeszcze to.